| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Most na Wiśle
Obiekty w okolicy
Most (stary) na Wiśle
50
m
Sandomierz
Most I
100
m
Sandomierz
Most II
316
m
Sandomierz
Pomnik św. Jana Nepomucena
477
m
Sandomierz
Sklep z artykułami rolniczymi Grene
538
m
Sandomierz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
To jest ten sam co tu: Nie jest to most kolejowy - ponieważ on nie zmienił kształtu od wojny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2013-12-14 16:08:20 (12 lat temu)
do Hellrid: A czy ktoś napisał że to most kolejowy?
2013-12-14 16:18:42 (12 lat temu)
Hellrid
 
do Rafał C.: Dopisałem, że nie jest, bo wyglądał tak:
2013-12-14 16:31:09 (12 lat temu)
labeo7
 
Podmiana
2017-04-17 13:29:11 (9 lat temu)
kaziu
 
+3 głosów:3
Widoczne na pierwszym planie przęsło łukowe pochodzi z przedwojennego mostu na rzece San w Brandwicy koło Rozwadowa.wysadzonego przez polskich saperów we wrześniu 1939.W czasie wojny Niemcy wykorzystali niezniszczone przęsła do budowy mostów w Sandomierzu.Drugi most był kilkaset metrów od tego. Można go zobaczyć na zdjęciu z czasów wojny.Pod koniec wojny Niemcy znowu je wysadzili. Ale to jeszcze nie koniec historii tego mostu.Po wojnie jedno z tych przęseł posłużyło do zbudowania mostu na rzece Trześniówce koło Sandomierza.gdzie stał do lat 90 tych.Ciekawe czy jest zdjęcie tego mostu.
2014-12-30 11:52:31 (11 lat temu)
adi_62
 
Most kolejowy jest i był w innej lokalizacji :
2019-05-12 18:55:39 (7 lat temu)
do adi_62: A kiedy został zbudowany? Bo na zdjęciu mamy rok 1915.
2019-05-12 19:18:09 (7 lat temu)
do adi_62: Pod tym zdjęciem jest opis :
2019-05-12 19:19:50 (7 lat temu)
adi_62
 
2019-05-12 19:22:03 (7 lat temu)
do adi_62: Ach, źle zrozumialam. Sądziałamże mowa o lokalizacji na zdjeciu, a to po prostu zdjęcie jest źle przypisane. Trzeba je przenieśc :)
2019-05-12 19:33:04 (7 lat temu)
4elza
 
Wymiana.
2022-05-03 05:31:05 (4 lata temu)
ylooC
 
Zastanawiałem się nad tym zdjęciem. Most - 8 przęseł i drugi obok. Taka konfiguracja mogła być w Toruniu, Płocku i Grudziądzu oraz jeszcze jeden. Grudziądz odpada (kolejowo-drogowy i wojenny), inna konstrukcja mostu wojennego (drewniano stalowy był) - poza tym w Grudziądzu most stalowy był w górze rzeki a tutaj jest w dole. Toruń odpada wg. mnie bo miał 5 przęseł. Płock odpada konstrukcyjnie (szczególnie most stalowy).
No i co? I wymyśliłem! Sandomierz . Tutaj zdjęcie z tego samego przelotu tylko inne ujęcie. Datowanie poprawne

Na pierwszym planie most kołowy, a w tle most ? Jaki?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2019-10-19 23:49:00 (6 lat temu)
nukebro
 
Dodałbym tu jeszcze znacznik Most II (ten po prawej stronie), oraz dopisał do ul. JPII.
2023-05-07 11:47:58 (3 lata temu)
do ylooC: Brawo!
2019-10-19 23:53:13 (6 lat temu)
ylooC
 
do Pomuchelskopp: Sęk w tym, że zdjęcie zrobiono mniej więcej z tego miejsca.
Więc co ? ten most stalowy to nieistniejący most drogowy, który był tutaj ?
Parafrazując klasyka "8 przęseł poszło!" - vide Killer (600 chłopa poszło w Polskę)

Zalesie Gorzyckie to nie jest - uprzedzam (tam jest mniej przęseł).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dywagacje
2019-10-20 00:00:25 (6 lat temu)
do ylooC: W czasie wojny zdecydowanie były w Sandomierzu 2 mosty, widać to np. tu a tu można o tym przeczytać
2019-10-20 01:12:37 (6 lat temu)
ylooC
 
do Pomuchelskopp: No więc wynika z tego, że nie mamy obiektu na ten drugi most (kolejowy?)
Tutaj widać jakby wagon na nim
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-10-20 01:55:54 (6 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: podmiana
2018-02-12 09:05:26 (8 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
Sandomierz
2020-03-06 11:45:59 (6 lat temu)
ylooC
 
do Rado-NDM: Jeszcze nie ma drugiego mostu (na prawo) - który powstał w 1941 z przęseł mostu z Brandwicy
2020-03-06 15:33:25 (6 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Jeśli dobrze rozumiem, właśnie ruszyła jego rozbiórka:
2023-03-29 20:09:07 (3 lata temu)
maj
 
+1 głosów:1
do verbensis: Rozbierany jest stary most tu widoczny jako pierwszy.
2023-03-30 07:23:24 (3 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do maj: Nowy tak naprawdę niezbyt jest widoczny na tym zdjęciu. Stary zaś jest oznaczony jako nieistniejący od 2022 roku, co mimo wszystko jest niezgodne z prawdą, skoro właśnie jest rozbierany...
2023-03-30 07:35:48 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Most na Wiśle - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet