| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Archiwum NARA
1
3
4
5
67
100

GX100

m
215
387
825
844

GX844

m
862

TU862

m
Więcej (77)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234następna
Ciekawe co na tym zdjęciu widać w miejscu gdzie obecnie jest budynek z adresem ul Barbary 21? Wygląda jak rozstawiony namiot cyrkowy...
2021-11-28 15:23:17 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Circus Apollo in Kattowitz auf dem Platz an der Wrangelstraße vom 28. Juni bis einschl. 10. Juli.
Potem cyrk przeniósł się do Bytomia. Dzięki temu można skorygować datę zdjęcia.
2021-11-28 20:10:57 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2021-11-28 20:12:04 (4 lata temu)
do Krzyś_: Czyli jednak cyrk, myślałem że to jakieś zastępcze zastosowanie namiotu cyrkowego co innych celów.
2021-11-30 17:21:13 (4 lata temu)
tom1977
 
Fotografia została zrobiona 10.10.1943 roku
2017-05-11 08:18:28 (9 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Świetne zdjęcie, ale ten znak wodny bardzo przeszkadza przy oglądaniu szczegółów. Czy to naprawdę konieczność?
2017-05-15 21:03:04 (9 lat temu)
Ładne. Czy istnieją zdjęcia z tej serii z regionu Łodzi Chojny ?
2020-03-09 18:44:10 (6 lat temu)
esski
 
do Michal22: Z pudeł serii DT/TM-3 nie, W pudłach serii GX mogą być
2020-03-09 21:46:23 (6 lat temu)
do esski : A skąd można to wziąć gdzie można obejrzeć?
2020-03-09 23:35:43 (6 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Michal22: Do wglądu w siedzibie NARA, to co zeskanowałem jest juź w fotopolskich zbiorach. Do wielu pudeł się nie zabierałem, dlaczego? Nie ma wśród nas mocnego, kto udzieliły wskazówek.Jakich? Jaki skaner naleźy zakupić, aby z kopii wielkości 7x7 cali wydobyć szybko, podkreślam, szybko ... dobrą kopię o boku nie mniejszym jak 10.000 pixeli.Moim EPSONem jestem w stanie to uczynić, ale nie chce mi się czekać na kopię nie mniej jak 20 minut, że świadomością iż do skanowania jest tam nie mniej jak milion zdjęć i wszelkiej wartej fotopolski dokementacji. Wszystkie skany robione skanerem SHARP mają to do siebie, źe są marnej jakości, w tym przypadku postawiłem ilość nad jakość. SHARP z wielu pudeł jest w stanie dać mi jedynie 3000 moźe 3600 pixeli. To wszystko.Gdybyś śledziłł moje publikowane pytania z wiosny 2017 roku, to pojmiesz w czym rzecz, i dlaczego jeszcze wszystkiego tutaj nie ma.
2020-03-09 23:51:57 (6 lat temu)
do esski : Co to jest NARA ?
2020-03-10 02:02:25 (6 lat temu)
2020-03-10 02:20:36 (6 lat temu)
esski
 
do Michal22: A to jest jedno z miejsc, wielu miejscach w USA, gdzie przechowywane są i uźyczane są archiwa. W Colege Park, z 10 mil od siedziby kongresu, przechowywane są kolejno..piętro 2.wszelkie archiwa militarne i cywilne, piętro 3 to dla fotopolan sezam..czyli kartografia, a takźe ,między innymi, plany konstrukcyjne wielu niemieckich pancerników i nie tylko, piętro 4 to materiały audio.wizualne, między innymi film nakręcony podczas przygotowań jak i samego bombardowania Malborka, na skopiowanie tego filmu fotopolanie teź nie mają sposobu jak uczynić, piętro 5 to miliony fotografii, wśród nich tysiące zdjęć z kampanii wrześniowej, okupacji a takźe wycieczki do swych kumpli zza Buga....Przypomnę niewiedzącym iż na piętrze 3 znajduje się kilka tysięcy map sztabowe chyba kaźdego dnia wojny, nikt nie znalazł pomysłu na ich skopiowanie, kaźdą jedna ms 4 na 6 metrów.
2020-03-10 03:10:21 (6 lat temu)
do esski : To jest prawdziwy, nie tylko przysłowiowy sezam...
2020-03-10 03:14:54 (6 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Tylko jak do tej pory nie ma nikogo, kto byłby w stanie zasugerować sposób na skopiowanie tej piramidy zdjęć, map, dokumenyów....Przypomnę po raz kolejny, EPSONem skanowanie przez 15...20 minut jednego zdjęcia niczego nie poprawi, Skanowanie zdjęć lotniczych, z negatywu, zajęło mi godzin dwie..jednej klatki, nie całej rolki.
2020-03-10 06:41:55 (6 lat temu)
Czy można prosić o więcej zdjęć lotniczych z tej okolicy?
2021-03-23 16:12:53 (5 lat temu)
cm
 
Wszystkie zdjęcia lotnicze z tej serii nie wgrały się po ostatniej awarii. Czy da się je jakoś przywrócić?
2022-11-04 08:13:06 (3 lata temu)
ylooC
 
2022-11-04 09:06:59 (3 lata temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ylooC: Dzięki za info.
2022-11-04 09:08:45 (3 lata temu)
Te zdjęcia które mają brakujące tiles-y można zostawić - brakuje ich bo dysk ma problemy z zapisywaniem (na początku przyszłego tygodnia będę wymieniał zasilacz i wszystkie kable SATA i po tym problem powinien zniknąć) ale na serwerze trzymamy pliki sprzed konwersji na zoom więc tak jak w tym przypadku - uruchomiłem przerabianie od nowa i jest ok :) Będę sprawdzał codziennie czy zoomy dobrze przeszły i te które źle się wygenerowały - przerobię na nowo.
2022-12-03 02:25:46 (3 lata temu)
esski
 
do Neo[EZN]: okee dokee.. jak na tą chwilę wywalam wszystko, co na różowo
2022-12-03 02:26:37 (3 lata temu)
do esski : Szkoda czasu Esskiego - jak chociaż jeden nie będzie różowy to znaczy że zdjęcie dobrze przeszło i muszę tylko od nowa wygenerować tiles-y a za kilka dni powinno być już po tym upierdliwym problemie :)
2022-12-03 02:27:53 (3 lata temu)
esski
 
do Neo[EZN]: 10-4 boss.... copy that
2022-12-03 02:29:16 (3 lata temu)
† ML
 
Grochów.
2022-12-03 19:46:59 (3 lata temu)
† ML
 
Śródmieście Północne.
2022-12-03 19:37:05 (3 lata temu)
† ML
 
Plac Unii Lubelskiej, Pole Mokotowskie, Łazienki.
2022-12-03 19:19:41 (3 lata temu)
† ML
 
Obrysowany węzeł kolejowy Warszawa Zachodnia.
2022-12-03 17:52:12 (3 lata temu)
yani
 
Sept. 1944 - czyli wrzesień, nie październik.
2022-12-03 18:35:48 (3 lata temu)
† ML
 
do yani: Zdjęcie wcześniejsze niż 1 sierpnia '44. Brak barykad wrejonie cmentarzy, Wolskiej, Karolkowej. Normalny ruch na ulicach. Te daty podane przez Niemców to pewnie data opracowania (opisania) zdjęcia.
2022-12-03 20:25:59 (3 lata temu)
vorwerk
 
+1 głosów:1
do † ML: Data wykonania zdjęcia - Aufn(ahme) w prawym dolnym rogu
2022-12-03 21:08:28 (3 lata temu)
yani
 
do vorwerk:
Brawo! Człowiek ślepnie na stare lata... :(
2022-12-03 21:43:30 (3 lata temu)
† ML
 
do vorwerk: Daty nie dopatrzyłem się (nie znam niemieckiego) ale dobrze odgadłem na podstawie widoku getta, że zdjęcia są z drugiej połowy 1943
2022-12-03 22:34:52 (3 lata temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Stara i Nowa Praga. Wszystkie zdjęcia \ tej serii sprzed Powstania Warszawskiego.
2022-12-03 19:33:30 (3 lata temu)
36 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet