| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Architektura

Dzieła I Międzynarodowego Pleneru Rzeźby w Marmurze

Dzieła II Międzynarodowego Pleneru Rzeźby w Marmurze

Mosty i kładki

Niezrealizowane projekty

Opole w rysunku i grafice Pawła Stellera

Opolskie herby

Opolskie murale

Opolskie neony

Opolskie średniowieczne wodociągi

Opolskie XIX-wieczne wodociągi

Tablice - Pomniki Poległych

Zniszczenia wojenne

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Architektura

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...7374następna
janusz Smereczyński
 
+1 głosów:1
Most pontonowy ten ze zdjecia był zbudowany pod koniec lat 50-tych.Na okolo 2 miesiace z okazji obchodów 22-lipca.Znajdował się w dokładnie na przeciwko boiska do pilki ręcznej za halą Gwardii
2011-01-27 22:01:17 (15 lat temu)
foxi
 
można zawęzić na lata 1950-56
2014-11-22 17:46:34 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski :)
2014-11-22 17:52:13 (11 lat temu)
foxi
 
2026-03-25 16:50:21 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do foxi: Z dzieckiem z główką do tyłu i samobieżnym wózkiem. :D
2026-03-25 16:55:46 (3 miesiące temu)
Dziękuję niewidzialnej ręce za znaczniki :)
2014-02-26 15:45:43 (12 lat temu)
Dana
 
Wózek dla Tereski ;)
2026-03-08 20:51:03 (3 miesiące temu)
Cristoforo
 
+3 głosów:3
do krzysztal: ;)
2014-02-26 16:11:40 (12 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Dana : ;-) tu jest wcześniej datowany.
2026-03-08 21:55:15 (3 miesiące temu)
Dana
 
do TW40: Może 1970 r. by tu pasował ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-03-09 08:11:53 (3 miesiące temu)
TW40
 
do Dana : Wózek mógł funkcjonować dłużej więc pasuje...
2026-03-09 21:50:03 (3 miesiące temu)
Niko
 
+1 głosów:1
Pomnik oficjalnie odsłonięto 9 września 1928 r. o godz. 14.00. Do opisu pana Czoka dodam trochę dodatkowych informacji.
2026-01-25 15:13:03 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Dodalem pod murale ☺
2021-10-06 16:47:13 (4 lata temu)
Clipo66
 
+1 głosów:1
Mural zakończył "żywot", zasłoniety nowym ociepleniem budynku.
2026-05-16 08:17:07 (miesiąc temu)
Niko
 
Jeden z najpiękniejszych i najważniejszych dla Opolan pomników, bo wystawiony ku pamięci i na cześć żołnierzy pochodzących z Opola i okolic. Po zniszczeniu w podstawie pomnika znaleziono puszkę w której znajdowały się monety i akt opisujący historię powstania pomnika, osoby w to zaangażowane.
2024-01-06 10:32:20 (2 lata temu)
Niko
 
do Niko: Dodano treść aktu w formie artykułu.
2026-01-25 16:12:33 (5 miesięcy temu)
Mnie to pachnie Wrocławską w pobliżu MWO :)
2025-11-21 20:00:42 (7 miesięcy temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Desperado: Nawet ta sama pani: :)
2025-11-21 20:23:05 (7 miesięcy temu)
Clipo66
 
Podobno będzię ruch aut w jedną stronę, tylko nie wiedzieć w którą.
2025-12-27 16:39:50 (6 miesięcy temu)
Gandalf
 
do Clipo66: Był taki projekt, ruch miał być tylko z Piastowskiej w kierunku Rynku ale chyba zostanie po staremu bo znaki drogowe są takie jak dotychczas.
2025-12-27 18:10:42 (6 miesięcy temu)
do Clipo66: rzecznik ratusza to potwierdził, z Piastowskiej w kierunku Rynku. Ale wiesz, z przejściami dla pieszych ratusz też zrobił cyrk i wycofał się w dwa dni :)
2025-12-28 10:40:23 (5 miesięcy temu)
foxi
 
+1 głosów:1
2026-01-09 15:39:51 (5 miesięcy temu)
Oderstr.
 
+3 głosów:3
Las deszczowy i most nad Amazonką.
2026-01-08 20:56:01 (5 miesięcy temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do Oderstr.: A mnie, patrzącego na ten most z odkrytymi deskami, dziurami, rdzą, ogarnia smutek. I ten nowy żółty, wcale mi się w tym momencie nie podoba. To się pewnie tęsknotą za młodością nazywa.
2026-01-08 21:21:03 (5 miesięcy temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Fantastyczne zdjęcie i dokument. Widać, że budynek zniknął, bo Warszawa potrzebowała cegieł.
2026-04-14 11:18:20 (2 miesiące temu)
Oderstr.
 
+2 głosów:2
do Desperado: Takie same stosy cegieł stały przed Starą Rejencją. Przy okazji warto dodać, że nie wszystkie cegły z Opola wywieziono do stolicy. Część materiału pochodzącego z rozbiórki trafiła do okolicznych wsi.
2026-04-14 19:23:31 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
738 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Architektura - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet