| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Kamienna
1
2
3
5

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kamienna

Dawniej: Stein Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mam prośbę. W opisie kamienicy wstawiłem rok likwidacji 1973-74. Faktycznie powinno być 1978-79. Mógłby to ktoś proszę poprawić ?
2016-02-24 21:20:48 (10 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Dziękuję :) I znów się czegoś nauczyłem :)
2016-02-24 21:24:29 (10 lat temu)
foxi
 
Dobro utracone, ale jeszcze można uratować tą sytuację ale tylko tak lub podobnie jak na
2016-02-24 23:02:53 (10 lat temu)
U Lepuckiej kupowałem kapiszony.
2016-02-24 23:04:00 (10 lat temu)
Po prawej na rogu Reymonta - Ozimska była składnica harcerska i radzieckie modele do sklejania światowych samolotów :)
2016-02-24 23:04:11 (10 lat temu)
foxi
 
Pocztówki dźwiękowe, moje pierwsze ( The Beatles ) kupował mi ojciec w Brzegu w tej narożnej przybudówce na targowisku przy Trzech Kotwic ;-)
2016-02-24 23:41:12 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Na drogowskazie napis Katowice Częstochowa.
2016-02-25 14:05:16 (10 lat temu)
wan
 
W latach 50. XX w. mieścił się tam warsztat szewski Marii Skrzypczyńskiej.
2016-09-14 10:55:58 (9 lat temu)
foxi
 
Za kamienicą nr 4 była stacja paliw, widać jej daszek ale czy doczekamy jej zdjęcia to nie wiem. Można założyć obiekt ze znacznikiem na mapie.
2017-12-03 20:50:41 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Zrobione. W edycji obiektu poprawiasz datę i zatwierdzasz "edytuj".
2016-02-24 21:22:46 (10 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Desperado: Poprawione :) Sam też możesz to robić. W każdym obiekcie u góry strony jest opcja "edytuj" - po kliknięciu otwiera się okienko edycji :)
2016-02-24 21:23:00 (10 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Stacji to już chyba nie ma. Była nie za 4 ale w/za 2 a na tym zdjęciu 2 jest już wyburzona. Stacja jest widoczna na tym zdjęciu: .
2017-12-03 21:01:42 (8 lat temu)
Tu podczas wyburzania. Nie dziwi chyba nikogo, że kamienicę wyburzono ledwo 5 lat po kapitalnym remoncie, w tym wymianie stropów. Ot, gospodarka socjalistyczna.
2017-11-05 13:55:12 (8 lat temu)
foxi
 
+2 głosów:2
Wózek dla Tereski ;-)
2017-12-02 13:38:38 (8 lat temu)
Cukiernia J. Malika u zbiegu ulic Ozimskiej 19 i Piwnej.
2017-12-02 15:29:34 (8 lat temu)
A to z kolei jest na pewno wcześniejsze niż 1973. Ja bym stawiał na 1968-71. Z bólem 72 :)
2017-12-02 17:18:11 (8 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu dobrze widać kamienicę przy Kamiennej 1 wyburzoną w 1971 lub 1972 roku. Założyłem dla niej obiekt.
2018-04-23 16:09:55 (8 lat temu)
foxi
 
do Teresa23: Wg hiram to róg Ozimska - Kamienna, Piwna to dalsza w lewo widok przeciwny na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-12-02 15:58:59 (8 lat temu)
foxi
 
Współczesny widok nieco w prawo na
2017-12-02 16:06:22 (8 lat temu)
foxi
 
Wygląda to na ewakuację mieszkańców przed wyburzeniem kamienic wzdłuż Ozimskiej przed wieżowcem Społem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-12-02 16:12:46 (8 lat temu)
Gandalf
 
Nie wgląd z ul. Reymonta, fotograf stoi na nieistniejącym już odcinku ul. Kamiennej i ta ulica zajmuje znaczącą część kadru co powinno zostać uwzględnione w przypisaniu i opisie zdjęcia. Ulice Reymonta i Ozimska są tutaj tylko tłem.
2020-08-19 18:17:15 (5 lat temu)
I trzeba by zmienić nazwę budynku przy Ozimskiej 20. To nie jest już specjalistyczny zespół opieki nad matką i dzieckiem a Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "SPECJALISTYKA".
2020-08-19 18:27:31 (5 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-08-19 18:28:42 (5 lat temu)
Widoczne autobusy to Jelcze M11,na zdjęciu środkowy to jeden z trzech pierwszych wyremontowanych w połowie 1991 roku w Słupsku,zaś pozostałe dwa do 1995 roku stały się niebiesko - żółte.
2020-08-20 10:52:55 (5 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-08-20 10:54:04 (5 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: Dziękuję za podpowiedź co do zmiany opisu ;-)
2020-08-20 09:20:17 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: A co stoi na przeszkodzie żebyś to zmienił ? Stosowne uprawnienia przecież posiadasz ;-)
2020-08-19 18:40:51 (5 lat temu)
do Gandalf: Ja tam mogę ale zdjęcie Foxiego, to nie chciałem się wtrącać. Proponuję też odpisać ten budynek od Reymonta 8. Szpital (numer 8) i ten budynek łączy jedynie wspólne podwórko.
2020-08-19 19:32:19 (5 lat temu)
Gandalf
 
+5 głosów:5
Proszę o niepobieranie i nieupublicznianie tego zdjęcia w innych miejscach. Mimo, że sam zrobiłem to zdjęcie osoba na nim widoczna dopiero po długich namowach zgodziła się w końcu na opublikowanie tego zdjęcia wyłącznie na FP. Dziękuję.
2022-02-09 17:32:26 (4 lata temu)
Kurcze, nie pamiętam tego sklepu :( Artkuły gospodarstwa ......domowego ?
2022-02-09 17:48:07 (4 lata temu)
Przychodzi mi do głowy tylko bar "Centrum" ale te schody.....
2022-02-09 18:09:47 (4 lata temu)
Gandalf
 
Na lewo od sklepu, za widocznym na zdjęciu wysokim ogrodzeniem była baza garażowa firmy do której należały oba sklepy :) Aha, a tuż za bazą był garaż blaszak a w nim jedyny w tym czasie w Opolu chevrolet taxi ;-)
2022-02-09 18:31:38 (4 lata temu)
A jak się nazywała firma ? :))
2022-02-09 18:35:22 (4 lata temu)
Gandalf
 
A inni Opolanie, żadnych skojarzeń ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2022-02-09 20:03:10 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Gandalf: I slusznie uźyleś tą obcjie zdjięcia prywatnego....tak z ciekawości się wylogowalem i prubowalem otworzyć i pobrać (nieuźywalem mlotka) i naprawde to dziala. Miniaturka bez sęsu na pobranie.....
2022-02-09 17:37:35 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Dokładnie, a bardziej na prawo (poza kadrem) był sklep skórzano obuwniczy :)
2022-02-09 17:53:25 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: To prawie jak rozwiązanie zagadki, ale niech tam, Konsumy.
2022-02-09 18:52:16 (4 lata temu)
do Gandalf: Ja się poddaję. Nigdy nie byłem ani w Konsumach ani nie pamiętam Chevroleta :)
2022-02-09 18:53:54 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Nie wymiękaj :)) Sklepów co prawda nie ma jak dotąd na żadnym zdjęciu, ale garaże Konsumów i blaszak na Chevroleta widać na lotniczym które wrzucił Oderstr. 20 marca 2017 r. ;-)
2022-02-09 19:31:07 (4 lata temu)
foxi
 
2022-02-10 14:18:40 (4 lata temu)
do Gandalf: Myślę o tym od wczoraj intensywnie :) Jedyne miejsce, ale i tak nie pamiętam Konsumów, byłoby za Europą na miejscu późniejszego Anatola. Jeżeli to tam, to nie wiem skąd dziura w pamięci. Przecież mieszkałem w pobliżu i tysiące razy przechodziłem.
2022-02-10 14:27:40 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Ja w Opolu od 1972 odkąd dojeżdżałem z Brzegu do liceum. Tych rejonów w ogóle nie pamiętam ;-(
2022-02-10 15:31:52 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Utworzyłem już obiekt i postawiłem znacznik na mapie. W miejscu tych pawilonów stoi teraz biurowiec "Społem". Widoczna na zdjęciu za pawilonem ściana budynku to Kamienna 5.
2022-02-10 20:08:04 (4 lata temu)
do Gandalf: No to mógłbym główkować 10 lat :) Pawilony były schowane za kamienicami Reymonta-Ozimska. W życiu ich nie widziałem.
2022-02-10 20:34:16 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: A ja spoglądałem na nie setki a może i ponad tysiąc razy, a nawet kilkakrotnie byłem w środku ;-)
2022-02-12 17:12:07 (4 lata temu)
Gandalf
 
Pamięta ktoś może kiedy był remont tej kamienicy ?
2025-10-19 11:55:13 (8 miesięcy temu)
Mój kumpel miał tam na początku 90 knajpę. Remont musiał być w końcu 80 (w co wątpię) albo już w 90. Jednak nie kojarzę kiedy.
2025-10-19 12:09:52 (8 miesięcy temu)
Miał tam knajpę gdzieś od 1992. Możliwe, że chwilę po remoncie.
2025-10-19 12:12:32 (8 miesięcy temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Biurowiec Społem jest jeszcze w budowie,oddano go w pełni do użytku w 1990 roku, to jest druga połowa lat 80tych,miedzy 1986 a 1988 rokiem, Po oddaniu do użytku tej kamienicy,mieszkańcy długo nie cieszyli się spokojem,zaraz po 1990 roku powstała tu jedna z pierwszych knajp w Opolu Bar Escobar,szybko zyskala renomę i była dość popularna w ówczesnym czasie ale jak wszystko w tym kraju,ekonomiczne drugie miejsce zaraz po Japoni dobiło tomiejsce jak każde inne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2025-10-27 15:18:40 (8 miesięcy temu)
Gandalf
 
do Desperado: Możliwe że data będzie inna, datowałem na wyczucie.
2025-10-19 12:27:56 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Ulica Kamienna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet