| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice państwowe

Granice 1939-1945

Granice II RP (1918-1939)

Granice PRL i III RP

OBIEKTY - Granice państwowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice państwowe

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...808182838485868788następna
Leonard
 
+1 głosów:1
Tak naprawdę to od 1846 roku miejsce to było nazywane "Drei-Lander-Ecke" czyli "Kąt Trzech Krajów". Po koronacji w 1871 roku króla Prus Wilhelma I na cesarza przybył trzeci władca-cesarz sąsiad. W 1873 roku trzej przywódcy podpisali tzw. "Konwencję Trzech Cesarzy" (Dreikaiserabkommen) co dało początek z kolei "Związkowi Trzech Cesarzy" (Dreikaiserbund). Od tego roku miejsce to nazywano już "Drei-Kaiserreich-Ecke" czyli "Kąt Trzech Cesarzy". W latach międzywojennych niefortunnie przetłumaczono tą nazwę na "Trójkąt Trzech Cesarzy", która funkcjonuje w tej formie niestety do dzisiaj . - info zaczerpnięte z książki Alfreda Sulika "Historia Mysłowic do 1922 roku r." wyd. II
2009-07-11 15:06:19 (16 lat temu)
Leonard
 
Leonard: Mysłowice 1910 rok
Projekt cyfrowej dioramy. Zapraszam do obejrzenia
- ciągle jeszcze w fazie realizacji niestety :(
2009-07-11 15:52:37 (16 lat temu)
Kolego, mało że budowla imponująca to jeszcze w ciekawy sposób powstała. Most ten budowała firma Dromex w latach 1989-90... Oprócz obecnych filarów były dodatkowe między nimi. Po polskiej i czeskiej stronie wylewano segment mostu a następnie po związaniu wypychano go na filary. Wylewano kolejne i znów wypychano. Tak powstały wszystkie i spotkały się na środku. :) Dla ułatwienia transportu ludzi i sprzętu przez granicę, pod powstającym mostem, był stalowy most technologiczny. Do każdego z filarów było wejście a pod jezdnią jest wystarczająca ilość miejsca by jechać autem ;) Po zakończeniu budowy, filary pośrednie zdemontowano. Imponująca budowla, to fakt... :)
2009-11-15 11:32:07 (16 lat temu)
A jak to jest z tą granicą - można ją przekraczać tam gdzie się komu podoba czy trzeba przechodzić przez przejścia graniczne?
2009-05-28 19:11:13 (17 lat temu)
ŁAPA
 
do Neo[EZN]: Nie ma już przejść granicznych. Można chodzić jak się komu podoba. Jeszcze niedawno, tam gdzie na drodze nie było przejścia granicznego, stały stałe szlabany, albo słupki uniemożliwiające przejazd. Obecnie wszystkie drogi i dróżki są przejezdne, nie ma żadnej ale to żadnej kontroli. Wiaty po dawnych przejściach w wielu miejscach już rozebrano, a budynki posterunków granicznych posprzedawano. Widziałem już przychodnię weterynaryjną w dawnym budynku straży granicznej.
W Raciborzu jeszcze tylko przez rok funkcjonować będzie komenda Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, po czym oddział zostanie rozwiązany.
Jeśli chodzi o kontrolę, to strażnicy graniczni i celnicy urządzają czasem kontrole w głębi kraju, coś na wzór zwykłych kontroli policyjnych, ale na granicy w wielu miejscach już nie mają gdzie siedzieć:)
2009-05-28 19:37:31 (17 lat temu)
A tu być moż e niedługo ktoś otworzy jakiś sklepik...
2009-05-28 23:13:25 (17 lat temu)
do ŁAPA: Zatem fajnie, że można przekraczać granicę tam gdzie się komu podoba :) Myślałem że tylko kontrole zniknęły (choć nie zawsze) a granicę trzeba przekraczać w wyznaczonych punktach.
2009-05-30 17:26:36 (17 lat temu)
ŁAPA
 
zmienić kategorię obiektu na "Granica państwa"
2009-07-26 21:23:48 (16 lat temu)
do ŁAPA: Zrobione.
2009-07-26 21:27:44 (16 lat temu)
Na tym cyplu jest jakiś pomnik?
2009-07-12 10:45:34 (16 lat temu)
2009-07-12 11:39:59 (16 lat temu)
pawulon
 
Znów jakiś gigantyczny rozmiar. Przeczytaj regulamin a będziesz wiedział jakie rozmiary zdjęć są dopuszczalne.
2009-10-25 02:20:17 (16 lat temu)
Zdjęcie robione z czeskiej strony gdzieś na wysokości obecnego parku. Za drzewami obecna al. J. Łyska (prawdopodobnie ;) )
2009-10-29 13:12:54 (16 lat temu)
Raczej Frankfurt an der Oder ;)
2010-02-20 19:55:05 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Dziękuję, masz rację poprawiłam.
2010-02-21 16:27:13 (16 lat temu)
Tak, to dość powszechny błąd. Znajomy Niemiec zapytał się mnie, dlaczego Polacy mówią: \"Frankfurt do Odry\". Prawdopodobnie błąd ten powstał z tłumaczenie polskiej pisowni \"Frankfurt n/O\" na niby niemieckie \"Frankfurt nach Oder\".
Amen.
2010-02-21 18:57:13 (16 lat temu)
Jak kiedyś między Ost i West Berlin:)
2010-02-26 14:34:27 (16 lat temu)
pawulon
 
Prawie jak św. Mikołaj na saniach ;)
2010-02-26 14:48:23 (16 lat temu)
† maras
 
+1 głosów:1
Kapitalna seria zdjęć! Pogratulować:)
2010-03-12 17:42:50 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
874 Dyskusji (ostatnia 16 lat temu)
Granice państwowe - obiekty i wydarzenia
Granice państwowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet