| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Kłodnica
0km
000m
0km
360m
2km
180m
4km
200m
4km
970m
6km
650m
7km
410m
7km
740m
15km
620m
16km
520m
19km
030m
20km
720m
20km
760m
21km
140m
27km
390m
27km
940m

Jaz

30km
530m
33km
980m
34km
950m
35
35km
550m
35km
600m
36km
470m
36km
500m
38km
470m
38km
550m
Więcej (29)
Obiekty w okolicy
Huta Łabędy
879
m
Gliwice
Ferrostal Łabędy
886
m
Gliwice
Most kolejowy
890
m
Gliwice
Biurowiec
993
m
Gliwice
Restauracja "Kuźnica"
1018
m
Gliwice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kłodnica - rzeka w południowej Polsce, prawostronny dopływ rzeki Odry. Źródła rzeki znajdują się w południowych dzielnicach Katowic w zespole przyrodniczo-krajobrazowym Źródła Kłodnicy. Płynie przez województwo śląskie i województwo opolskie. Przepływa przez Górnośląski Okręg Przemysłowy (Katowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice) i Kotlinę Raciborską i uchodzi do Odry w Kędzierzynie-Koźlu w dzielnicy Koźle. Wzdłuż Kłodnicy od Gliwic biegnie Kanał Gliwicki, dla którego rzeka Kłodnica jest podstawowym źródłem zasilania. Na jej drodze znajduje się Dzierżno Duże zwane również Jeziorem Rzeczyckim, które jest zasilane wodami Kłodnicy i jednocześnie poprawia jakość wody w rzece.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1819następna
da signa
 
+2 głosów:2
Podmiana na większy skan + źródło
2025-11-24 18:54:08 (7 miesięcy temu)
ulec
 
2025-04-04 23:58:52 (rok temu)
do ulec: Sugerujesz, dodać znacznik ?
2025-04-05 08:17:34 (rok temu)
ulec
 
do piotr brzezina : Znacznik jest, ale prowadzi do kładki z progiem, która jest poniżej miejsca zrobienia zdjęcia. Most na zdjęciu jest powyżej. Do znacznika trzeba przyporządkować numer mostu: b250169
2025-04-05 16:16:10 (rok temu)
do ulec: Wiem o tym, ale czy to ma sens. Dodam a co :-)
2025-04-05 16:48:02 (rok temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Można by przypisać most do Kłodincy.
2026-01-08 09:55:11 (5 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ulec: Załatwione
2026-01-08 10:04:51 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
2025-07-16 23:33:58 (11 miesięcy temu)
Zwracam się do Ciebe Piotrze jako do dodawającego..jeźeli ten most jest nad jakymś ciekem wodnym, warto chyba teź dopisać obiekt do tego toku wodnego......
2025-09-17 15:27:37 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Poprawilem ścieźke przypisań, obiekt przypisany do rzeky, i nie jak bylo piwrwotnie rzeka do mostu......Piotrze, obiekty które się znajdują nad ciekem wodnym, jak tutaj przypisuje do rzeky, i nie rzeke do mostu.....I dopisalem Bytomkę do rzeky Kłódnicy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2025-09-17 16:06:49 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Załatwione
2025-09-17 15:30:46 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina : Nie Piotrze, nie zdjięcie, ale obiekt tego mostu powinien być przypisany do tej rzeky....Rzeky tu niewydać.
2025-09-17 15:39:58 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Dzięki
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2025-09-17 16:53:19 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina : No co ty, ja Ci podaje wskazówky, źe bys wiedzial co i jak. Nierobie to dla swojej przyjemności....
2025-09-17 16:54:26 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Źle mnie zrozumiałeś
2025-09-17 17:14:05 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Miałeś dobre intencje i należy Ci się pochwała za słuszne spostrzeżenia, jednak nie zwróciłeś uwagi na to, że obiekt "rz. Bytomka" (nazwa obiektu nieprawidłowa) jest dublem istniejącego już dawno obiektu "Rzeka Bytomka" . Nie wiem, kto utworzył ten nowy obiekt. Rzeka płynie przez Bytom i Zabrze, a uchodzi w Gliwicach, ale moim zdaniem w tej sytuacji nie warto wydzielać podobiektów dla każdego miasta, tylko trzeba przenieść zdjęcia i most do "starej" Bytomki, i już.
2025-09-17 19:48:47 (9 miesięcy temu)
do blaggio.: To juź do Piotra, ja tylko zauwaźylem źe dziśaj dodal do tego obiektu nowe zdjięcia....☺☺☺
2025-09-17 19:50:56 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Usunulem zdublowany obiekt tej Bytomky, poprawilem teź przypisania nowych zdjięć....
2025-09-17 20:18:25 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Dziękuje, teraz mi powiedz jak wejść do moich dzisiejszych zdjęć które przeniosłeś
2025-09-17 20:30:52 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Otwierasz ten obiekt i naciskaś obcjie najnowsze i pierwsze trzy są Twoje.
2025-09-17 20:33:03 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Tyle ja wiem ale coś brakuje przy obiekcie mostu
2025-09-17 20:36:06 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Dziękuję i myślę, że Piotr, jak i my wszyscy, na przyszłość będziemy bardziej uważni. ;-)
2025-09-17 20:36:49 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina : Ok, poprawione ☺ Ale jest dziwne źe jak odpisiwalem ten obiekt mostu od zdublowanej Bytomky, byl most juź przypisany do tego pierwotnego obiektu Bytomky....
2025-09-17 20:44:37 (9 miesięcy temu)
do blaggio.: Jak dziennie będziesz dodawał mosty i rzeki to nie będzie problemów, ale teraz jest coś nie tak
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-09-17 20:42:03 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Jak ktoś mi pomaga, to ja wtedy nie wtykam swoich paluchów
2025-09-17 20:50:14 (9 miesięcy temu)
do vetinari: Dziękuje
2025-09-17 20:50:32 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ten most dopadła klątwa przeklętej Niewidzialnej Ręki. Nie wiadomo, jak się przed nią uchronić.
2025-09-17 23:04:58 (9 miesięcy temu)
bozaj
 
Fotografia przedstawia fragment Kanału Kłodnickiego na odcinku równoległym do dzisiejszej ulicy Jagielońskiej, w połowie odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Zabrską z jednej strony ( z tej strony patrzy autor fotografii ) a Hutniczą. Po lewej stronie widoczny okazały budynek z czerwonej cegły, istniejący do dziś. Po prawej stronie promenada spacerowa wiodąca do "Lasku Westchnień" (Sufzerwaldchen).
2025-10-08 07:22:29 (8 miesięcy temu)
Dana
 
do bozaj: Dzięki za podpowiedź :) Staram się to miejsce ulokować, ale coś nie za bardzo mi to wychodzi - mógłbyś podać adres tego budynku (piszesz, że istnieje do dziś)? Czy widoczny tu fragment promenady można przypisać do którejś z istniejących obecnie ulic?
2025-10-08 10:27:42 (8 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Dana : To budynek bardzo podobny do Jagiellońskiej 48 (6 okien w rzędzie). W pierwszej chwili nawet myślałem, że to ten adres - przy założeniu, że klatkę schodową dobudowano po wykonaniu tego zdjęcia (na GSV chyba widać miejsca po dawnych oknach). Ta dobudowa musiałaby nastąpić dość wcześnie, bo na planie z 1902 roku już widać obrys klatki. No i jeszcze w tle chyba by było widać gospodę przy Hutniczej (Hutnicza 2), a tu jest jakiś inny budynek - ustawiony w poprzek do kanału.
2025-10-08 11:08:58 (8 miesięcy temu)
Dana
 
do Krzyś_: Na jednym ze zdjęć Piotra widać dwa górne okna bocznej ściany, ale to chyba też niczego nie przesądza ...
2025-10-08 12:05:01 (8 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: Wygląda, że to będzie ten budynek. A budynek gospody był rozbudowany: (ze strony : )
2025-10-08 12:34:05 (8 miesięcy temu)
Krzyś_
 
do Dana : Tak, na ścianie z drugiej strony - tamta dobudówka jest nowa.
2025-10-08 12:19:23 (8 miesięcy temu)
Dana
 
do ulec: Myślę, że masz rację - przypisałam, dzięki :)
2025-10-08 20:05:57 (8 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Kanał Gliwicki poniżej mostu w Łabędach: .
2026-01-09 11:20:56 (5 miesięcy temu)
do ulec: Przypisałam do ananportu , dobrze będzie?
2026-01-09 11:28:53 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do da signa: Myślę, że tak. Podobne ujęcie(tyle, że wcześniejsze):
2026-01-09 16:34:59 (5 miesięcy temu)
maj
 
+4 głosów:4
Piotrze bez urazy co do zasady i poprawności wskazane by obiekt nosił nazwę 'Most na (na nie nad) to takie poprawności języka polskiego
2026-04-25 22:10:34 (2 miesiące temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Poprawiłam raz jeszcze, bo "Most na rz. Kłodnica", to nie bardzo po polsku ;-)
2026-04-26 07:46:31 (2 miesiące temu)
Jak mam napisać "Most na rzece Kłodnica" czy "Most na Kłodnicy"
2026-04-26 07:58:10 (2 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Dziękuje wam - kiedyś napisałem o mojej pisowni, dlatego się nie obrażam jak ktoś mnie poprawia
2026-04-26 08:07:46 (2 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do maj: Poprawiam, dzięki
2026-04-26 07:37:56 (2 miesiące temu)
polskup
 
do piotr brzezina : Przepraszam, Piotrze, że przyłączam się do tego czepialstwa językowego. Uważam, że należałoby odmienić nazwę rzeki i nie wpisywać tego "rz.". Czyli "Most na Kłodnicy". W kontekście mostu wiadomo, że chodzi o rzekę, a nie np. część Rudy Śląskiej :)
2026-04-26 07:48:25 (2 miesiące temu)
polskup
 
do 4elza: Czyli teraz mój komentarz właściwie do Ciebie :)) Synchronicznie.
2026-04-26 07:50:16 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do polskup: Przyjęto zasadę, że w takim przypadku wpisujemy jednak słowo "most", ale to nic sztywnego, zawsze możne zmienić.
2026-04-26 08:00:05 (2 miesiące temu)
polskup
 
do piotr brzezina : Skoro zderzyliśmy się z 4elzą w koncepcjach, to ja ze swojej rezygnuję, żeby nie siać zamętu.
2026-04-26 08:01:05 (2 miesiące temu)
polskup
 
do 4elza: Słowo "most" - oczywiście. Ja o słowie "rzeka".
2026-04-26 08:01:46 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do polskup: Ja też o słowie "rzeka", a "most" się sam napisał ;-), sorki, jak człowiek robi pięć rzeczy na raz, to takie są efekty.
2026-04-26 08:06:53 (2 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do 4elza: No tak. U mnie stało się regułą, że zaraz po opublikowaniu tekstu (posta, podpisu) zauważam błąd, którego podczas czytania przed opublikowaniem nie zauważyłem: typograficzny, logiczny, albo merytoryczny. A ileż to swoich zdjęć zlokalizowałem natychmiast po opublikowaniu w nierozpoznanych, mimo że wcześniej godzinami nad nimi rozmyślałem :)
2026-04-26 08:15:30 (2 miesiące temu)
polskup
 
do piotr brzezina : czyli, Piotrze, Most na Kłodnicy, jak "Most na Rzece Quai" :)
2026-04-26 08:26:32 (2 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do polskup: Na szczęście nie mamy, dzikiej dżungli
2026-04-26 08:48:01 (2 miesiące temu)
Teraz budynek to Biuro Obsługi Klienta Bytomskich Wodociągów
2026-06-20 12:38:02 (7 dni temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Witam, mam malą uwage, zanim rozpocznieś następne dodawanie zdjięć, warto by bylo, jak bys zprawdzil komentarze i uwagy pod swojimy zdjięciami. Naprz. tu by się naleźalo minimalnie podziękowanie źe masz juź doeditowane, i tu nadal bez poprawy przypisania
2026-06-18 10:35:24 (9 dni temu)
gliwicjus
 
+1 głosów:1
do vetinari: OK, dzięki za uwagę, przyjrzę się komentarzom.
2026-06-18 10:46:08 (9 dni temu)
Pokaż na mapie
189 Dyskusji (ostatnia 7 dni temu)
Rzeka Kłodnica na innych zdjęciach
Rzeka Kłodnica - obiekty i wydarzenia
4.97 6,65
50,08
51,1
67,480
następna
Rzeka Kłodnica w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet