| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wiadukt kolejowy

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad suchodołem

Obiekty w okolicy
NZOZ "Zdrowa Rodzina"
114
m
Opole
Krapkowicka 10
145
m
Opole
Wiadukt
145
m
Opole
Pomnik upamiętniający śmiertelny w...
150
m
Opole
Białe Tarasy 2
147
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana, zmiana źródła i drobna korekta datowania
2024-02-27 21:35:56 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Dana : 10 maja to na podstawie czego ?
2024-02-28 12:06:36 (2 lata temu)
Dana
 
2024-02-28 12:46:01 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Dana : Dziękuję, moim zdaniem to jest data opisania lub wysłania tego zdjęcia.
2024-02-28 12:59:47 (2 lata temu)
Dana
 
do Gandalf: Zostawiam "maj 1921"
2024-02-28 13:38:46 (2 lata temu)
Podmiana.
2021-02-12 09:48:04 (5 lat temu)
W tym roku będzie stulecie tych bandyckich wysadzeń,ktoś kto byłby strategiem wysadziłby most na Nysie Kłodzkiej utrudniając dotarcie do Opola ale tu w tym miejscu gdzie przy moście istniała droga rowadząca do stacji to zwykła głupota,ale na co więcej mogło być stać tych tgz.powstańców.
2021-02-12 13:09:05 (5 lat temu)
Wybuch wzniecił pożar torowiska stąd ten gęsty dym.
2021-02-12 13:10:53 (5 lat temu)
Do foxi
Tak znam ten widok ,właściwie na wiekszości zdjęć tam wykonanych widać te spalone podkłady.
Będąc dzieckiem kiedy spacerowałem tamtędy z dziadkiem albo ojcem zawsze zastanawiałem się dlaczego na trzech z tych przęseł jest beton i ślady po drewnianym szalunku a na drugim identycznym moście tego nie było, czas wyjaśnił zagadkę,Dziś podejrzewam że te mosty mogą całkowicie wyburzyć w związku z przebudową torowisk ale zobaczymy co inteligenci nawymyślali.
2021-02-12 14:37:55 (5 lat temu)
Do Desperado
Po mimo swojego strategicznego położenia w Opolu nie było pociągów pancernych,ale z dojazdem do miasta nie było problemu,istniało wtedy masę tras górskich poprzez które można było dotrzeć na prawą część miasta choćby przez Kędzierzyn,pamiętajcie że w tym czasie Niemcy były rozbrojone i nie posiadały ciężkiego sprzetu wojskowego,Natomiast ci który mogli chronić trasy kolejowej,tego samego dnia mieli podstawiony pociąg osobowy na moście kolejowym na Odrze o ile kto kojarzy to miejsce ponieważ jest to jeszcze przebudowany pierwszy most kolejowy którego barierkami był kuty płot co może wprowadzać w błąd.Nie było potrzeby aby do Opola mieł przyjechać pociąg pancerny.
2021-02-14 13:27:13 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do OPPELN1945: Ciekawie, jak po drodze, przejechałby na przykład niemiecki pociąg pancerny ?
2021-02-12 15:55:28 (5 lat temu)
irek441
 
+5 głosów:5
do OPPELN1945: Szkoda że "genialny strateg" dopiero teraz zaistniał. Nie byłoby "bandyckich "wysadzeń"
2021-02-13 08:07:20 (5 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do OPPELN1945: Wypalone torowiska na
2021-02-12 13:42:11 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Poprosili by o pomoc logistyków z 10 Sudeckiej i po kawałku: :))
2021-02-12 18:56:19 (5 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Jaka rolę wtedy pełniły i czy brały czynny udział w pacyfikacji powstań ? -
2021-02-12 20:08:10 (5 lat temu)
do irek441: W tym czasie Opole liczyło nieco ponad 30 tysięcy ludności z czego ok 200 osób było polskiego pochodzenia,Tym sposobem miasto było Niemieckie, był czas pokoju a tu grupa tak zwanych powstańców wysadza mosty Jak to sobie wyobrażali że to miasto będzie do nich należało ? Siła i terrorem chcieli pokazać komisji miedzynarodowej swoje poglądy,przykro mi ale już wtedy już to nie działało, Jakim to trzeba być głupim aby niszczyć most gdzie można wysiąść z pociągu przed nim i wejść do drugiego za nim albo dojść do miasta pieszo gdyż nie ma tu nawet 2 kilometrów odległości! Czemu to miało służyć,typowe Polskie zachowanie wymusić, zadziałało odwrotnie, tu nic nie było atutem dla Polski a do tego gineli jeszcze żołnierze wojsk entanty formalni sprzymierzeńcy.Tu nie wolno się unosić honorem tylko trzeba patrzeć logicznie i rozważnie,historii nie da się zakłamać.
2021-02-14 13:46:43 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
To nie jest most kolejowy nad kanałem Ulgi ale ten wiadukt: .
2020-07-01 13:13:45 (5 lat temu)
Clipo66
 
W czasie powodzi wygląda jak most na rzece.
2020-07-01 13:19:12 (5 lat temu)
Dopisałem do III powstania.
2021-07-06 09:43:25 (4 lata temu)
Dana
 
do Desperado: Przegapiłam, dzięki:)
2021-07-06 10:06:54 (4 lata temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Te przęsła mają ponad 100 lat i w jak dobrym są stanie,wystarczy je wypiaskować ,zabezpieczyć , pomalować i mogą służyć kolejne 100 lat.
2022-02-23 12:59:18 (4 lata temu)
Gandalf
 
Wygląda na to, że będzie to nie remont ale całkowita przebudowa tego wiaduktu.
2023-01-08 14:55:19 (3 lata temu)
Betonowe gówno,jednak stare mosty złomują sobie do kieszeni bandyci.
2023-05-15 18:01:17 (3 lata temu)
Gandalf
 
Zmieniłem nazwę obiektu bo jak już wcześniej podejrzewałem to nie jest remont lecz całkowita przebudowa wiaduktu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2023-05-14 17:33:48 (3 lata temu)
Terenu to już nie mogli rozplantować.
2024-05-06 10:25:33 (2 lata temu)
Strumyk już całkowicie w rury wsadzony,ciekawe co zrobią jak przyjdzie wiekszy deszcz i rury wszystkiego nie pomieszczą.
2024-05-06 10:39:56 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
17 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Wiadukt kolejowy wysadzony przez propolskie oddziały podczas akcji "Mosty", 3 maja 1921 r..
Wiadukt kolejowy, krótko po wysadzeniu go propolskie oddziały podczas akcji "Mosty". Wybuch musiał spowodować pożar traw, gdyż widać potężne kłęby dymu....
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1997
1921
-
1997
Wiadukt kolejowy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet