| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

1919-1920 - plebiscyt - Cieszyn

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Tym razem Cieszyn :-) Sikorskiego 3 lub Sikorskiego 5, na tyłach. Na 100% ;-)
2019-04-15 14:25:19 (7 lat temu)
stoik
 
Przypomina to nieco obecne oddziały obrony terytorialnej. Takie pospolite ruszenie z karabinami na gumowe kulki. Nie ubliżając terytorialsom.
2024-12-09 01:54:03 (rok temu)
czesil
 
do lapis.me: Myślę, że to będzie jeden z budynków przy ul. Wojska Polskiego, bo budynki przy Sikorskiego mają więcej okien w skrzydłach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2019-04-15 15:18:20 (7 lat temu)
Dana
 
do czesil: Czy mógłbyś to przypisać sensownie do jakiegoś miejsca?
2019-04-15 16:03:07 (7 lat temu)
do czesil: W skrzydłach tak - 4 okna lub 3 plus drzwi, ale środkowy ryzalit ma dokladnie 2 okna! Sprawdziłam :-) Ale OK, przy Wojska Polskiego jest to samo - są dwa okna, ale tylko w środkowym ryzalicie. I boniowanie narożnika jest i tu, i tu, tak jan na zdjęciu. Dla mnie 1:1 ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2019-04-15 16:40:52 (7 lat temu)
czesil
 
do Dana : Zrobi się, tylko trzeba ustalić miejsce.
2019-04-15 19:01:33 (7 lat temu)
czesil
 
do lapis.me: Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą regułę. Kompleks koszarowy był podzielony na dwie odrębne jednostki: Obrony Krajowej oraz Wojsk Liniowych. Praktycznie wszystkie zdjęcia, na których występują żołnierze włoscy lub francuscy są zrobione przed budynkami należącymi dawniej do Wojsk Liniowych. Przypuszczam, że w dawnych koszarach Obrony Krajowej stacjonowało wojsko polskie.
2019-04-15 19:00:59 (7 lat temu)
stoik
 
za poprzedniego Burmistrza na Rynku występowały znane zespoły. Lady Pank,Chylińska i tak dale. iż tak powiedziawszy obecna Burmistrz nie przepada za hałasem. ............................. byłem na koncercie Lady Punk w Cieszynie. jako dziecko miałem ich wszystkie płyty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja c
2025-11-13 17:43:36 (7 miesięcy temu)
Agent Muldek
 
+3 głosów:3
Być może koncert powitalny. Francuzi (i Włosi) mają zabezpieczać plebiscyt. Muzyka łagodzi obyczaje.
2025-11-13 19:53:21 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: nagrali kilka winyli. bes polish band evber,
2025-11-13 17:47:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 18:54:04 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 19:25:32 (7 miesięcy temu)
stoik
 
Fajne, tylko rozmiar niepotrzebnie napompowany :)
2021-03-02 19:32:24 (5 lat temu)
Krzyś_
 
Podmiana
2022-10-27 17:15:10 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Dokładnie tak napompowany skan był na aukcji, nic mu nie dodałam.
2021-03-02 19:40:44 (5 lat temu)
do Dana : Dobrze jest....☺
2021-03-02 19:43:50 (5 lat temu)
Dana
 
do Krzyś_: Wielkie dzięki :)
2022-10-27 17:51:18 (3 lata temu)
stoik
 
do Dana : wojska tzw. koalicji czy cos koło tego. szczegóły sa istotne, bo pozwalaja zidentyfikować mundury. dziekuje za podmianę.
2022-11-07 17:16:33 (3 lata temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-03-31 23:02:41 (5 lat temu)
Podmiana.
2021-05-17 19:23:52 (5 lat temu)
do Desperado: Dziękuję.....☺
2021-05-17 19:25:06 (5 lat temu)
Dana
 
do Desperado: I ja też ! Świetny skan.
2021-05-17 20:23:36 (5 lat temu)
stoik
 
Dana. Masz jakieś imię ? Sorry że pytam. Prywatnie wziąłbym to zdjęcie na warsztat i nieco go ulepszył. Niestety nie udało mi się go pobrać. Byłoby bardziej czytelne. Pzdr
2021-05-01 21:01:19 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Moja propozycja zdjęcia jest taka:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2021-05-03 13:55:51 (5 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do stoik: Posłałam Ci na kontakt link do aukcji. Jak masz ochotę, to pomajsterkuj przy tym zdjęciu i zrób podmianę. Sama wcześniej próbowałam, ale nie byłam zadowolona z efektu, więc zostawiłam "surowe".
2021-05-02 08:47:05 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Dana : A dało by sie podać link bezpośrednio w komentarzu ?
2021-05-02 17:34:10 (5 lat temu)
Dana
 
do stoik: Nie chciałam publicznie ujawniać swoich źródeł :))
2021-05-02 18:59:32 (5 lat temu)
Dana
 
do stoik: Dzięki!
2021-05-03 07:43:18 (5 lat temu)
stoik
 
do Dana : podany adres mailowy mi zlikwidowali dawno temu.... znam Delcampe. co za tajemnica. dobra. nic lepszego mi nie wyszło. poddaję się :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcdef
2021-05-03 17:11:06 (5 lat temu)
Dana
 
do Stenek: Pozostawiam ocenę Cieszyniakom.
2021-05-03 16:44:06 (5 lat temu)
Stenek
 
do Dana : Dana, Ty decydujesz, bo to Ty wstawiasz zdjęcie :-)
2021-05-03 21:24:22 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Stenek: Więc podmieniłam na Twój skan nie rozdmuchując pixli i pozostawiając oryginalną barwę.
2021-05-04 07:39:36 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Dana : Ten portal nie szaleje z rozrzutnością :)
2021-05-04 21:03:23 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
W Cieszynie chyba.
2021-05-25 08:52:28 (5 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Tak, to Cieszyn.
2021-05-25 09:05:30 (5 lat temu)
do ritterswalder: Ponownie maly skromny śacunek.....☺☺☺ nadal wierze źe masz maszyne czasu.....☺
2021-05-25 09:11:59 (5 lat temu)
Dana
 
do ritterswalder: Dzięki:)
2021-05-25 09:47:31 (5 lat temu)
Dana
 
Skan okropny - nie obrażę się za jego usunięcie. Może ktoś potrafi to lepiej obrobić? Podam źródło.
2021-08-13 09:47:02 (4 lata temu)
yani
 
do Dana :
Ja chętnie spróbuję.
2021-08-13 18:31:42 (4 lata temu)
Dana
 
do yani: Posłałam na kontakt.
2021-08-13 18:40:35 (4 lata temu)
yani
 
do Dana :
Już mam.
2021-08-13 18:57:08 (4 lata temu)
yani
 
do Dana :
Już wymieniłem.
Cudów nie ma, ale chyba trochę lepiej.
Jeśli nadal widać stara wersję, to Ctrl + F5.
2021-08-13 19:17:41 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do yani: Zdecydowanie lepiej, dzięki :)
2021-08-13 19:23:07 (4 lata temu)
yani
 
do Dana :
:)
2021-08-13 19:44:05 (4 lata temu)
stoik
 
do yani: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-08-19 13:44:41 (4 lata temu)
Dana
 
do stoik: Masz rację, sama od początku miałam wątpliwości. Daję do usunięcia i mam nadzieję, że z czasem znajdzie się lepszy skan.
2021-08-19 18:18:05 (4 lata temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-08-19 21:40:32 (4 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do stoik: Nie uważam się za szczególnie tajemniczą czy też interesującą osobę i właściwie wszystko już o sobie już ujawniłam. Zdjęcia Twojego autorstwa oglądam z przyjemnością, sama się tym nie zajmuję, a mój ostatni aparat to Reflekta II (powiększalnik Krokus).
2021-08-20 11:35:08 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Dana : Glosuje za pozostawieniem, niemamy narazie lepszego, i jak się kiedyś pojawi, to moźna podmnienić. mamy tisiące zdjięć na portalu w podobnej jakości, i nawed jako NN, i mają tutaj miejsce. že się komuś niepodoba jakość 100 letniego zdjięcia nieoznacza źe się ma wywalić. Miejsce i wydarzenie zlokalizowane, niewidze problemu w pozostawieniu.
2021-08-20 14:55:36 (4 lata temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-08-20 18:20:02 (4 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do vetinari: Trochę trwało, ale znalazłam zdjęcie na podmianę :)
2024-12-15 11:47:19 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : Zblyźają się święta, nadchodzi czas wypelnionych marzeń ☺☺☺
2024-12-15 12:01:58 (rok temu)
Dana
 
Dwa bardzo podobne, ale nie identyczne ujęcia już mamy Zdecydowałam się dodać jeszcze to powyższe, bo chyba ma najlepszą ostrość. Najlepiej jak władcy Cieszyna zdecydują, czy zostawić wszystkie czy co?
2023-10-26 20:52:01 (2 lata temu)
do Dana : Ja bym zostawil wszystkie, kaźdy pokazuje ciut inny fragment Rynku u ul Głębokej.
2023-10-29 20:08:49 (2 lata temu)
Doeditowane i zmiana opisu ☺
2024-04-02 17:22:39 (2 lata temu)
Dana
 
do vetinari: Dzięki :)
2024-04-02 18:13:07 (2 lata temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do vetinari: Raczej planowany plebiscyt, bo do takiego przecież nie doszło.
2024-04-02 19:39:21 (2 lata temu)
stoik
 
do PiotrW: nie używajmy pojecia
2024-04-02 22:23:24 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Takie samo albo bardzo zbliżone zdjęcie już mamy, przycięte są jednak inaczej - chyba powinny zostać oba.
2026-06-23 21:20:58 (4 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : To powyźej, jest robione tak samo jak to zalinkowane z balkonu ratusza, ale oby dwa są chyba robione pod innym kątem, więc powinne zostać oby dwa...☺
2026-06-23 21:23:24 (4 dni temu)
38 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Francuskie wojsko przed cieszyńskim ratuszem podczas przygotowań do plebiscytu na Górnym Śląsku.
Francuscy żołnierze przed kamienicą Konczakowskich.
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1919
-
1920
1919
-
1920
1920
-
1920
Przedmioty związane z 1919-1920 - plebiscyt - Cieszyn
1919
-
1920
1919
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1921
1920
-
1921
1920
-
1921
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet