| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Morze Bałtyckie

Wrak betonowca Karl Finsterwalder

OBIEKTY - Morze Bałtyckie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Morze Bałtyckie

Dawniej: Ostsee, Baltic Sea
Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w Europie północnej. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt) oraz Kattegat i Skagerrak. Za zachodnią granicę Bałtyku właściwego przyjmuje się cieśninę Sund i próg podwodny ciągnący się na głębokości 18–20 m od przylądka Gedser (wyspa Falster) do przylądka Darßer Ort (Darß); na zachód od tej linii znajduje się akwen Bałtyku Zachodniego o powierzchni ok. 8000 km² nazywany przez Niemców także Beltsee; akwen ten obejmuje m.in. część wód cieśnin duńskich (oprócz Małego i Wielkiego Bełtu) a także mniejsze: Alsenbelt, Fehmarnbelt, Langelandsbælt.

Bałtyk nazywany jest morzem śródziemnym północnej Europy, ponieważ ze wszystkich
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...392393394395396397398399400
Dodałam znacznik do wyspy Ołowianki, mam wątpliwości, czy te ruiny do niej należą. Ołaowianka z jednej strony zaczyna się starą elektrownią, dziś centrum kongresrowo-muzycznym, na drugim jej końcu są trzy spichlerze, w jednym z nich jest Muzeum Morskie. Te ruiny leżą na innej wyspie, więc przypisanie do Ołowianki jest błędne. Ale mogę się mylić.
2009-09-16 09:39:25 (16 lat temu)
do Danuta B.: To nie jest Ołowianka tylko Wyspa Spichrzów.
2009-09-16 11:48:45 (16 lat temu)
Prośba do pawulona o przeniesienie zdjęć do Wyspy Spichrzów.
2009-09-16 14:22:48 (16 lat temu)
do Danuta B.: Wyręczyłem Pawulona i jest już przeniesione.
2009-09-16 15:23:12 (16 lat temu)
To raczej światło na glówce falochronu a nie latarnia morska.
2009-09-19 00:03:27 (16 lat temu)
pawulon
 
Jarek ma rację ale aby nie komplikować sprawy obiektów można to przypisanie zostawić a zmienić tylko podpis pod zdjęciem. Takie jest moje zdanie ale nie ja tu decyduję ;)
2009-09-19 14:20:59 (16 lat temu)
zuf
 
Witam towarzysze. Szeregowy zuf melduje się na stanowisku i zgłasza gotowość do pracy. Dopiero co wróciłem z naszego pięknego morza, i żeby nie było, że się obijałem to przywiozłem trochę, jeszcze ciepłych fotek :)
2009-09-19 11:59:41 (16 lat temu)
do zuf: No to już jesteś usprawiedliwiony bo myślałem, że już o nas zapomniałeś. Tak więc nadrabiaj zaległości bo masz przeogromne.
2009-09-19 13:30:17 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Byłem w rozjazdach. Wiadomo. Wakacje. Na razie zrzucę co mam z Darłowa. A trochę mam :)
2009-09-19 16:10:23 (16 lat temu)
Albo oberwała podczas wojny albo ją podwyższali. Bo że jedno okno zostało usunięte to jest pewne.
2009-09-19 13:33:50 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Plus za bystrość. Podwyższali. Jakoś w latach 20.
2009-09-19 14:19:35 (16 lat temu)
Dzięki Pawulon za fotki... ostatni raz byłem tu bodajże w 1993 roku... ale niewiele się zmieniło.
2009-09-20 21:29:59 (16 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Ja jestem często bo mam rodzinkę w Gdyni. A co do zmian, to troszkę ich jest, ale najlepiej samemu to zobaczyć. Niestety kobieta tak mnie przegoniła po Półwyspie Helskim, że zbyt wielu fotek nie zdążyłem zrobić, a szkoda bo jest co fotografować :)
2009-09-20 23:33:20 (16 lat temu)
pawulon
 
Napis na budynku głosi że to Dom Wczasowy BURSZTYN, czyli Krynica Morska ul. Gdańska 141.
2009-09-22 23:49:08 (16 lat temu)
ŁAPA
 
ROZMIAR:)
2009-09-22 23:22:44 (16 lat temu)
do ŁAPA: Jakieś inne zdjęcie mi weszło:) Poprawione, jest właściwy kadr całego portu.
2009-09-23 08:58:07 (16 lat temu)
Zdjęice wykonano najwcześniej w roku 1978 - widoczne cylindryczne stalowe podwyższenie wieży.
2009-09-23 19:20:56 (16 lat temu)
No no, nie wiedziałem że masz taką poetycją duszę :D
2009-09-23 11:29:17 (16 lat temu)
Siloy
 
do Neo[EZN]: A tak jakoś mi się skojarzyło :)
2009-09-23 13:30:10 (16 lat temu)
zuf
 
Ehh.. Lata wakacji tam spędziłem :) Znajomości u latarnika. Może mnie jeszcze pamięta.
2009-09-23 10:52:12 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
4000 Dyskusji (ostatnia 16 lat temu)
Przedmioty związane z Morze Bałtyckie
1966
-
1966
1966
-
1966
Morze Bałtyckie - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet