| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Potok Jedlica
Obiekty w okolicy
Jeleniogórska 37a
154
m
Kowary
Jeleniogórska 37
176
m
Kowary
Jeleniogórska 37b
184
m
Kowary
Łomnicka 3-3a
220
m
Kowary
Krzyż pokutny - Kowary
233
m
Kowary

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Jedlica (niem. Eglitz, Iselbach) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km.

Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich. W środkowym i dolnym biegu dolina potoku wyznacza zachodnią granicę Rudaw Janowickich. Przepływa przez Kowary, Kostrzycę, Mysłakowice i Łomnicę. W Łomnicy wpada do rzeki Łomnicy.

Prawymi dopływami potoku są Jelenia Struga, Kuźniczy Potok i Kalnica, a lewymi Piszczak i Malina.

Jedlica została uregulowana po powodzi (1897 rok) pod koniec XIX wieku, oraz jest zabezpieczana przeciwpowodziowo co pewien czas.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
Wymiana na skan oryginału.
2023-11-14 14:31:09 (2 lata temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
Kostrzyca Panie, most nad Jedlicą. Nie ma obiektu na portalu. Maluch skręca na Bukowiec.Most już nie istnieje, w ciągu ostatnich dwóch lat powstał nowy, oddany kilka miesięcy temu do uzytku (faktycznie to dwa mosty, jeden widoczny na zdjęciu, drugi kilkanaście metrów w lewo, poza kadrem).
2022-01-17 21:06:17 (4 lata temu)
Założyłem obiekt, przypisałem zdjęcie.
2022-01-17 22:40:33 (4 lata temu)
Askofer
 
2022-01-18 23:59:51 (4 lata temu)
fantom
 
do chrzan233 : A parę dni temu nad tym mostem się zastanawiałeś pod fotką z 1808 r. I ja przy okazji również.
2022-01-17 21:43:07 (4 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do fantom: Tak jest, Darek ma wyczucie;) To wspomniana fotka:
2022-01-17 22:19:45 (4 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do fantom: Wracając do widoku z 1808 roku: Wiesz co myślę? To jest perspektywa, taka jak na zdjęciu Dariusha tutaj (nawet Jedlica w niemalże identycznym układzie). W tle widać Kesselburg w parku w Bukowcu. Tu widok w druga stronę, ze szczytu wieży: Pomarańczowy budynek na prawo od środka kadru to okolica mostu, numer 31 w Kostrzycy. Zmyliła mnie nazwa Schmiedeberg wymieniona w podpisie ryciny, ale przecież nic tam nie, że to widok w stronę Schmiedebergu.
2022-04-05 12:34:00 (4 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dzięki!- jeszcze jedno zdjęcie będzie.
2022-01-18 18:45:00 (4 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Stożek z wieżą na rycinie z 1808, to faktycznie musi być Kasselburg w Bukowcu. I tym samym widok na rycinie pokrywa się z fotką Darka.
2022-04-05 13:08:07 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Mostek Miłości i bez kłódek ? Ewenement !
2022-06-13 09:49:25 (4 lata temu)
Gdzieś kiedyś czytałem opracowanie, jakoby mosty miały ogromne obciążenie przez widzące kłódki - więc nie jest wskazanym, aby one tam były. Spoko, rozumiem obawy - tyle ile takich kłódek zmieści się na tym mostku? Sto, dwieście? Zakładając, że jednak kłódka waży 200 gram i niech tych kłódek będzie na moście 2000 sztuk - obciążenie mostu to... 400 kg. Tyle to waży 5 dorosłych osób. Co innego, gdyby teoretycznie NA KAŻDYM odcinku barierki było po 1000 sztuk (czyli 16 000 na całym) - wtedy robią się już ponad 3 tony. Ciekawe tylko, na jaką nośność jest ten mostek zaprojektowany. Jeśli przykładowo na dwie tony - to ucinanie kłódek mogłoby mieć podstawy...
2022-06-16 16:56:27 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Nie pamiętam gdzie to było, gość stał z dup...i nożycami i je obcinał. Powiedział mi, że on dziennie tu chodzi i sprawdza.
2022-06-13 09:57:38 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Aaa, czyli niestety normalka :(
2022-06-13 10:07:48 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Yyyyyy - ups!
2022-06-16 20:22:28 (4 lata temu)
do Rafał Struś: * wiszące

(Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego nie mogę zapisać edytowanych komentarzy?)
2022-06-16 16:59:49 (4 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Rafał Struś: No… na takim wrocławskim Moście Tumskim, który oczywiście od tej kładki jest zdecydowanie większy, ale gigantem nie jest, kłódek było kilkanaście ton.
2022-06-16 17:03:03 (4 lata temu)
do Licho: Kurczę - to ile tych kłódek tam był i jakie? :-O
2022-06-16 20:06:58 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
2022-06-16 20:20:51 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Rafał Struś: Też warto pomyśleć o tym, że zamykając kłódke, dochodzi do uśkodzenia ochronej warstwy farby. I korozjia ma żniwa 😀
2022-06-16 20:24:18 (4 lata temu)
do vetinari: Tu sumienie mam czyste. Nie powiesiłem nigdzie żadnej :-)
2022-06-16 20:34:08 (4 lata temu)
Rafał T
 
+2 głosów:2
Fotoqń
2022-06-30 22:55:50 (3 lata temu)
Rafał T
 
+6 głosów:6
Ciiiiii, poleżę sobie troszkę : )
2022-09-11 13:17:30 (3 lata temu)
vetinari
 
+9 głosów:9
do Rafał T : Ciekawe kto ma dziśaj dyźur nad prostowaniem i przewracaniem zdjięć ☺☺☺
2022-09-11 13:45:17 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
☺☺☺
2023-03-28 21:29:08 (3 lata temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do vetinari: :)))
2023-03-28 21:43:25 (3 lata temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
W tle znajdował się niegdyś browar miejski, jego część przemysłowa. Budynek widoczny po lewej (Waryńskiego 8) stanowił administracyjną i willową część kompleksu.. Oprócz zarysu który można wyłuskać z ujęć lotniczych, nieznane jest żadne zdjęcie przedsiębiorstwa. W czasach bliższych współczesnym stał tu również niewielki pawilon mieszczący bar "Cyrulik". Jego wejście z perspektywy powyższego zdjęcia znajdowało się dokładnie w przestrzeni portalu Mostku Piwowara. Z baru również nie zostało nic, nie licząc kupki gruzu widocznej w tle.
2023-03-29 20:27:29 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Świetne.
2023-12-17 22:06:23 (2 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Palec na ustach jest :)
2023-12-17 22:09:03 (2 lata temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
Założę wkrótce obiekt dla kładki i mostu, troszkę się pozmieniało od 2022 roku.
2024-03-17 19:30:15 (2 lata temu)
To samo miejsce , z drugiej strony
2024-03-17 20:42:46 (2 lata temu)
do chrzan233 : Cóż, czas płynie, choć wydaje się, że to było wczoraj :)
2024-03-17 19:52:05 (2 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Szerszy kadr tutaj (dodałem znaczniki): Obecnie mniej więcej ten widok:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-03-06 16:00:48 (3 miesiące temu)
TW40
 
do chrzan233 : Dzięki za znaczniki. To nie jest wycinkiem tamtego, troszkę się różni.
2026-03-06 22:49:22 (3 miesiące temu)
do TW40: Tak, nie miałem na myśli, że to wycinek, to inne zdjęcia. Powyżej chyba wcześniejsze, skoro jest jeszcze komin.
2026-03-06 23:34:04 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
62 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Potok Jedlica - obiekty i wydarzenia
Potok Jedlica w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet