| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Netta/Rospuda
Obiekty w okolicy
Uroczysko Święte Miejsce
2986
m
Jezioro Jałowo
3284
m
Plebania
5457
m
Janówka
Kościół Zwiastowania Najświętszej ...
5654
m
Janówka
Urząd Gminy
7617
m
Nowinka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Netta – rzeka w północno-wschodniej Polsce, prawy dopływ Biebrzy, dł. 102 km, dorzecze 1336 km²[potrzebne źródło]; częściowo skanalizowana (Kanał Augustowski) na odcinku 11 km, dzięki czemu tworzy połączenie dorzeczy Wisły i Niemna[potrzebne źródło]. Miejsce rozwijającej się turystyki wodnej i wędkarstwa rekreacyjnego.

Bieg rzeki podzielony jest na 3 odcinki:

górny bieg – rzeka Rospuda, biegnie od Niskiego Jeziora do jeziora Rospuda Augustowska
środkowy bieg – Kanał Bystry, od jeziora Necko do jeziora Sajno
dolny bieg – Netta, od jeziora Sajno do Biebrzy.

Źródła w pobliżu jeziora Rospuda Filipowska[potrzebne źródło], przepływa przez jeziora Garbaś, Sumowo, Bolesty, Necko. Od miasta Augustów jako Kanał Augustowski; uchodzi do
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
verbensis
 
+3 głosów:3
Autor: T. Sumiński.
2026-01-18 13:03:10 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Wszystkie zdjęcia z tego obiektu są do przerzucenia do . Ktoś przeoczył i założył ten.
2026-01-18 14:19:23 (5 miesięcy temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Uporządkowane.
2026-01-18 16:44:34 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do verbensis: Ku chwale Fotopolski. ;-)
2026-01-18 17:28:39 (5 miesięcy temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Obiekt jest z "krzyzykiem" - że nie istnieje ... To jak jedzie pociąg ... ? ... No chyba że linia kolejowa też zlikwidowana ... Czy ktoś ma jakieś INFO ...
2025-08-27 22:56:18 (10 miesięcy temu)
OK - OK ... Wybieram się tam i zbieram informacje ... Przepraszam za kłopot ...
2025-08-27 23:14:44 (10 miesięcy temu)
2025-08-27 23:07:00 (10 miesięcy temu)
do sawickimarcin: Nieistnieje ten pierwotny drewniany, z I.w.św. Tu, na tym zdjięciu powyźej widzimy nowy stalowy most, inny od tego starego, zaraz poprawie...
2025-08-27 23:07:01 (10 miesięcy temu)
2025-08-27 23:08:03 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Marcinowi scricte chodziło tą fotografie zapewne. Więc to jest nowy most, a fotka jest nie w tej lokalizacji, a nowego podobieku mostu nie widzę.
2025-08-27 23:10:34 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Treza powino być dobrze...
2025-08-27 23:13:15 (10 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jest git.
2025-08-27 23:15:16 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Teraz jest czytelnie i jednoznacznie ... :)
2025-08-27 23:16:31 (10 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Chłopie , jaki kłopot :-)
2025-08-27 23:15:33 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Jaky zaś klopot Marcinie, dzięky Twojej uwadze poprawiono maly błąd ☺
2025-08-27 23:16:31 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Ufff, ale mi ulźylo ☺
2025-08-27 23:16:55 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Nie do końca :-) , jak jest (drewniany), to i (stalowy) by było git. Stary, czy nowy chyba pomińmy, co ?
2025-08-27 23:18:20 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Ojejku ... Bez ciśnienia ... Nie jadę tam przecież jutro ...
2025-08-27 23:20:42 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Ja bym zostawil tak jak jest. Tym źe nazwalem ten pierwotny drewniany chcialem źe by się róźnily te obiekty od siębie. Zazwyczaj uźywamy w nazwie tylko rodzaj konstrukciji i nie material z którego jest zrobiony, no moźe jak by byl zrobiony na drukarce 3D to byb bylo warto go nazwać Most Wydrukowany. I myśle źe ten czas powoli nadchodzi. Nawed juź moźna na takych drukarkach produkować stalowe elementy. Ale ta technologia jest doiero w początku swojej etapy....
2025-08-27 23:23:19 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Ok.
2025-08-28 00:07:03 (10 miesięcy temu)
suwal
 
Podmiana na większe plus autor.
2023-01-06 12:55:59 (3 lata temu)
Tolek
 
+1 głosów:1
To nie jest śluza Gorczyca , wydaje mi się że to Paniewo.
2024-02-13 00:07:46 (2 lata temu)
do Tolek: W Spotkaniach z Zabytkami napisano, że to śluza Gorczyca, ale jeśli to błąd to raczej stawiałbym na Kurdynki niż Paniewo. Trzeba będzie jeszcze poprzeglądać inne obiekty.
2024-02-13 20:01:05 (2 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-18 17:12:54 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Czajka pływała w Augustowie w latach 1964-67. Potem znalazła swoje miejsce na Solinie
2023-01-04 14:13:54 (3 lata temu)
suwal
 
do Woj11: Dzięki, zawężam datowanie.
2023-01-04 14:34:00 (3 lata temu)
suwal
 
W głębi widać stojących ludzi i napis Muzeum Marynistyki? Już kiedyś widziałem fotkę z tego miejsca. Może ktoś wie coś więcej na ten temat.?
2023-01-04 13:05:26 (3 lata temu)
marcinos
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu jest rzeka Netta. Po prawej stronie widać nasyp mostu na ul. Mostowej. Widoczny budynek to "Muzeum osobliwości" Szostaka
2023-01-04 17:54:21 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do suwal: Ten budynek to zapewne obecna Tawerna Fisza Concept by Marcin Budynek. Rybacka 19.
2023-01-04 15:07:15 (3 lata temu)
Woj11
 
do suwal: To miałeś na myśli
2023-01-04 15:47:56 (3 lata temu)
suwal
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki.
2023-01-04 15:43:25 (3 lata temu)
suwal
 
+1 głosów:1
do Woj11: Tak. To jest to samo miejsce?
2023-01-04 15:54:46 (3 lata temu)
Woj11
 
do suwal: Podobieństwa są, ale wątpliwości też. Chociaż biorąc pod uwagę "szaleństwa" niektórych właścicieli ... Zastanawiam się, czy to ewentualnie obecna Tawerna CKT przy Mostowej 40
2023-01-04 16:13:07 (3 lata temu)
suwal
 
do Woj11: Mostowa, chyba nie, po prawej w tle biegnie droga. Nie ma zdjęć w lewo, które może by coś wyjaśniły.
2023-01-04 16:37:45 (3 lata temu)
Woj11
 
2023-01-04 16:43:59 (3 lata temu)
suwal
 
do Woj11: Jest jeszcze fotka gdzie w tle po prawej widać drzewa w tle.
2023-01-04 16:55:19 (3 lata temu)
suwal
 
do marcinos: A jednak. Dzięki.
2023-01-04 18:23:20 (3 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2026-01-18 17:10:03 (5 miesięcy temu)
suwal
 
+1 głosów:1
Fotografię wykonano wczesną wiosną roku 1915 i uwieczniono most, który wybudowały wojska rosyjskie na jesieni roku 1914. Niemcom służył on jako tymczasowe rozwiązanie. Kajzerowscy okupanci w kolejnych miesiącach wybudowali nowy obiekt, o solidniejszej i trwalszej konstrukcji.
2024-09-10 16:12:27 (rok temu)
Dana
 
do suwal: Dzięki! Info umieściłam w opisie obiektu.
2024-09-10 18:58:37 (rok temu)
Czy ktoś rozpoznaje, która to śluza?
2026-06-03 10:21:10 (24 dni temu)
suwal
 
+2 głosów:2
do da signa: Paniewo.
2026-06-03 10:33:24 (24 dni temu)
Pokaż na mapie
44 Dyskusji (ostatnia 24 dni temu)
Rzeka Netta/Rospuda - obiekty i wydarzenia
Rzeka Netta/Rospuda w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet