| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Osa
0km
000m
Obiekty w okolicy
Fitowo 12
1258
m
Fitowo
Fitowo 11
1302
m
Fitowo
Fitowo 6
1378
m
Fitowo
Cmentarz komunalny
1391
m
Biskupiec
Cmentarz ewangelicki
1412
m
Biskupiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Bardzo stare zdjęcie Kanału Trynka z czasów pruskich ok.1900 r. w okolicy Tarpna.
2013-02-15 20:40:11 (13 lat temu)
W dalekiej perspektywie widać koszarowce przy ul. Karabinierów.
2019-06-06 14:40:52 (7 lat temu)
To również kanał Trynki między mostami na ul.Małogroblowej i ul.Klasztornej dzisiaj ujęty w podziemnym betonowym rurociagu na którym jest obecna alejka Biskupa Christiana
2013-02-15 21:25:34 (13 lat temu)
Warto poprawić datowanie przedwojennych zdjęć.
2013-02-15 21:41:50 (13 lat temu)
poprawię tylko gdzie i jak oraz na jaka datę
2013-02-15 22:56:01 (13 lat temu)
Podmiana na większe.
2024-01-19 18:03:42 (2 lata temu)
Dana
 
Podmiana
2022-07-18 14:34:53 (3 lata temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
To zdjęcie z pewnością nie będzie trudną zagadką dla p. Furmańskiego.
2014-03-11 22:55:36 (12 lat temu)
† jerzy furmanski
 
+3 głosów:3
To obecna ul. Sienkiewicza a wówczas w czasach pruskich Boergenstrasse z mostem na kanale Trynka doprowadzającym wodę dla miasta z rzeki Osy i kończąca swój bieg w Wiśle. Za najwyższą kamienicą firmy Tomaschewski zajmującą się handlem na prawo ówczesna Obere Thorner Strasse późniejsza ul.Górnotoruńska obecnie Al. 23 Stycznia . Na wprost ówczesna Untere Thorner Strasse późniejsza ul. Toruńska. Na lewo ówczesny Getreidemarkt późniejszy Rynek Zbożowy a dzisiaj Al. 23 Stycznia. Na tym skrzyżowaniu i obecnej Alei 23 Stycznia do dnia 23 lutego 1945 r . kwitło życie kulturalno - handlowe centrum miasta. W tym dniu na rozkaz Dowódcy Festung Graudenz saperzy niemieccy podpalili i wysadzili w powietrze całą północną pierzeję tych ulic zamieniając w jedno gruzowisko piękne secesyjne kamienice w nierealnym planie obrony miasta na linii kanału Trynka. Jednocześnie wysadzono wszystkie mosty na kanale Trynka oprócz ul. Klasztornej. Nic to nie pomogło obrońcom i 06.03.1945 gen. Fricke poddał miasto wraz z garnizonem twierdzy Rosjanom. Na tym terenie po uprzątnięciu gruzowisk w 1945 i 1946 r. założono zieleńce zwane plantami miejskimi. Zabudowa pokazana na zdjęciu nie istnieje tak samo most na Sienkiewicza i most na ul. Małogroblowej . Około 1976 r. kanał Trynka na odcinku od starego młyna Nagórnego przy ul. Młyńskiej do skweru na końcu alejki biskupa Chrystiana ujęto w betonowe kręgi i zakopano zagospodarowując teren kwietnikami i zieleńcami tworząc tereny rekreacyjno - wypoczynkowe. Na odcinku od ul. Małogroblowej do skweru na byłym Placu Promowym wybudowano deptak zwany al. biskupa Chrystiana który zaczyna się od ul.Szkolnej - biegnie wzdłuż południowo - wschodniej pierzei murów obronnych Starego Miasta pięknie je eksponując przechodząc pod najstarszym mostem ceglanym na ul. Klasztornej . Tu płynąca po ziemią Trynka wypływa na powierzchnię zasilając koło wodne w rzeźbie Flisaka ukazując związki miasta z Wisłą i dalej kończy swój bieg w turbinie małej elektrowni wodnej p. Puchowskiego umiejscowionej na ujściu Trynki do Wisły.
2014-03-12 12:26:13 (12 lat temu)
do † jerzy furmanski: Dziękuję za wyczerpujący opis. Czy któreś ze współczesnych zdjęć na naszej stronie pokazuje to miejsce? Czy szukać w Google Street.
2014-03-12 12:44:44 (12 lat temu)
pawulon
 
2014-03-12 14:16:42 (12 lat temu)
pawulon
 
2014-03-12 14:25:42 (12 lat temu)
do pawulon: Dziękuję, poogladałam.
2014-03-12 17:04:43 (12 lat temu)
mamik
 
Zostawiamy oba czy to wyrzucamy?
2014-12-03 22:40:20 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Ja bym wyrzucił cz-b ale jak oba zostaną to mi nie będzie to przeszkadzać.
2014-12-03 22:53:37 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-10-22 13:27:32 (4 lata temu)
Dana
 
Przypuszczam, że zdjęcie zrobiono po osiągnieciu porozumienia w kwestiach zabezpieczenia przeciwpożarowego pomiędzy Biskupcem a Fitowem.
2021-10-22 13:29:43 (4 lata temu)
CoolMiko
 
+1 głosów:1
Witam, jest to most nad kanałem Trynki, Budynek po prawej stronie i po lewej obecnie nie istnieje. " Można dodać .pozdrawiam.
2024-01-09 23:22:39 (2 lata temu)
To jest raczej kanał Trynka , przed wyburzeniem w 1945 kamienic przy obecnej Al.23 Stycznia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodałem link do podobnego zdjęcia.
2024-01-03 22:51:30 (2 lata temu)
4elza
 
Warto założyć obiekt dla tego mostu.
2024-11-21 06:07:27 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do 4elza: Warto...
2024-11-21 22:22:07 (rok temu)
Peter Pajkert
 
+4 głosów:4
do 4elza: Jestem urodzonym grudziądzaninem, więc proszę kulturalnie, abyś się więcej nie wpierdalała w opisy moich zdjęć. Nie znasz miasta i opisujesz jak leci. Kanał to nie rzeka.
2024-11-23 18:16:53 (rok temu)
ZPKSoft
 
+7 głosów:7
do Peter Pajkert: Hola, hola. Żądasz kultury od innych a sam zwracasz się niegrzecznie.
2024-11-23 18:22:31 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Peter Pajkert: Co Ty palisz synek ? Przystopuj a przede wszystkim przeproś, inaczej koniec kariery.
2024-11-23 18:28:30 (rok temu)
Peter Pajkert
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Przez kilka lat było dobrze. Wpada jakaś pani z poza miasta i przepisuje, przepotwarza i przemienia na jakieś niestworzone rzeczy. O przypisywaniu do złych obiektów i nie wiadomo skąd wytworzonych nazwach. Mam dość takiego podejścia.
2024-11-23 18:30:13 (rok temu)
do Desperado: Przestało mi zależeć, usuń wszystkie moje zdjęcia i portalu, mój profil i do zobaczenia.
2024-11-23 18:43:06 (rok temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Peter Pajkert: Z tego co sprawdziłem, 4elza chyba po raz pierwszy skomentowała i niczego nie zmieniła. Zaproponowała obiekt dla mostu. Ale to szczegół. Główna rzecz to Twój język. O tym, że chamstwem jest takie odzywanie się, to do kobiety, jest już niedopuszczalne. Przeproś. To proste.
2024-11-23 18:45:45 (rok temu)
Peter Pajkert
 
+1 głosów:1
do Desperado: Od paru dni grzebie w opisach, przypisania na Grudziądzu, upomina innych fotopolan, że źle przypisują, a sama nie jest święta. Mam dość czytania tego. Tutaj też zmieniła z panoramy na lotnicze po co? w jakim celu mijanie się ze stanem faktycznym? Widać, że nie zna historii i w ogóle miasta, to niech się nie miesza. Ja nadal wnoszę o usunięcie mojego wkładu. Usunięcie mojego konta. Nie mam żalu na w tym momencie stracone z 10 lat dla FP.
2024-11-23 18:52:56 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Peter Pajkert: Następny...:( usuwajcie się sami, skoro nie rozumiecie swoich błędów.
2024-11-23 18:54:30 (rok temu)
Peter Pajkert
 
+2 głosów:2
do Desperado: Mój język był idealny do dzisiaj.
Przeczytaj opis Góry Zamkowej, Góra zamkowa to PARK na którym stał zamek, a nie zamek jakby to można rozumieć z byle jakiego opisu. Jak ja mam się nie wściekać?
Nie można się samemu usunąć, nie ma takiej opcji? Co tez jest niezgodne z dyrektywami unijnymi. Ale to już nie moja sprawa. I w ogóle inna sprawa
2024-11-23 19:00:22 (rok temu)
4elza
 
do Peter Pajkert: Rzeczywiście - bardzo kulturalnie prosisz...

Jeżeli masz jakieś problemy emocjonalne, czy psychiczne to należy się leczyć, a nie wylewać swoje frustracje na forum publicznym i usuwać bezpodstawnie zdjęcia.

Ponadto, skoro tak świetnie znasz miasto, to zajmij się w pierwszej kolejności korygowaniem swoich błędów, a nie obrażaniem innych użytkowników.
Kilka przykładów:




2024-11-24 06:46:33 (rok temu)
4elza
 
do Desperado: A najzabawniejsze, że to on czuje się urażony...
2024-11-24 06:47:40 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do 4elza:
Jeszcze jeden Piotruś Pan...
2024-11-24 20:23:12 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Popraw datację, bo jej zakres jest nierealistyczny
2025-01-20 16:30:03 (rok temu)
do Woj11: zedytowane
2025-01-21 12:50:49 (rok temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Gdzieś w Polsce: Widać nie tylko tory, ale i trakcję elektryczną, więc nie wcześniej niż 1899. Górną granicę też można by ograniczyć do 1920 - wojsko nie wygląda na Wehrmacht ani Reichswehrę.
2025-01-21 14:11:10 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Korekta datowania.
2025-01-21 20:12:26 (rok temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rzeka Osa - obiekty i wydarzenia
Rzeka Osa w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet