| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (25)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Pawilon 6B (Pawilon ZSRR)
95
m
Poznań
Pawilon wejściowy
141
m
Poznań
Stacja paliw
210
m
Poznań
Pawilon elektrotechniki
229
m
Poznań
Parasol
235
m
Poznań

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pawilon 15

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Józef Jędrzejczak (2 realizacje)
Zbudowano: 1962

Pawilon nr 15 został wybudowany wg. projektu Józefa Jędrzejczaka w roku 1962. Przeszklony wieżowiec, o ośmiobocznym rzucie, miał siedem kondygnacji. Usytuowana pośrodku klatka schodowa rozdzielała budynek na dwie części, o przesuniętych o połowę poziomami kondygnacji. Na dachu umieszczono charakterystyczny okap. Obok stał niski pawilon nr 16, z którym był połączony.
Po czterdziestu latach eksploatacji wystawienniczej (dobra konsumpcyjne, precyzyjne) budynek został rozebrany. Obecnie stoi na jego miejscu pawilon 6A.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
PEŻ
 
+2 głosów:2
Na dole po lewej nieznany mi typ wózka gastronomicznego :-) Co sprzedawano przy jego pomocy ? W Warszawie wzór niespotykany, przynajmniej ja nie pamiętam.
2013-04-06 21:03:28 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Odlotowy ten wieżowiec, piękna sprawa.
2013-04-09 00:10:38 (13 lat temu)
augiasz
 
+3 głosów:3
do PEŻ: Prawdopodobnie watę cukrową
2013-04-06 21:04:22 (13 lat temu)
do PEŻ: Parówki
2013-04-09 11:38:53 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
do augiasz: Do waty cukrowej była jeszcze plastikowa przezroczysta zabudowa/osłona, więc chyba raczej nie.
2013-04-06 21:14:42 (13 lat temu)
do augiasz: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-04-06 21:15:13 (13 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Wata na 90% - osłona jest niżej, bo operatorka obsługuje maszynę siedząc.
2013-04-09 08:43:32 (13 lat temu)
do Dariusz Milka: "Waciaki" były krótsze. To parówki który były z jednej strony w zbiorniku z gorącą wodą, a z drugiej strony był pojemnik na pieczywo.
2013-04-09 11:41:38 (13 lat temu)
do Dariusz Milka: Parówki z wózka w Polsce? W latach 60-tych?
2013-04-09 13:57:58 (13 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Wbrew pozorom wtedy też coś było.
2013-04-09 14:34:17 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet