| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek 7
Obiekty w okolicy
Rynek 8
9
m
Cieszyn
Rynek 6
10
m
Cieszyn
Rynek 9
19
m
Cieszyn
Rynek 5
23
m
Cieszyn
Rynek 4
33
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 7

Architekt: Eugen Fulda (9 realizacji)
Wykonawca: Eugen Fulda (15 realizacji)
Zbudowano: 1912
Dawniej: Kamienica Eduarda Augusta Schroedera
1 subskrypcja
Kamienicy przypisana była do dzielnicy Miasto z numerem konskrypcyjnym 190. Numer posesji był 9. Budynek został wzniesiony w 1912 r. na miejscu poprzedniej częściowo wyburzonej kamienicy . Projekt architektoniczny, a także prace budowlane wykonało przedsiębiorstwo budowlane Eugena Fuldy. Pierwszym właścicielem kamienicy był Eduard August Schroeder . W 1917 r. budynek został przez Sąd w Cieszynie wystawiony na sprzedaż w drodze licytacji. Szacowana wartość kamienicy wynosiła 280 000 koron austriackich. Ostatecznie dom został sprzedany za kwotę 153 500 k. Nowym nabywcą została Marta Fulda - żona Eugena Fuldy, do której należała również w okresie międzywojnia.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Mamy tu kilka kamienic w Rynku, przypisanie do jednej z nich nie za bardzo jest uzasadnione, może lepiej przypisać do obiektu Rynek
2014-10-08 22:05:15 (11 lat temu)
Do Cracusiac.Jeżeli trafisz na rynek przez te rozkopane i pozamykane ulice. :-)
2014-10-09 23:10:07 (11 lat temu)
Jorg
 
Doszły mnie słuchy że w dziewiątce na drugim piętrze ( te cztery okna z przodu, gdzie do 1970 r. mieszkałem ) idzie totalny remont. Że znalazł się kupiec i przebudowywuje całe to mieszkanie ( tam było , o ile dobrze pamiętam ponad 100 m2 ). Zresztą jak patrzę na dach, widzę że coś się dzieje wokół szklanego świetlika.
2014-10-10 14:29:30 (11 lat temu)
do Stenek: Od kiedy to mozna znowu parkowac na Rynku? Wszyscy czy tylko wybrancy?
2014-10-08 22:13:58 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: Ale nie na całym Rynku, tylko na tym fragmencie bliżej Domu Narodowego
2014-10-09 00:50:14 (11 lat temu)
do cracusiac: Od kiedy trwa remont kanalizacji w ścisłym centrum. Burmistrz zezwolił do czasu zakończenia wykopek.
2014-10-09 19:50:17 (11 lat temu)
do mirasisko: Dzieki za informacje, wybieram sie w przyszlym tygodniu do Cieszyna to zaparkuje auto jak za starych czasow na Rynku.
2014-10-09 19:53:56 (11 lat temu)
stoik
 
do cracusiac: na Dojazdowej masz za darmo : )
2014-10-09 21:17:00 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do stoik: Nie o to chodzi. Gdzies mam zdjeciaj Skody jak parkowalem na Rynku. Teraz jedyna okazji to powtorzyc ale juz z innym autem!
2014-10-09 22:02:30 (11 lat temu)
do stoik: Na rynku też jest za free.
2014-10-10 14:10:00 (11 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do cracusiac: założymy nowy obiekt :)
2014-10-09 22:16:25 (11 lat temu)
do † marian11: Spedzilem wiele czasu w Cieszynie. Raczej nie powinienem miec problemu.
2014-10-09 23:30:16 (11 lat temu)
do mirasisko: Wiadomo do kiedy bedzie ta mozliwosc?
2014-10-10 16:08:01 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Wcześniej musiała tu być jakaś ważna siedziba/instytucja. Nie bez powodu umieszczono orła i herb Cieszyna. Wiem, że wspominał o tym śp. Mariusz Makowski.
2019-05-27 21:49:34 (7 lat temu)
do czesil: Uzupełniłam. Na razie krótko ;-)
2019-05-28 10:07:16 (7 lat temu)
czesil
 
do lapis.me: Super!
2019-05-28 18:20:56 (7 lat temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Ruchliwe te "srajmendy"
2026-04-11 09:50:26 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Woj11: Gołębie ???
2026-04-11 10:35:10 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ano.
2026-04-11 10:50:36 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Woj11: Aha, muszę się jeścze sporo nauczyć, napr.źe określenie menda się piszę bez "ę" ☺☺☺ Czasami uźywamy to określenie w kierunku naszej Wendy, kudlatego cztworonoga z schroniska. jest to cwanna menda ☺☺☺
2026-04-11 10:55:00 (2 miesiące temu)
Woj11
 
do vetinari: Menda - wesz. W rym przypadku określenie gwarowe czegoś/kogoś złośliwie upierdliwego, męczącego
2026-04-11 11:14:13 (2 miesiące temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Woj11: biologicznie menda oznacza postać larwalną wszy. a w języku potocznym jak wyżej.
2026-04-11 11:16:47 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 2 miesiące temu)
Rynek 7 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet