| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Archiwum NARA
1
3
4
5
67
100

GX100

m
215
387
825
844

GX844

m
862

TU862

m
875
920

GX920

m
929

GX929

m
1027
1034

GX1034

m
1300
1774
1778
2190

GX2190

m
2682
4143

GX4143

m
8162

GX8162

m
8193

GX8193

m
8196

GX8196

m
8205

GX8205

m
8210

GX8210

m
8212
8419

GX8419

m
8457

GX8457

m
8480

GX8480

m
8516

GX8516

m
8517

GX8517

m
8519

GX8519

m
8526

GX8526

m
8565

GX8565

m
8583

GX8583

m
11690
11694
11700
12148
Więcej (47)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Archiwum NARA

6 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...110111następna
Dlaczego niezidentyfikowane? Wystarczy przypisać do zdjęć lotniczych.
2014-12-10 21:57:01 (11 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Precyzyjniej. Śródmieście Północne: od Jerozolimskich do Leszno i od Marszałkowskiej prawie do Towarowej. Polecam ten link. 48 zdjęć lotniczych Woli, Żoliborza, Pragi, Czerniakowa, Ochoty... Niestety, część kiepskiej rozdzielczości. Większość wykonana przed PW, część w trakcie, a część z grudnia 44.
2014-12-10 22:33:38 (11 lat temu)
monx
 
Czy dałoby się obrócić je o 90 st. w lewo?
2025-12-26 13:17:51 (6 miesięcy temu)
do blaggio.: Wcześniej było tu inne zdjęcie - niezidentyfikowane, a jak je zidentyfikowałem to się okazało, że już jest więc podmieniłem, ale zapomniałem o przypisaniu do lotniczych. I ktoś już to zrobił. Dzięki.
2014-12-10 22:26:11 (11 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do monx: Się by dało.
2025-12-26 13:48:33 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk: Znaczniki się nie obróciły.
2025-12-26 14:16:15 (6 miesięcy temu)
Północna część Krakowa. Obrysowany dworzec kolejowy główny, dworzec towarowy z całą infrastrukturą (w końcu to interesowało Aliantów). Dobrze widać Cm. Rakowicki, bastiony, np. na dole zdjęcia bastion V (późniejsze Rondo Mogilskie), fort 12 tzw. "Luneta Warszawska" (koło Cm. Rakowickiego), fort 9 (na Azorach).
2019-03-28 10:08:04 (7 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Wiele lotniczych z Krakowa się nie otwiera - da się to skorygować?
2025-05-19 22:07:55 (rok temu)
esski
 
do Sulimczyk: to nie alianci, którzy nie byli zbytnio zainteresowani tym miastem. To skan całego zdjęcia, więc masz okazję zerknąć na legendę, która towarzyszy wszystkim zdjęciom serii DT/TM 3
2019-03-29 01:40:33 (7 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: To po crashu dysków, niestety esski musiałby wgrać ponownie. A on zbyt aktywny nie jest ostatnimi czasy :D
2025-05-19 22:36:27 (rok temu)
Andriej Iwanowicz
 
+1 głosów:1
To też trzeba obrócić, tym razem o 90 stopni w lewo.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-01-13 13:45:45 (5 miesięcy temu)
Kubaa
 
+1 głosów:1
Fotografia przedstawiaj nieistniejącą już część miejscowości Kłomino, a dokładnie ten fragment: Zdjęcie należałoby też obrócić o 180 stopni :).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2018-05-09 22:32:10 (8 lat temu)
Kubaa
 
@esski, miałeś może przyjemność skanować zdjęcie lotnicze zachodniej części Kłomina z murowanymi koszarami?
2023-02-10 15:53:57 (3 lata temu)
Tak jak napisał Kuba parę lat temu, zdjęcie wypadałoby obrócić o 180 stopni.
2026-01-13 13:43:20 (5 miesięcy temu)
elev07
 
2023-02-10 17:50:57 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Kubaa: Jeśli takiego skanu tu nie ma, to jeszcze się tym nie zajmowałem. Jeśli cokolwiek takiego jest w zbiorach NARA, to można sprawdzić, Kłomino leży w sektorze 53N016E , tu masz link do zbioru tego rejonu
2023-02-10 18:21:12 (3 lata temu)
Kubaa
 
do elev07: Te zdjęcie kojarzę, je kiedyś Igor Aleynikow (nie wiem czy nie przekręciłem nazwiska) wstawił na FB w dobrej jakości. Mnie natomiast interesuje fotografia lotnicza Kłomina datowana na 1942 rok. :)
2023-02-10 18:59:15 (3 lata temu)
Kubaa
 
do esski : OK, dziękuje za odpowiedź.
2023-02-10 18:49:59 (3 lata temu)
Jedno kółko jest nieopisane
2017-07-08 12:42:46 (8 lat temu)
.. a poza tym, żadne, ale to żadne, zdjęcie z serii nie ma opisane uwiecznionej miejscowości?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówki
2017-07-09 14:18:57 (8 lat temu)
Naniosłam kilka znaczników.
2022-08-14 12:22:19 (3 lata temu)
pernek
 
WItam, co oznaczają te opisane miejsca i cyfry?
2025-10-31 21:35:47 (7 miesięcy temu)
esski
 
do krzysztal: Pudła GX nie mają tego co DT/TM mają. Wspomniałęm już o tym kilka razy... Zidentyfikować miejsce wykonania zdjęcia ze zbioru GX można dokonać mrówczą pracą.. Szukać w każdym prostokącie "overlays". To zdjęcie może przedstawiać miasto w Polsce , równie dobrze może reprezentować sowiety, Grecję, Francję, Anglię, Norwegię
2017-07-09 17:24:50 (8 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
do esski : Mogę się założyć o złocisty trunek w butelce, że przy dostępie do reszty zdjęć z serii i oleatów, to kwestia 30 minut, max ;-)
2017-07-09 19:38:24 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: Ciekawe jak ten runek mi podeślesz.. Szukaj!!!
2017-07-09 20:48:37 (8 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
do esski : Miasto na zdjęciu to Radziejów (województwo kujawsko-pomorskie, siedziba powiatu radziejowskiego oraz gminy wiejskiej Radziejów.)... Zacząłem o 21.13.. wiec na styk :-) Wisisz mi Waszmość piwo, ciekawe jak je dostarczysz ;-)
2017-07-09 21:39:32 (8 lat temu)
do esski : I tak, odpowiedź była w reszcie zdjęć, oleatów nie potrzebowałem :-)
2017-07-09 21:40:45 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: Po kształcie rozpoznałeś a nie po informacji ze zdjęć czy z pudła:)
2017-07-09 21:42:20 (8 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
do esski : Tak, pewnie, kształtem wśród tysięcy miast z Polski :-) ....na zdjęciu 179 jest napisane jak byk "Byczyna" przy jednej ze wsi, później już poszło z górki :-) ... a NARA jeszcze podpowiadało, że zdjęcia zrobiono w ZSRR... ale już miałem chwilę zwątpienia, że przegram piwo :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2017-07-09 21:50:31 (8 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Swoją drogą, w Stanach to mają dużo fajnych piw rzemieślniczych .... nie żebym coś sugerował ;-)
2017-07-09 21:54:14 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: No to sie waści trafiło jak pewnej kurze z pewnego kurnika .. W innych pudłąch GX , tych co mają 12x12 cali i są bez ramek, nie ma żadnej informacji. Czasem do pudła dorzucona jest mapka.Ale nie do każdego. Dlatego jankesom zajęło dobrze ponad 20 lat aby te kilkanaście milionów zdjęć zidentyfikować i wrzucić kwadratem na oleata.
2017-07-09 22:08:02 (8 lat temu)
krzysztal
 
+2 głosów:2
do esski : To był po prostu plan A, skoro wypalił, to nie trzeba było kombinować dalej. Kiedyś w 6 godzin znalazłem miejsce spoczynku pewnego żołnierza - rzeczy, której nie można było ustalić przez te ponad 50 lat... a w pracy koledzy już nie chcą się ze mną zakładać o piwo... zgarnąłem 6, przegrałem 2 :-)
2017-07-09 23:58:08 (8 lat temu)
Niesamowicie ciekawe zdjęcie. W dzisiejszym Lasku Dolmelowskim w którym w tym czasie było boisko nie widać transzei. Widać je na zdjęciu z 24 grudnia 1944 roku czyli wiadomo, że powstały w ciągu tych niespełna 4 miesięcy...
2017-09-02 13:15:52 (8 lat temu)
monx
 
Czy ktoś orientuje się, co w czasie wojny znajdowało się między Strzegomską, Śrubową i Robotniczą? Warsztaty wagonowe LHB?

2025-12-08 20:44:54 (6 miesięcy temu)
do monx: W XIX w. warsztaty Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej
A te budynki między Śrubową a Smolecką są opisane na tej mapce jako Wagenbauanstalt (Stammwerk). Tutaj widać też ten rejon - a tu są opisane jako Eisenbahn Werkstatten -

W AB 1943 Strzegomska 44 jest opisana jako: "Reichsb. Ausbest. Werk E. Deutsche Reichsbahn Eisenbahnterrain."
2025-12-08 21:37:19 (6 miesięcy temu)
monx
 
W prawym górnym rogu widoczny Dw. Główny, w prawym dolnym rogu widoczny Pl. Narutowicza. Z lewej widoczny fragment peronów Dw. Zachodniego.
2025-12-26 13:23:11 (6 miesięcy temu)
maj
 
Tu łatwe do rozpoznania, u góry most Gdański poniżej Śląsko- Dąbrowski.
2017-11-23 20:56:20 (8 lat temu)
esski
 
do maj: Wiem że łatwe, dlatego numery zdjęć z okolic 80-110 są do rozpoznania
2017-11-23 21:06:06 (8 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
do maj:
Kierbedzia.
2025-10-23 22:08:23 (8 miesięcy temu)
This is a section of the road between modern Krisevichi and Druzhnaya (to the south of Volkovysk)
2025-04-26 17:46:36 (rok temu)
alkali
 
Pod zegarkiem to bardziej Twierdza (po obrocie o 90 st. w lewo), Wisłok nie przepływa przez Stępinę ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2018-09-04 21:59:29 (7 lat temu)
roki
 
+1 głosów:1
to zdjęcie bramy frysztackiej
2025-05-31 21:13:38 (rok temu)
Pokaż na mapie
1102 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Do rozpoznania. D13779. Lot #106G 2044, godzina 15.00. z wysokości 29100 stóp. 540 Squadron RAF. Zdjęcie wykonano z aparatu umieszczonego pod prawym skrzydłe...
Do rozpoznania. D13779. Lot #106G 2044, godzina 15.00. z wysokości 29100 stóp. 540 Squadron RAF. Zdjęcie wykonano z aparatu umieszczonego pod prawym skrzydłe...
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1945
1944
-
1945
1945
-
1945
1945
-
1945
Archiwum NARA - obiekty i wydarzenia
1
1034
12227
12226
12227 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet