| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Archiwum NARA
1
3
4
5
67
100

GX100

m
215
387
825
844

GX844

m
862

TU862

m
875
920

GX920

m
929

GX929

m
1027
1034

GX1034

m
1300
1774
1778
2190

GX2190

m
2682
4143

GX4143

m
8162

GX8162

m
8193

GX8193

m
8196

GX8196

m
8205

GX8205

m
8210

GX8210

m
8212
8419

GX8419

m
8457

GX8457

m
8480

GX8480

m
8516

GX8516

m
8517

GX8517

m
8519

GX8519

m
8526

GX8526

m
8565

GX8565

m
8583

GX8583

m
11690
11694
11700
12148
Więcej (47)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Archiwum NARA

6 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...110111następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Znacznik do poprawy - przed wojną nie było adresu Krochmalna 58A (w związku z tym do likwidacji obiekt ). W miejscu 58A powinien być znacznik 56A ( )
2024-01-06 07:59:36 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Druga poprawka - znaczniki Krochmalnej 68, 70 i 72/74 są w niewłaściwych miejscach. 72/74 powinno być dalej na lewo, na budynku za dziurą. 70 powinno być na kwadratowym budynku przylegającym po lewej do oznaczonego w tej chwili jako 72/74, natomiast 68 - nie mam pojęcia, bo nie widzę takiego numeru na planie z 1936. Być może będzie to ten z aktualnym oznaczeniem 72/74.
2024-01-06 08:19:55 (2 lata temu)
† ML
 
+2 głosów:2
.Dodałem znaczniki Muzeum Powstania Warszawskiego i Dworca Pocztowego przy Żelaznej
2024-01-07 14:23:14 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do verbensis:
Zrobiłem wszystkie poprawki, jutro pewnie będzie je widać. Jak się ukażą, trzeba będzie jeszcze raz rzucić okiem.
2024-01-07 00:55:10 (2 lata temu)
esski
 
do yani: Miast marnować czas na przesuwanie kilku pixeli w lewo czy prawo lub w dół czy górę, można ten sam czas poświęcić na dodanie kolejnych kilkusetek, może nawet tysięcy punktów. Zdecydowanie pożyteczniejsza robota, niż wyłuskiwanie kilkupixelozy w obrebie milimetra kwadratowego.
2024-01-07 01:13:50 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do esski :
Akurat tu i w wielu innych przypadkach wskazywanych przez verbensis'a nie chodziło o błędy w granicach kilku pikseli, tylko konkretnie złe przypisania. Co do "marnowania czasu", to uważam, że lepiej mniej znaczników, a dobrze umiejscowionych, niż byle jak.
Ale oczywiście zgadzam się, że znaczników na fotomapach mogłoby być więcej...
2024-01-07 01:37:24 (2 lata temu)
esski
 
do † ML: Masz jeszcze okazję, by wkleić kilka tysięcy innych, ino uważaj, tu traktują pomyłkę jednego pixela w lewo czy w prawo tak jakby się ktoś na niepodłeglość obory ktoś z motyką na pyry rzucił.
2024-01-09 02:03:47 (2 lata temu)
yani
 
+4 głosów:4
do esski :
Zaparz sobie melisę, oddychaj głęboko i nie bulwersuj się tak. Nie jesteś pępkiem świata, a tym bardziej pępkiem FP, mimo że zasługi masz niepodważalne. Nie musisz co chwila wylewać tu swoich frustracji, tylko dlatego, że jesteś pokrzywdzony przez los i żywioły.
Robisz się coraz bardziej upierdliwy i irytujący, nikt Ci pewnie tego nie wytknie, bo omijają Cię jak śmierdzące jajo, ale ja nie widzę powodu aby cokolwiek owijać w bawełnę.
2024-01-09 02:44:16 (2 lata temu)
Banita
 
Pogoria 1 z lewej, Piaski po prawej na dole
2024-01-20 17:44:54 (2 lata temu)
Widać łącznicę DG Gółonóg - DG Piekło. Do dziś pozostał ślad w terenie w postaci nasypu.
2024-01-21 09:10:55 (2 lata temu)
Banita
 
Dół zdjęcia z lewej - Konopnickiej, z prawej - Emilii Zawidzkiej i w górę pionowo - Aleja Józefa Piłsudskiego, w górnej ćwiartce po prawej okala kościół św. Antoniego z Padwy w Gołonogu. W lewej górnej oś. Łęknice. Centralnie z dołu linia kolejowa i stacja Gołonóg u góry.
2024-01-20 17:17:18 (2 lata temu)
Banita
 
Z prawego górnego naroża linia kolejowa na wysokości Emilii Zawidzkiej (z lewej) do Ksawery Koszelew w lewej dolnej ćwiartce. W lewej górnej Park Zielona, Robotnicza i Bory. Mydlice w prawej dolnej
2024-01-20 17:36:21 (2 lata temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Czechowice i Dziedzice, Bielsko słabo widać. Północ na dole.
2018-12-24 11:04:37 (7 lat temu)
tkoko
 
+2 głosów:2
Biała wstęga od mostów w prawo, rzeka Wisła. Przedłużenie do góry ekranu, rzeka Iłownica. Lewy most drogowy, ul. Legionów, Prawy most kolejowy, tory Goczałkowice, w lewo Dziedzice, w prawo Zabrzeg. Skrzyżowanie poniżej "U", karczma Stryczka a w prawo ul Waryńskiego (do Zabrzega). "krzyż" poniżej "EU", kościół NMP Wspomożenia Wiernych. Pięć "pociągów" poniżej "L", kolonia górnicza Silesii. Pozioma kreska powyżej "Fotopolska", tory i stacja Dziedzice. Biały prostokąt z prawej strony znacznika "Cz-Dz" to aktualne centrum Cz-Dz (Lesisko), czyli UM (tam powinien być znacznik). W górnej części Placu J. Pawła II, kościół na Lesisku. Kościół czechowicki Św Katarzyny, z prawej strony "dużego a". Z lewej dolnej strony znacznika Cz-Dz Shodnica, Znacznik Lotos to Vacum Oil. Między dolnym "A" i górną kropką ciemny prostokąt to klasztor. To tak na szybko,. Mapa od dołu to granica Cz-Dz na Wiśle, z prawej strony jest Ochodza, powyżej ciemna plama przykryta "U", Podraj. Jeszcze wyżej słabo rozróżnialne Mazańcowice. U góry w środku Bielsko aż pod Kozy (a nawet Porąbkę). W dół Janowice, Komorowice, Bestwina Kaniów (częściowo Dankowice). Dziedzice (Wenecka, Piasta, Miarki, Szkolna, Polna, Narutowicza, Wiślana, Stalmacha, Św Barbary, Słowackiego Kolejowa Sobieskiego, Jagielońska, Mickiewicza itd) jestem w stanie oznaczyć na mapie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błędna nazwa, Poręba (Pszczyna) zamiast Porąbka (Żywiec)
2024-01-10 21:37:04 (2 lata temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Tak. Dobrze widoczna rafineria w Dziedzicach.
2018-12-24 13:40:08 (7 lat temu)
esski
 
do Andrzej G: Dobrze jak dobrze, ta fota w skali 1:38000, niezbyt dużo da się z tego wyłuskać.
2018-12-24 13:42:30 (7 lat temu)
do esski : To prawda, ale rafineria to taki charakterystyczny obiekt. Szczególnie jeśli wie się co na danym zdjęciu w danej miejscowości lub okolicy powinno być.
2018-12-24 13:47:54 (7 lat temu)
do esski : Tak się zastanawiam. Może warto by na tych zdjęciach lotniczych pozaznaczać rozpoznane miejscowości. Ułatwiłoby to może ich odszukanie dla osób nie znających okolicy. A może i charaktersytyczne obiekty (jesli się da oczywiście je rozpoznać). Tak jak tu np. rafinerię czy jak na zdjęciu Oświęcimia obóz koncentracyjny. Nie wiem tylko jak to technicznie się by sprawdziło przy zmianie powiększenia mapy na ekranie, czy nie poprzesuwały by się znaczniki. Podpowiedzcie jak najlepiej to zrobić. Może w chwili świątecznego czasu dałoby się uszczegółowić te mapy. Także dopisać je wtedy do miejscowości rozpoznanych.
2018-12-24 13:53:46 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: To nie może!.. jak wiesz co i jak to żaden prob.. ja nie mam bladego pojęcia - dobija mnie ta dość olbrzymia skala - wszystko powyżej 1:20000 + ponad siedemdziesięcioletnie zmiany w krajobrazie,
2018-12-24 13:56:49 (7 lat temu)
do esski : Wrzuciłem i tu trochę znaczników obiektów i miejscowości.
2018-12-31 21:32:53 (7 lat temu)
nukebro
 
Smolnik m47714
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przypisanie
2024-02-03 10:26:31 (2 lata temu)
nukebro
 
Osławica m657197
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przypisanie
2024-02-03 10:26:49 (2 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
Jabłonki
2024-02-03 10:27:13 (2 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
Nie JabłonkA, tylko JabłonkI: m50344. W sumie mogłem od razu podać przypisanie.
2024-02-04 13:51:26 (2 lata temu)
maj
 
Po prawej Łajski i Kanał Bródnowski, Lewy dolny narożnik III Parcela i Łajski dziś części miasta Legionowo i swego rodzaju rarytas nieistniejąca linia kolejowa Legionowo - Nasielsk otwarta kilka miesięcy przed wybuchem wojny, tu jej początkowy fragment odchodzący od linii nr 10 Legionowo - Tłuszcz (prawy dolny narożnik)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2019-01-27 13:12:54 (7 lat temu)
veetech
 
Cztery nasypy/wykopy w lewej-górnej części zdjęcia to strzelnica wojskowa (raczej polska niż carska) ale używana też jeszcze na początku PRL.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2024-02-11 15:39:25 (2 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
Legionowo, Łajski
2022-11-24 16:05:45 (3 lata temu)
veetech
 
Prostokątna działka na samej górze to stary cmentarz we Wieliszewie, ten przy Jeziorze Kwietniówka i przy wiadukcie nad DK61.
2024-02-11 15:34:25 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
1102 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Do rozpoznania. D13779. Lot #106G 2044, godzina 15.00. z wysokości 29100 stóp. 540 Squadron RAF. Zdjęcie wykonano z aparatu umieszczonego pod prawym skrzydłe...
Do rozpoznania. D13779. Lot #106G 2044, godzina 15.00. z wysokości 29100 stóp. 540 Squadron RAF. Zdjęcie wykonano z aparatu umieszczonego pod prawym skrzydłe...
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1945
1944
-
1945
1945
-
1945
1945
-
1945
Archiwum NARA - obiekty i wydarzenia
1
1034
12227
12226
12227 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet