| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Fotopolskie porady techniczne

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Fotopolskie porady techniczne

dodano: 2011-12-01, autor: Danuta B.
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
BAL†
 
+1 głosów:1
Tutaj tanio możesz wyczyścić matrycę i optykę w swoim aparacie :)
2012-04-10 16:00:11 (14 lat temu)
do BAL†: Pan Janek różne precyzyjne rzeczy dobrze naprawia.
2012-04-10 16:23:22 (14 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Dobry fachowiec tak ma, że ma mnóstwo pracy.
Dziękuję za protekcję ... czekałbym ze dwa miesiące, a tak jak się uda jeszcze w tym tygodniu aparacik wróci w moje ręce.
2012-04-10 17:42:51 (14 lat temu)
2012-08-05 21:29:46 (13 lat temu)
Właśnie znajomy szuka pomysłu na cyfryzację kilkuset (200-300???) negatywów. Negatywy te są wedle prawa jego własnością, choć wg praw autorskich, z zamieszczaniem ich gdziekolwiek może już być problem. To z kolei nieco studzi zapędy do ponoszenia kosztów wynikających z np. zrobienia skanów, bo zdjęć tak ca jest w sumie ok. 4-5.000. Rzecz dotyczy lat 50-tych w Gdańska w każdym razie przed rokiem 1958. Jak sądzimy, zdjęcia te nie były nigdy i nigdzie nie publikowane a dotyczą gównie służby zdrowia w tychże latach ale też scenek z Gdańska i obszaru Polski.
2012-08-06 21:34:03 (13 lat temu)
Stenek
 
Mam nieco podobny patent i chciałem dodać, że tu duże znaczenie ma jakość tła, czyli białość płaszczyzny, na której kładziemy podśietlany od dołu negatyw, musi to byc idealna matówka, inaczej gradacja i ziarno tej matówki wkompnuje się w zdjęcia, i będzie, a fe. Ja mam do negatywów kasetę od Krokusa, tło to idealna matówka szklana, ale jest umieszczona nieco niżej niż kaseta, żeby ewentualne jej ziarno nie wyszło na zdjęciacj (nie będzie miało ostrości leżąc niżej niż "ostrzony" negatyw.
2012-08-26 01:44:02 (13 lat temu)
do Rafał T : Ok, zmieniłem przypisanie.
2012-08-06 08:37:34 (13 lat temu)
do † Yanek: A negatywy są pocięte na klatki, kawałki czy w całości? Tanio i szybko ale niekoniecznie dobrze to tak : spróbowałbym położyć większą ilość na podświetloną płaszczyznę, przykrył szybą i cyknął fotkę aparatem z matrycą kilkanaście MPIX i dobrym szkłem. Potem tylko zabawa w kompie.
2012-08-06 22:52:21 (13 lat temu)
do † Yanek: Przy takiej ilości , zapewne bardzo ciekawych ujęć , może warto pomyśleć o zakupie skanera ? Mam nadzieje że nikt tego nie uzna za kryptoreklamę ale w _Epson Perfection V33/V330 photo _ warto zainwestować cena w granicach 400 zł.
2012-08-26 11:02:51 (13 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Profesjonalny skaner do zdjęć średniego formatu 6x9 kosztuje ok. 10 000 zł, a oddanie negatywów do zakładu, który taki sprzęt ma to masaktyczne koszty. Dlatego polecam metody własne.
2012-08-26 01:46:05 (13 lat temu)
do Stenek: Tutaj matówka to idealnie mleczne szkło, pod spodem lampa ccfl ze zwierciadłem parabolicznym, daje równomierne podświetlenie. Są to elementy wybebeszone ze starego skanera wystawionego na złom. Na dużo większe formaty mam podświetlenie z 42 calowego tv led, ale to już dosyć kłopotliwe ze względu na rozmiary.
2012-08-26 08:34:42 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Potwierdzam, mam ten skaner i sprawuje się bardzo przyzwoicie.
2012-08-26 12:16:14 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Problem w tym że ja nie dysponuję tymi zdjęciami czy też póki co negatywami ale znajomy. To od niego zależy jak problem rozwiązać ale za sugestie wszelakie dziękuję :))
2012-08-27 09:34:55 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+5 głosów:5
Dla fotopolan, dzięki Luszczowi.
2013-02-11 22:16:23 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Chwała Wam za to :)
2013-02-11 22:17:55 (13 lat temu)
Kiepskie zdjęcie dodaję jako pretekst do imformacji o tym punkcie. Jest przeniesiony z ul. Daszyńskiego gdzie nieraz korzystałem z jego usług. Polecam.
2014-11-06 18:22:43 (11 lat temu)
Siloy
 
Ogólnie nie polecam, pracownik nie kwapi się do pracy, przedłuża terminy oddania sprzętu, niesłowny .... :(
2014-11-06 22:34:42 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do † Andrzej Mastalerz: Andrzeju, mamy już założoną taką zakładkę, co by nie błądzić - . Przypisałam i tam to zdjęcie.
2014-11-06 18:28:21 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuję Zosiu.
2014-11-06 18:59:10 (11 lat temu)
do Siloy: Ja dwa razy korzystałem i jestem zadowolony.
2014-11-07 03:43:17 (11 lat temu)
1 Komentarz
4 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Fotopolskie porady techniczne - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet