| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - 1919-1922 - plebiscyt na Górnym Śląsku

1919-1920 - plebiscyt - Cieszyn

1919-1921 - plebiscyt - Kędzierzyn-Koźle

1919-1921 - plebiscyt - Pszczyna

1919-1922 - plebiscyt - Bytom

1919-1922 - plebiscyt - Katowice

1919-1922 - plebiscyt - Opole

1919-1922 - plebiscyt - Rybnik

1919-1922 - plebiscyt - Wołczyn

1919-1922 - plebiscyt - Zabrze

1919-1922 - plebiscyt Gliwice

1922 - uroczysty powrót niemieckiego wojska po rozstrzygnięciu Pleb...

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

1919-1922 - plebiscyt na Górnym Śląsku

Dawniej: Volksabstimmung in Oberschlesien
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2627następna
Krzyś_
 
Jeśli przed plebiscytem, to marzec 1921 r.
2025-01-07 19:39:06 (rok temu)
stoik
 
za poprzedniego Burmistrza na Rynku występowały znane zespoły. Lady Pank,Chylińska i tak dale. iż tak powiedziawszy obecna Burmistrz nie przepada za hałasem. ............................. byłem na koncercie Lady Punk w Cieszynie. jako dziecko miałem ich wszystkie płyty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja c
2025-11-13 17:43:36 (7 miesięcy temu)
Agent Muldek
 
+3 głosów:3
Być może koncert powitalny. Francuzi (i Włosi) mają zabezpieczać plebiscyt. Muzyka łagodzi obyczaje.
2025-11-13 19:53:21 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: nagrali kilka winyli. bes polish band evber,
2025-11-13 17:47:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 18:54:04 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 19:25:32 (7 miesięcy temu)
Petrus
 
2026-01-09 17:40:16 (5 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
Czasopismo „Katolik” z 24 Stycznia 1920 roku numer 11. Szkoła przy ulicy Dorockiej. Nie znalazłem . Jest Dorotki, ale tam nic takiego nie ma.
2026-03-02 19:35:04 (3 miesiące temu)
Dana
 
Obu Panom serdecznie dziękuję :)
2026-03-03 09:59:21 (3 miesiące temu)
Dana
 
do beznik: Czyli w "Katoliku" wskazanie na u. 3 Maja ?
2026-03-02 19:49:46 (3 miesiące temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do Dana : Jeśli to dawna Dorocka zapewne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane
2026-03-02 19:53:08 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-03-02 20:25:07 (3 miesiące temu)
beznik
 
do Krzyś_: Pewnie tak :)
2026-03-02 20:32:18 (3 miesiące temu)
Gandalf
 
Szybka zagadka na niedzielne popołudnie ;-)
2025-08-10 17:15:48 (10 miesięcy temu)
To ja
 
do Gandalf: 1 Mają z Reymonta ?
2025-08-10 22:22:12 (10 miesięcy temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do To ja: Reymonta tak ale z Ozimską, budynek na pierwszym planie to "Złota Gwiazda".
2025-08-11 00:47:21 (10 miesięcy temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
2026-01-11 10:06:07 (5 miesięcy temu)
Dana
 
do Gandalf: Wyrazy podziwu i wielkie dzięki :)
2026-01-11 10:49:39 (5 miesięcy temu)
I odbudowano dobudowując drugie piętro.
2025-12-19 21:03:51 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Desperado: Sprzęt Francuzów to White TBC
2025-12-19 21:35:37 (6 miesięcy temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Czy ktoś kojarzy dokładne miejsce? Czy powinienem dopisać do dworca?
2026-04-30 22:50:15 (miesiąc temu)
2026-04-30 22:52:08 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Z tyłu widać kamienicę:
2026-05-01 02:07:43 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-05-31 21:12:48 (27 dni temu)
Dana
 
Obu Panom dziękuję :)
2026-06-01 08:46:41 (26 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: Przypisane
2026-06-01 08:09:10 (26 dni temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Takie samo albo bardzo zbliżone zdjęcie już mamy, przycięte są jednak inaczej - chyba powinny zostać oba.
2026-06-23 21:20:58 (4 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : To powyźej, jest robione tak samo jak to zalinkowane z balkonu ratusza, ale oby dwa są chyba robione pod innym kątem, więc powinne zostać oby dwa...☺
2026-06-23 21:23:24 (4 dni temu)
Pokaż na mapie
261 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Lubliniec - uroczysty przemarsz francuskiego wojska podczas Plebiscytu na Górnym Śląsku. Fotografia wykonana na obecnym pl. Kopernika w kierunku skrzyżowan...
Przemarsz 73 Pułku Piechoty (73 pp) Wojska Polskiego ulicą Dąbrowskiego w Chorzowie, w kierunku Katowic (ulica Koszarowa).
1920
-
1920
1920
-
1921
1920
-
1921
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1921
1920
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1921
-
1921
1919-1922 - plebiscyt na Górnym Śląsku - obiekty i wydarzenia
1919-1922 - plebiscyt na Górnym Śląsku w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet