| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ratusz

Widoki z wieży ratuszowej

OBIEKTY - Ratusz
Najbliższe atrakcje turystyczne
Mural Urzeczenie
99
m
Bielsko-Biała
Kamienica "Pod Żabami"
222
m
Bielsko-Biała
Kościół ewangelicki Marcina Lutra
266
m
Bielsko-Biała
Fontanna z figurką Reksia
271
m
Bielsko-Biała
Teatr Polski
535
m
Bielsko-Biała

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ratusz

Architekt: Emanuel Rost junior (4 realizacje)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1895-1897
Dawniej: Sparkasse Kasę Oszczędności w Białej
Zabytek: A-721/96
3 subskrypcje
Neorenesansowy gmach ratusza stojący przy pl. Ratuszowym jest jednym z najokazalszych gmachów publicznych Bielska-Białej. Powstał w latach 1895-1897 według projektu Emanuela Rosta juniora. W założeniu miał być dwufunkcyjny - mieścić zarówno magistrat, jak i Komunalną Kasę Oszczędności. Jako że miasto liczyło wtedy zaledwie kilkanaście tysięcy mieszkańców i nie potrzebowało jeszcze wtedy aż tak wielkiego ratusza (skala budynku miała raczej znaczenie ideowe, a nie funkcjonalne) umieszczono w nim też straż miejską, areszt, muzeum miejskie i mieszkania dla urzędników. Od 1951 r. jest wyłącznie siedzibą Prezydenta Miasta, Rady Miejskiej i części wydziałów Urzędu Miejskiego (współcześnie urząd pochłania prawie wszystkie budynki przy pl. Ratuszowym). Układ
więcej
za wikipedia
dodano: 2009-06-15, autor: pawulon
  
Ratusz w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
JanMotak
 
+1 głosów:1
Ciąg domów po prawej stronie zdjęcia , to najstarsza część Białej. Wspominane w Metryce Koronnej w Lustracjach Lipnika 13 chałup rzemieślniczych [ Prawdopodobnie szewców i rzeźników ]. Osada sukienników na gruncie dworskim w Lipniku z lokacji Franciszka Lubowieckiego to dziś w XXI wieku ul. Szkolna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pomyliłem kierunki. rece.
2018-10-07 04:58:14 (7 lat temu)
ylooC
 
Podmiana na wieksze
2020-09-01 22:10:38 (5 lat temu)
Tofek
 
Dlaczego nieszczęsne ? Przez kilka m-cy mieszkałem w bloku 9-piętrowym przy św.Opatrzności Bożej. W dwóch innych (długie ciemne korytarze) tylko bywałem.
2022-12-21 11:20:49 (3 lata temu)
Spy007
 
To chyba Mavag M5.
2022-12-23 17:30:43 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Ratusz
2018-01-26 20:21:09 (8 lat temu)
fantom
 
Przy zdjęciach współczesnych wskazana wielość to 1800-1900px na dłuższym boku, a czasem i więcej.
Zdjęcie można podmienić na większe poprzez "Edytuj".
2019-01-26 17:07:40 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do fantom: Kolega jest nowy, i napewno kaźdy z nas mial trudne poczatky . Pozytiwne na tym jest, źe Bielsko ma nowego fotopolana, kturego serdecznie witam na portalu. W razie problemów albo pytań napisz w komentarzach pod zdjieciem i napewno sie znajdzie pomocna reka. Na sam poczatek proponuje poczytacz sobie regulamin

tak jak pisze fantom, niewachaj sie z wiekszym wymiarem zdjieć. fotopolanie sa rozpieśczoni i lubymy szukać na zdjieciach ciekawych rzeczy. Pozdrawiam ahooooooj franta
2019-01-26 17:53:00 (7 lat temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do vetinari: No nie ma problemów, ale w różnych puktach instrukcji wystepuje rózna wiekośc zdjec które mozna umieszczać. Prostu nie bsdę musiał orginałów aż tam zmiejszać.
2019-01-26 18:22:32 (7 lat temu)
fantom
 
do PiotrW: W regulaminie w §14 jest zapis że dłuższy bok standardowo 1500 - lecz to dotyczyło zdjęć dodawanych kilka lat temu. Ten wymiar zwiększył się obecnie do 1800-1900px.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2019-01-26 18:31:53 (7 lat temu)
esski
 
do PiotrW: No to od dziś nie mniej jak 1800 na dłuższym boku, W przypadku sklejanej panoramy krótszy bok nie mniej jak 850 pixeli, ile w takim przypadku wejdzie na dłuższy bok, to nie ma już znaczenia.
2019-01-26 18:33:35 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Tak jak pisze fantom, to sa stare instrukcije. Chodzi o to, źe fotopolska sie rozwija, i sa waźniejsie problemy jak naprawić ten opis. Proponuje źe bys sie troche poogladal po pracach innych fotopolanów i tam zobacziś co i jak. Poprostu wjiechaj na glówna i boobserwój kilka zdjiećnowoczesnych zdjieć.
2019-01-26 20:45:42 (7 lat temu)
JureK
 
+2 głosów:2
Bielska klasyka. Jeden z najciekawszych obiektów
2019-12-30 17:16:46 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Skorygowałam literówkę w nazwie obiektu "Rzexba "Akrobata" i dodałam opis.
2026-05-25 07:42:33 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do 4elza: OKI
2026-05-25 13:41:29 (miesiąc temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
Aparat "Korfot" - to po obróbce w programie Pawła ?
2021-03-12 11:28:47 (5 lat temu)
JureK
 
do Rafał T : Tak,Czasami mi tak zapisuje.Nie zmieniam, bo to nie ma dla mnie znaczenia,a faktycznie używam czasami tego programu, bo jest bardzo wygodny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodałem treść
2021-03-12 11:58:47 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do JureK: Już wyjaśniam. Jeżeli jest brak EXIF-u to Korfot tworzy EXIF dla dwóch powodów: żeby fotka miała miniaturę (która jest wykorzystywana m. in. przez fotopolskę) i można również dołączyć do EXIF-u dane o prawach autorskich. Kiedy zdjęcie nie ma exifu? kiedy została zedytowana w innym programie graficznym który usunął exif. Dodam jeszcze że tworząc EXIF Korfot nie wie jakim aparatem zdjęcie było wykonane. Wie natomiast jakim programem je zedytowano ;-) więc w miejsce aparatu wpisuje KORFOT (Paweł)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-03-12 22:59:48 (5 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: Ja to rozumiem i wiem o tym,że niektóre moje zdjęcia były edytowane w różnych programach, które mogły pozbawić je EXIF-u.Nie mam co do tego żadnych uwag, a prawa autorskie w razie potrzeby mogę udowodnić, bo najczęściej te zdjęcia są w RAW-ach, które pozostawiam, a tam są pełne ich dane.Twój program używam bardzo często do kadrowania zdjęć, bo faktycznie jest bardzo dobry i wygodny.Wtedy zdarza się,że wpisuje "aparat "KORFOT".Nie zmieniam, bo to dla mnie nie ma znaczenia i nawet chyba nie mam do tego uprawnień.Pozdrawiam
2021-03-12 23:10:26 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do JureK: Dane exifu, tzw. tagi mozna zmienić samodzielnie. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy zdjęcie w eksploratorze Windows, wybrać właściwości i tam na zakładce szczegóły znajdziemy tagi exifu. Większość da się edytować. (Paweł)
2021-03-12 23:23:11 (5 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: Dzięki za wyjaśnienie.
2021-03-12 23:37:20 (5 lat temu)
PiotrW
 
+3 głosów:3
Ładne ujęcie; z tej strony, tzn od strony Parku, mało kto "foczy"
2026-03-12 21:56:46 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
17 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Bielski Ratusz.
Ratusz, pl. Boleslawa Chrobrego i basen plywacki na widokówce "Ruch" z roku 1971 autorami zdjęć są T. Hermańczyk i J. Wendołowski.
1899
1894
-
1899
1894
-
1900
1900
-
1905
1903
-
1915
1905
-
1915
1913
-
1929
1913
-
1939
1921
-
1940
1936-1939
1930
-
1944
1935
-
1944
Przedmioty związane z Ratusz
2012
-
2012
2012
-
2012
Ratusz - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet