| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Archiwum NARA
1
3
4
5
67
100

GX100

m
215
387
825
844

GX844

m
862

TU862

m
Więcej (77)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234następna
vigo
 
A będzie północna część miasta ?
2017-05-08 18:36:51 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
To zdjęcie nie jest z grudnia - w grudniu cień jest nieco dłuższy, jest zresztą napisane "5.11.44" i ta data zgadza się jeżeli chodzi o długości cieni i liście na drzewach. Wieżyczka dworca głównego mająca 26m rzuca cień 62,5m o godzinie 10:55 czyli wtedy kiedy zostało zrobione to zdjęcie.

5 listopada 1944... to była niedziela... na ulicach pusto ale tramwaje jeszcze jeżdżą, ostatnie kursy niektórymi ulicami... (poza kadrem), transzeje już gotowe, dobranoc Breslau...
2017-05-09 15:17:55 (9 lat temu)
esski
 
do vigo: Nie wiem. Jeszcze nie wiem.. W tych pudłach jest po kilkaset zdjęć. Wszystko poukładane.. ale nie według alfabetu.
2017-05-08 18:39:29 (9 lat temu)
esski
 
do vigo: Vigo.. tymi zdjęciami można spokojnie zronić ortofotmapę całego wrocka z szerokimi okolicami.. Jedynie co potrzebuję to inny skaner, ten którego używałem wczoraj nie będzie wymieniony, a do mojego prowadnic do negatywu nie wolno mi podmieniać.
2017-08-08 20:39:22 (8 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do esski : Aby zapobiec mieszaniu się zbiorów, obowiązuje zakaz otwierania więcej jak jednego pudełka. Jest tu paniusia, która co chwile mnie uspokaja:).. Zaraz wezmę relanium albo prosaca:) Dla nich to kolejne pudłą ze zdjęciami.. dla fotopolan.. 40 lat oczekiwania na złoto,.. w tej chwili w zasięgu ręki i skanera.
2017-05-08 18:41:44 (9 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do esski : Jak się trafi północny Wrocław, to ja będę potrzebował relanium.
2017-05-08 18:48:27 (9 lat temu)
esski
 
do vigo: Nie obiecuję>> wszystko się zdarzyć może>>
2017-05-08 18:50:44 (9 lat temu)
esski
 
do esski : Za pół godziny będę miał na tapecie dwie foty Gdańska, 08-1944. w tej chwili leci Auschwitz, późńej Litzmanstadt i Gdańsk....
2017-05-08 18:58:16 (9 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do esski : Czy są tam zdjęcia Górnego Śląska byłyby cenne kopalń i hut już nie ma śladu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2017-05-08 21:34:54 (9 lat temu)
esski
 
do Eugeniusz S.: Zapewne są, czemu miałoby ich nie byc.trzeba tylko : dobrze trafić lub mieć numer katalogowy lub rozpoznać w oceanie tych zdjęć te właśnie z Górnego Śląska.
2017-05-09 05:29:24 (9 lat temu)
esski
 
Za chwilę przemieszczę oryginał Soldau, Angerburg, Litzmanstadt, Posen Kattowitz, Auschwitz... Jeszcze tylko 3 godziny.. Późńej muszę jechać.. Nie zdążę. ale chociaż złapę to, co się uda.. Mam w innych pudełkach Łomżę.. z 5 sztuk..NIe wiem czy dziś zdążę
2017-05-08 18:19:04 (9 lat temu)
Wolwro
 
do esski : Pośpiech jest złym doradcą.
2017-05-08 18:21:53 (9 lat temu)
esski
 
do Wolwro: To nie pośpiech..to USB 2.0. Jedno zdjęcie nie mniej jak 10 minut.. czyli nawet nie 7 zdjęć na godzinę. Nigdzie tu nie łażę, nie szwędam się.. ale siły prtzesyłowej USB 2.0 nie pokonam..,. no chyba tylko 1gb ethernet, ale taki skaner ciężko później sprzedać.. Co z tego że kupię, Jest taki.. Jedno zdjęcie Luftwaffe 12 na 12 cali robi w kilka sekund.. Po zeskanowaniu fury zdjęć.. pozostanie w domu jako mebel.. Chyba, że ktoś z was ma kogoś kto ten skaner odkupi.. Wypożyczalni tego sprzętu nie ma.. Oni tylko nim handlują. Opcji na kilka dni nie ma.
2017-05-08 18:25:40 (9 lat temu)
do esski : A ile taki skaner kosztuje?
2017-05-08 20:03:18 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Tu masz waść listę.. Ja kupiłęm Epsona 11000XL, .. ten co 100.000 zrobiłby w tydzień... może dwa nazywa się Image Access WideTEK 12.. kupić nie problem... ale sprzedać to, to jest problem. To nie jest towar z Żabki czy Tesco.
2017-05-08 20:07:42 (9 lat temu)
do esski : 6000 euro to konkretna kwota. Wypożyczenie porównywalnych modeli też sporo kosztuje. Pat. A zdjęć zapewne w żaden sposób nie udostępnią na zewnątrz?
2017-05-08 20:18:45 (9 lat temu)
fantom
 
do esski : W Żabkach to raczej żarciem handlują a nie skanerami. Przynajmniej w tej koło mnie.
2017-05-08 20:24:15 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Nic nie wyniesiesz. Skanować można do bólu żarówek i klawiatury. Te zdjęcia są nie do użyczenia. Tylko do skanowania. Chyba że Antek Petarda poprosi trampka aby w związku z czymś tam mógł to obejrzeć prokurator w stolycy.
2017-05-08 20:21:21 (9 lat temu)
do esski : Byłbym na miejscu to z przyjemnością pomógłbym. Niestety nie jestem.
2017-05-08 20:26:36 (9 lat temu)
esski
 
do fantom: W tej byłem ostatnio mieli jakieś duperele podobne do żarówek, jakieś jednorazowego użytku meble ogrodowe.. noże na pół bułki.. widelce plastykowe.. i coś tam jeszcze.. Takie coś.. NA TERAZ.. użyj raz i zapomnij.
2017-05-08 20:26:39 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Będę tu za tydzień... Zamknięte jest tylko w święta federalne i niedziele.. Sam tego za pomocą USB 2.0 nie przerobię..
2017-05-08 20:27:30 (9 lat temu)
do esski : Ktoś ze znajomych nie ma czegoś z usb 3.0 (komputerka) do pożyczenie od czasu do czasu?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2017-05-08 20:29:49 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Ten a nie inny skaner chodzi na 1GB ethernet, śmiga w kilka sekund każde zdjęcie z NARA. USB 3.0 w nim nie ma.. chyba nie ma. Nawet 3.0 nie pomoże.. nie sądzę...(chyba że reklama kłamie) :)
2017-05-08 20:33:53 (9 lat temu)
do esski : Przy tej cenie zawsze można poprosić o demonstrację działania, coby sprawdzić ile jest % prawdy w reklamie. Ale ceny i tak to nie zmieni :/
2017-05-08 20:39:24 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Mi tylko wystarczy wypożyczyć.. biorę tydzień wolnego, pomagiera i jedziemy z koksiem... Przy kilku sekundach na zdjęcie.. kilkunastu sekundach na zdjęcie można zeskanować ocean zdjęć.. W takim przypadku nie musiałbym się martwić o odsprzedaż. Ale takiej opcji nie ma. :(
2017-05-08 20:42:32 (9 lat temu)
do esski : Patrzyłem na parametry, twój skaner ma o wiele większą rozdzielczość optyczną od Wideteka 12. Dlatego tak długo skanuje. Porób w domu eksperymenty na mniejszych rozdzielczościach, takich jakie ma Widetek. Zobacz czy jest duża różnica. Mogłoby się okazać że Widetekiem jest szybciej ale gorzej. Może porównywalna jakość będzie przy dużo mniejszym czasie skanowania.
2017-05-08 20:47:07 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Ja robię wszystko na 300 dpi, pięciokrotne powiększenie. Widetek za pomocą 1gb etherneta pozwala zeskanować i przesłać na kompa zdjęcie 12x12 cali w kilka sekund.. Mi w epsonie skanowanie zajmuje 3-4 minuty, reszta to przesyłka USB 2.0 na kompa. Razem około 10 minut..
2017-05-08 20:50:57 (9 lat temu)
do esski : Dziwi mnie te 10 minut. Mam prośbę, mógłbyś zeskanować jedno zdjęcie w max. rozdzielczości na jaką pozwala twój skaner? - najchętniej Wrocek ;) Ciekaw jestem czy więcej detali będzie widać. (chociaż nie sądzę)
2017-05-08 20:58:37 (9 lat temu)
esski
 
do Marek Kuliński: Nie dam rady.. to zajmie z godzinę lub więcej.. 4800 dpi.. 12x12 cali.. ha.. pięciokrotne powiększenie.. 3 godziny jak nic..
2017-05-08 21:00:37 (9 lat temu)
esski
 
do esski : Moge jedynie iustawić go na 4800, na 5X i zobaczyć zegar jak wystartuje .. i wyłączyć...Zaraz dam znać.. Właśnie kończę Toruniem... i idę po nim do kolejnego pudełka.
2017-05-08 21:02:25 (9 lat temu)
esski
 
do esski : Więc tak się mają sprawy.. Epson nie podejmie się większego skanu jak 21000 na wysokości. Na ługości jakoś chyba ma 30000. Przy na maksa 2400dpi nie moge zrobić 5X.. podejmuje się dopiero przy 0.84, wtedy mu wskakuje ciut mniej jak 21k pixeli.. Zrobić zrobi.. Ale pożera czas.. Ja za kwadrans musze się zwijać, do roboty stąd mam 3 godziny bez korków.
2017-05-08 21:07:26 (9 lat temu)
do esski : W chałupie jak będziesz miał czas to poeksperymentuj.
2017-05-08 21:09:29 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Marek Kuliński: No to rok już minął , z okładem... poćwiczyłem sobie kilka ustawień. EPSON 11000XL, USB2.0.. ogólnie... masakra.
55 sekund cały, czyli 18X12 cali 100 procent 300dpi
3600X3600 czyli 12x12 cali, 30 sekund 100% 300dpi
7200X7200 12x12 cali 2 min 30 sekund 200% 300dpi
7200X7200 600dpi 100% 2 min 30 sek
600 dpi 200% 14400X14400 pixeli 10min 10 sek
gdyby tak ominąć te USB2.0 i wrzucić szybszy bieg
tak jak to robi skaner firmy SHARP, w kilka sekund, ale z SHARPa jakość dość nieciekawa
2018-09-24 21:04:20 (7 lat temu)
Maciej W.
 
+1 głosów:1
Skąd można pobrać te zdjęcie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2017-05-15 13:45:27 (9 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do Maciej W.: Z archiwum NARA, Skopiować oryginał każdy moze.
2017-05-15 14:32:29 (9 lat temu)
do esski : a można prosić linka w prywatnej wiadomości bo ja tam nie mogę znaleźć.
2017-05-31 10:48:56 (9 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Maciej W.: Zaraz się dowiesz że trzeba mieć wizę bilet hotel skaner i jeszcze parę drobiazgów.
2017-05-31 10:52:33 (9 lat temu)
Maciej W.
 
+1 głosów:1
do fantom: już wszystko rozumiem.
2017-05-31 12:50:01 (9 lat temu)
do fantom: już wszystko rozumiem.
2017-05-31 12:50:03 (9 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-05-31 12:50:04 (9 lat temu)
To nie może być listopad. Maj, czerwiec lub lipiec.
2017-08-16 23:13:09 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Lepiej mi szefie powiedz jak robić czarnobiałą wersję naszymi maszynami... Ja takiej opcji nie widzę
2017-08-16 23:15:21 (8 lat temu)
do esski : Jakim programem skanujesz? Musimy znaleźć i opcję do skanu czb i do skanu w mniejszym DPI.
2017-08-16 23:25:45 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Skanuję softem epsona. Niczego więcej nie używam. W poniedziałek jade tam ze statywem, apafatem i nowym nabytkiem .. macro 105mm/2.8 .. Zrobię na szybko foty z 10 rolek.. sam wrocław.. chyba że czasu statczy.. Jedna rolka to jakieś 2 x po 200 zdjęć, czasem 2xpo 400. Są to widoki z lewej i prawej strony samolotu.
2017-08-16 23:32:41 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Sprawdziłem o ile DPI możesz zmniejszyć przy skanowaniu - po prostu skanujesz zbyt wiele danych tracąc na to czas a nic nie zyskujesz. Kolor to jedno a rozdzielczość (DPI) to drugie. W przypadku tego skanu pomniejszenie do 40% oryginalnej wielkości nie powoduje żadnej utraty szczegółów. Przy 30% oryginału zaczynamy tracić detale.

Czyli jeżeli ten plik ma 17867px x 14511px to spokojnie skan mógłby mieć 40% tego czyli 7146px x 5804 - dla wygody oglądania na stronie można to powiększyć do tych 17867px.

Zatem jeżeli skanowałeś np. w 3600 DPI to możesz równie dobrze skanować w 1400 DPI - pójdzie znaaaacznie szybciej - a potem powiększyć przed wrzuceniem na stronę o 250% (czyli razy dwa i pół).
2017-08-16 23:34:28 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Nie chce skanować na razie.. Neo. za dużo azjatów siedzi mi na głowie, muszę im ustępować miejsca.. Czyli każdy z nas ma godzinę.. JA za tym czasem pofocę może kilka rolek.. co będzie to będzie... za dwa tygodnie mamy święta, więc tagm nie jade, na długi weekend jadę daaaaaaaaaaaaleko i nie w głowie mi będzie focenie. Rolek z korbami do negatywów jak i do skanera nie załątwię, Może.. ale nie w ciągu tygodnia..
2017-08-16 23:35:13 (8 lat temu)
do esski : Jeżeli masz soft epsona to bardzo fajnie - też go używam.

Masz zatem taki obrazek: - zmień opcję "image type" na "grayscale" i zmniejszy liczbę DPI (resolution) do 40% tego co masz ustawione.

Powinny być opcje: 9600, 7200, 3200, 2400, 1200, 800, 720, 600 itd... Jeżeli skanujesz w 9600 DPI to ustaw na 3200, jeżeli w 7200 DPI to ustaw 2400 DPI a jeżeli skanujesz w 2400 DPI to ustaw na 800.
2017-08-16 23:38:57 (8 lat temu)
do esski : No to mam nadzieję, że wyjdzie dobrze - najlepiej pstrykaj po 4 fotki jednej klatki.
2017-08-16 23:42:50 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Robiłem 300 dpi, powiększałem jak zawsze kilka razy.. jakieś 4.. może 5 razy
Stąd te 17k pixeli
2017-08-16 23:36:19 (8 lat temu)
esski
 
do esski : Od kilkunastu lat mamy jakieś fraglesy ze zdjęciammi lotniczymi.. jakość bliska mulistego dna.. Porobię foty tych skanów.. Będzie duzo i szybko
nie mam zammiaru skanować.. No chyba że będzie coś takiego że oczy ze szczęką opadać będą.. Gdy będę miał korby do skanera i czas tylko dla mnie.. można pomyśleć.. Uzywając skaneru NARA wspomnę raz jeszcz.. nie siedzę tam sam.. nad głową siedzi mi zawsze ktoś.. tak jak oni mi tak ja im muszę ustępować maszyne
2017-08-16 23:38:48 (8 lat temu)
do esski : Czyli moje wyliczenia na nic skoro to już jest powiększone :) Tak czy inaczej skan w szarości powinien iść kilka razy szybciej.
2017-08-16 23:41:45 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Te klatki są baaaaaaaaaaaardzo blisko siebie.. to wygląda tak, jakby co sekundę fota robiona była.. Czyli mniej więcej tak.. Od Księża Małego pzrez Ostrów Tumski po Leśnicę będzie jakieś 100 a być może 150 zdjęć.. Jak już mierzyłęm.. Negatyw ma 9 cali szerokości.. klatka.. mniejsza jak ta z lat 50-60.. Swoim Nikonem to ogarnę, aby tylko macro dotarł i statyw.. plus parasolka bo światło wali z góry.. Mniemam iż czarno białych nie da rady robić.. Lecę do roboty.. Narka..
2017-08-16 23:48:43 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: I jeszcze jedno. Skoro zdjęcia powiększasz po skanie i w oryginale mają koło 4000 px szerokości to zaczynam wierzyć w opcję z makro. Tylko warto robić zdjęcia w kawałkach.
2017-08-16 23:49:34 (8 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Zdjęcie odwrócone "na lewą stronę"
2017-05-08 21:34:15 (9 lat temu)
Marciboj
 
+4 głosów:4
Jeżeli już skanujesz zdjęcia z katalogu celów to skanuj je całe, łącznie z legendą. W legendzie jest dokładna data wykonania zdjęcia. Przykładowo to zdjęcie Gdańska zostało wykonanie nie w styczniu 1945 r. tylko 26 czerwca 1944 r. !!!! W styczniu 45 r. to zdjęcie zostało dodane do katalogu. Wprowadzasz ludzi w błąd !
2017-05-20 21:05:08 (9 lat temu)
Aleź ta fortifikacia jest teraz pieknie widoczna-tz bastiony.
2017-05-20 21:15:41 (9 lat temu)
Oczywiście, że to nie jest zdjęcie ze stycznia - w wielu miejscach widać na nim bujną zieleń.

A mam pytanie z innej beczki: czy to zdjęcie można pobrać z FP? widzę że były już 3 pobrania, ale sam nie umiem tego zrobić - brakuje mi przycisku "pobierz" takiego który jest przy innych zdjęciach
2017-05-22 18:12:20 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Marciboj: Zesakanować każdy może.. trochę lepiej lub trochę gorzej.. Szkoda pisać.. Jak wrzucisz kilka setek.. najlepiej kilka tysięcy zdjęć na Fotopolskę to wtedy rozpocznę z Tobą dyskusję.. Spadochroniarze , syczący spadochroniarze nie mieszczą w kręgu moich zainteresowań.
2017-05-22 20:13:29 (9 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: W starym szablonie jest przycisk - pobierz.
2017-05-22 18:19:47 (9 lat temu)
do mar: Dziękuję za podpowiedź, nie znałem tej metody, jednak w ten sposób udało mi się pobrać plik w niewielkim rozmiarze - 665 × 550 pix. Liczyłem na coś większego :)
2017-05-23 14:16:19 (9 lat temu)
esski
 
Dla zainteresowanych film poświęcony bombardowaniu Malborka, Gdańska i Gdyni.....
2019-08-29 22:18:29 (6 lat temu)
esski
 
Dla zainteresowanych: Film dokumentalny, szkoleniowy, USAAF z roku 1945 , dostępny w NARA, nie trzeba czekać na kopię, można obejrzeć już dziś. Cel bombardowań ? Gdynia, Gdańsk, Malbork. Jak tam wrócę to postaram się o lepszą kopię, jeśli mają dostępny sprzęt do skanowania filmów. W NARA przechowywanych jest dość dużo filmów, tak alinatów jak i propagandy niemieckiej , -- mnóstwo wydań DIE DEUTSCHE WOCHENSCHAU, lub też film jak ten
2018-03-12 15:50:30 (8 lat temu)
do esski : Ciekawy kanał -"The Best Film Archives", warto przeglądną ć co tam mają, czy jest on związany z NARA?
2018-03-12 16:02:17 (8 lat temu)
esski
 
do Dariusz Łukasik: Skopiowali zapewne to, co mają w NARA, nie ma innego źródła. Na YT jakośc dość nieciekawa, Ale też jakbym osobiście skanował, to rewelacji zapewne nie będzie. Trzeba będzie próbować. Mam skopiowany film z wakacji w Polsce z 1976 roku, jakość taka sobie.
2018-03-12 16:06:25 (8 lat temu)
Południowo-wschodnia część Krakowa. Alianci obrysowali całą infrastrukturę kolejową w Podgórzu, Płaszowie, Prokocimiu, Bieżanowie.
2019-03-28 10:15:53 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: Ha!.. Od wielu dziesiątek lat byłem przekoany iż Niemcy podczas IIWŚ nie występowali w literaturze jako "alianci"... Jak widać, zawsze czegoś nowego się można dowiedzieć
2019-03-28 10:34:18 (7 lat temu)
do esski : Być może się pomyliłem, sądząc, że opis zdjęcia pochodzi od Aliantów. Niemcy nie używali takich słów jak "Wisla" czy "confidential".
2019-03-28 10:45:50 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: Confidential używane jest za pomocą pieczątki na wszystkich zrabowqnych Niemcom zdjęciach lotniczych. Te wyrysowany białymi liniami obiekty były naniesione na zdjęcia w serii pudel DT/TM serii od 1 do 5, .. nie skanowałem natenczas całych zdjęć..z przyczyn na tyle oczywistych w chwili skanowania, seria pudel DT/TM zawiera zawsze legendę pisaną w języku niemieckim, nie angielskim.
2019-03-28 11:39:31 (7 lat temu)
do esski : Nie interesowałem się wcześniej tymi zdjęciami lotniczymi, które dziś skomentowałem. Mój błąd, że przypisałem te zaznaczenia Aliantom.
2019-03-28 12:26:29 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: Skanowaem wiele dokumentów dotyczących planowanego bombardowania siłami USAAF/RAFcelów na terenie Polski, W NARA naliczyłem tego conajmniej 111 odrębnych misji. Żadna nie dotyczyła Krakowa,
2019-03-28 23:30:51 (7 lat temu)
do esski : A czy była jakaś misja USAAF lub RAF dotycząca zapory (elektrowni) wodnej w Rożnowie?
2019-04-09 12:01:40 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: Nic o tym nie wiem, w NARA nie ma źadnych dokumentów w tej sprawie.
2019-04-09 12:28:27 (7 lat temu)
do esski : Dziękuję. A czy spotkałeś się może ze zdjęciami lotniczymi Jeziora Rożnowskiego i okolic? Niezależnie od daty wykonania.
2019-04-09 12:36:01 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: To sam możesz sprawdzic,..w wyszukiwarce NARA wpisujesz współrzędne geograficzne poszukiwanego rejonu, bierzesz mapę 1 do 200000 , kładzie na to opublikowane tam oleaty/overlays i kartka po kartce szukasz..Wszystko jest tak dokładnie wyrysowany z dokładnością do 100...200 metrów, że nie sposób nabrać wątpliwości co do istnienia jakiegokolwiek zdjęcia w ich zbiorach.. jedynie czego nie mają wcale skatalogowanego to zdjęcia z gruntu, tu panuje wieloletni bajzel, trzeba szukać pudło po pudle.
2019-04-09 12:58:43 (7 lat temu)
do esski : Dziękuję. Nie wiem nawet co to NARA, ale spróbuję poszukać :-)
2019-04-09 13:33:19 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: NARA jest to olbrzymi kompleks składający się w całości na miejsce gdzie przechowywane są dokumenty. . I nie tylko, na trzecim piętrze moźna zerknąć do jednego z prawie miliona zdjęć jakie wykonano na jak i nad terenem obecnej jak i sanacyjnej Polski. Na piętrze drugim przechowywane są między innymi dokumenty dotyczące przygotowań do jak i samego przebiegu bombardowan celów strategicznych na terrn i e obecnej jak i sanacyjnej Polski, inne piętra tez mają materiały nas fotopolan interesujące, ale juź nie w tak olbrzymiej , kontenerowe ilości
2019-04-09 16:03:32 (7 lat temu)
do esski : Dziękuję. Myślałem o skorzystaniu z wyszukiwarki NARA, ale zupełnie nie wiem, jak to zrobić. Napisałeś o wyszukiwarce NARA, w którą trzeba podać współrzędne geograficzne - czy mógłbym prosić o wskazanie, w którym miejscu na stronie należy podać te dane?
2019-04-10 10:06:49 (7 lat temu)
esski
 
do Sulimczyk: To nie ten adres. .. Ten adres pomoże
2019-04-10 10:16:55 (7 lat temu)
Dolina Solinki z miejscowościami Liszna i Majdan. Przypisałem :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-05-22 21:56:18 (9 lat temu)
esski
 
To piąta już próba wrzucenia tego ujęcia. Inne wchodzą, to akurat jakoś nie chce... Ki czort?
2017-06-24 20:35:43 (9 lat temu)
No i jak widać to zdjęcie też poszło tylko nie odznaczyło w bazie że przetwarzanie zostało zakończone.
2017-06-25 23:48:07 (9 lat temu)
do esski : Wrzuć ten plik na jakiś onedrive czy dropboxa i zapodaj link.
2017-06-24 21:30:09 (9 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Zerknij do emaila
2017-06-24 22:14:24 (9 lat temu)
do esski : Nic nie doszło - gmail ma niski jak na dzisiejsze czasy limit - 10 albo 20MB na e-mail...
2017-06-25 11:49:23 (9 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: W emailu podesłąłem link do zdjęcia, nie wysyłałem zdjęcia.
2017-06-25 15:22:58 (9 lat temu)
do esski : Biała Podlaska przetwarza się od 25 minut ale wszystko idzie ok, jeśli dojdzie do końca to sprawdzę przesył plików ze strony na serwer ale to już pewnie nie dzisiaj.
2017-06-25 23:25:28 (9 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Ja zrezygnowałem po kilku dobach czekania... Łomża też odpuszczona...
2017-06-25 23:29:12 (9 lat temu)
do esski : Podejrzewam, że zdjęcia przetwarzają się prawidłowo ale skrypt strony nie może tak długo czekać na wygenerowane pliki. Jeżeli tak jest (póki co jeszcze się przetwarza - nowe pliki zoomify są generowane) to po prostu trochę zmodyfikuję skrypt żeby uruchamiał przetwarzanie na zooma i sprawdzał co jakiś czas czy przetwarzanie zostało zakończone.

Zaraz zrobię to co powinien zrobić skrypt z tym zdjęciem - bo może pliki są przetworzone tylko baza danych o tym nie wie.
2017-06-25 23:39:26 (9 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Ooouć.. czas by obrócić o 180* Albo wrzucić raz jeszcze.
2017-06-26 00:31:09 (9 lat temu)
do esski : Napisałem od nowa skrypt.
- przywróciłem uruchamianie przetwarzania co minutę (a nie co 10)
- w jednym czasie przetwarzać się może tylko jedno zdjęcie (a nie np. 5 co raz się zdarzyło i się serwer zdusił :)
- skrypt już nie czeka na zakończenie przetwarzania - co uruchomienie (co minutę) sprawdza czy przetwarzanie zostało zakończone (czyli idzie to asynchronicznie)

Trzeba będzie jeszcze sprawdzić czy to działa.
2017-06-26 20:34:07 (9 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Dorzuć waść do skryptu jeszcze "(nazwa miejscowości) na innnych zdjęciach", aby powiązać to z setkami znaczników na tysiącach zdjęc lotniczych.
2017-06-26 20:52:36 (9 lat temu)
esski
 
do esski : Nie wiem czy zdążę, właśnie przerabiam Warszawę na 15 sklejek. Wrzuciłebym dla sprawdzenia... ale.. Za 40 fotek ze skanera muszę stąd już jechać... Przelać chyba już nie zdążę.. Oh well.. kolejną razą.
2017-06-26 21:17:03 (9 lat temu)
do esski : Nie spieszy się, jak coś będzie nie tak to daj znać.

Co do powiązań to pewnie to miałeś waść na myśli ?
2017-06-26 22:14:23 (9 lat temu)
36 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet