| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Michałkowice

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789następna
Chyba nie "Zakłady Kohlenberga" a po prostu kopalnia węgla.
Oryginalny opis w Bundesarchiv jest taki:
Original title: Richterschächte in Laurahütte, Fördertürme und Werkhallen
Dating: /1939
Photographer: Frankl, A.
Origin: Bundesarchiv
Classification: Sachklassifikation/D {Herrschaft des Nationalsozialismus 1933-1945}/Db {Wirtschaft}/Db 200 {Industrie}/Db 240 {Einzelne Industriezweige (A-G)}/Db 243 {Bergbau}/Db 243-20 {Kohlenbergwerke}
Geography Germany: Laurahütte

Richterschächte przetłumaczyć można bezpośrednio jako Szyby Rycerskie, ale Richterschächte to chyba niemiecka nazwa poźniejszej KWK Siemianowice...

2009-01-07 10:29:10 (17 lat temu)
fck
 
do Jarosław Dubowski: Racja, na wiki pod zdjęciem widniał podpis "Kohlebergbau", a ja po niemiecku to ich spreche Mozambik :-). Dzięki, zmieniłem przypisanie :-).
2009-01-07 11:15:26 (17 lat temu)
do fck: Sorry za plamę którą dałem - przeczytałem Ritterschächte zamiast Richterschächte, i stad mi sie wmieszali ci rycerze ;)
Oczywiście Richterschächte to po prostu Richter/Rychter ;)
2009-01-07 11:35:39 (17 lat temu)
fck
 
do Jarosław Dubowski: A więc 1:1, ale i tak punkt dla Ciebie ;)
2009-01-07 12:55:20 (17 lat temu)
huling
 
To nie jest szyb Rychter, a Richter. Na tym zdjęciu jest pewne oszustwo. Jest one wywołane w odbiciu lustrzanym (odwrotnie założona klisza do powiększalnika), a swastyka na wieży została zapewne domalowana, bo jest w dobrą stronę, ale wygląda jakby wypadała - chyba, żeby ją było lepiej widać. Jak będę miał czas, to zrobię zdjęcie, jak to teraz wygląda. I jeszcze jedno: KWK Siemianowice - dyrekcja była przy Al. Przodowników Pracy - obecnie Olimpijska. Przy Orzeszkowej był Rejon Michał (przed wojną Maxgrube).
2009-12-01 12:17:21 (16 lat temu)
do huling: Hakenkrojc też jest odwrócony - jak się wpatrzysz to zauważysz że na zdjęciu widzimy go od tyłu. To jest zapewne przyczyna odwrócenia zdjęcia, ktos chciał poprawić i przedobrzył...
2009-12-01 13:08:15 (16 lat temu)
huling
 
do Jarosław Dubowski: Masz rację. On jest na czołowej części wieży, a nie na bocznej. Chyba żeby go było dobrze widać z centrum Siemianowic.
2009-12-01 13:18:34 (16 lat temu)
mroczan
 
do Jarosław Dubowski: Dwa pozostałe szyby nie miały nazwy?
2009-12-01 15:29:35 (16 lat temu)
huling
 
do mroczan: Mają: ten po prawej to Richter III, a pozostałe Richter I i Ruchter II.
2009-12-01 20:24:45 (16 lat temu)
No ładnie Nemo. Puszki pozgarniałeś do torby i na skup złomu teraz. A kubeczek został zamiast do śmietniska do wrzucić :)
2009-11-18 13:22:39 (16 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
Fajnie żartować ale wtedy myślałem ze mnie szlag trafi. Na całym terenie syf z malarią (chyba nikt liści i śmieci nie sprząta), pozostałości imprezy na maszynie i nie ma nawet gdzie tych śmieci wywalić bo na całym terenie geniusze nie postawili ani jednego kosza (przynajmniej ja nie znalazłem). Usypałem z całości śliczny stosik na boku, może ktoś to w końcu sprzątnął :/ Ogólnie sytuacja typowo polska. Najpierw wydano sporo pieniędzy na urządzenie tej ścieżki (i całkiem ładnie im wyszło), a potem uznano że starczy tych wydatków. I efekt jest jaki jest. Syf, eksponaty rdzewieją, a takim mutantom jak ja wstyd że tą "ekspozycję" ktoś może obejrzeć i wyciągnąć sobie wnioski na temat mieszkańców Zabrza :(
2009-11-18 13:40:59 (16 lat temu)
Czyżby remont? A cóż z tą ceglaną elewacją?
2009-12-02 18:44:35 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: A co ma być/ Termomodernizację się zrobi, da się ocieplenie i będzie po problemie :(
2009-12-02 22:43:57 (16 lat temu)
huling
 
do Jarosław Dubowski: Nowy właściciel zaczął tynkować budynek, ale nie skończył. Od paru miesięcy nic się nie dzieje (przynajmniej z zewnątrz). Może konserwator wstrzymał te tynkowanie, bo wygląda to bardzo szpetnie.
2009-12-03 19:00:57 (16 lat temu)
do huling: Wygląda to niesamowicie OBRZYDLIWIE! Tak piękny budynek powinien wyglądać jak te wyremontowane i odrestaurowane przy KWK Ludwik. Ten budynek widać na wielu starych pocztówkach! Konserwator powinna zarządzić likwidację tego szarego paskudztwa.
Inna sprawa - jeszcze 20 lata temu Tata mój wypłatę pobierał w tym budynku, a ja siedziałem koło takiej małej fontanny /już wtedy nieczynnej/.
2014-01-05 12:17:13 (12 lat temu)
Troszkę ostrości brak... :(
2010-02-10 00:12:05 (16 lat temu)
huling
 
No niestety... taka była wtedy jakość zapisu kamer. Ale za to widać nie istniejącą już wieżę szybu Północ II (po lewej) i pomost z łaźni do szybu.
2010-02-10 07:53:06 (16 lat temu)
Jak mówią, lepszy rydz, niż nic... :)
2010-02-10 10:43:21 (16 lat temu)
huling
 
Jak podaje Siemianowicki Rocznik Muzealny 2007, budynek łaźni i cechowni szybu Północnego projektował Tadeusz Michejda, co wynika z dokumentacji budowlanej, gdzie widnieją jego pieczątki i podpisy.
2010-03-09 11:46:24 (16 lat temu)
Wydaje mi się, że nie jest to cała parafia.Zrób obiekt kościół czy może kaplicę.
2013-03-15 18:33:43 (13 lat temu)
mamik
 
+5 głosów:6
Domek typu Brda w skali 5:1
2013-03-15 18:43:57 (13 lat temu)
Romek Sosnowiec
 
+1 głosów:1
Tam jest tylko cmentarz i ten właśnie obiekt. Tablica informacyjna przed wejściem informuje: Parafia pw ZP. Dodatkowo sprawdzałem na mapie Siemianowic. Nie ma w tym miejscu innego obiektu, będącego kościołem. Na stronie internetowej tej parafii, niestety nie ma zdjęć, aby zweryfikować informacje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopiska
2013-03-15 18:57:24 (13 lat temu)
do Romek Sosnowiec: Czyli ów obiekt to kaplica cmentarna...
2013-03-15 21:17:13 (13 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Wszystko na to wskazuje.
2013-03-15 21:19:54 (13 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do Romek Sosnowiec: No to trzeba zrobić obiekt "Cmentarz", a pod niego podpiąć podobiekt "Kaplica przedpogrzebowa", i będzie git ;)
2013-03-15 23:21:03 (13 lat temu)
Romek Sosnowiec
 
+3 głosów:3
Drodzy koledzy! Nie róbcie zamieszania. Opisałem prawidłowo obiekt. Dzisiaj wysłałem maila do tej parafii i szybko otrzymałem odpowiedź, że jest to KOŚCIÓŁ (a nie żadna tam kaplica, czy coś jeszcze). Sprawa wyjaśniona u źródła. Temat zamykam.
2013-03-16 13:47:05 (13 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
To jakaś objazdówka była po GOP-e ?
2013-05-12 20:32:01 (13 lat temu)
do kodens79: Ano była, kolejna już :) Niestety pogoda nie była najlepsza.
2013-05-12 21:21:16 (13 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Znaczy tradycyjnie lało :)
2013-05-13 07:35:35 (13 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Może następnym razem będzie lepsza :)
2013-05-13 14:36:03 (13 lat temu)
Ja chopy niych sie swieci sw. Barbara.Szczynsc Boze begrmony.
2013-05-12 15:27:31 (13 lat temu)
Choć prowadniki mogli w wieży pozostawić - bez nich wieża wygląda jak zupełna atrapa...
2013-05-12 16:34:30 (13 lat temu)
Przeglądając swoje zdjęcia Tomku, znów zbliżone kadry zauważam ;))
2013-05-12 21:23:46 (13 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): To teraz masz szansę :) Wrzucaj swoje z następnych obiektów :)
2013-05-13 19:31:00 (13 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Wrzucę jak tylko chwilkę mieć będę. Od rana prawie w firmie jestem.
2013-05-13 20:32:07 (13 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
Widoczny na zdjęciu bęben linowy został odcięty w dolnej części, gdyż na niższym poziomie, bezpośrednio pod nim znajduje się sala widowiskowa. Widoczna maszyna wyciągowa nie pochodzi z tego szybu, oryginalna uległa zniszczeniu.
2013-05-21 23:48:34 (13 lat temu)
Niestety chwil kilka po zrobieniu zdjęć przyszła mgła i czar prysł ;)
2013-09-29 18:34:47 (12 lat temu)
Mogłeś porobić parę fotek w mgle ( mogły być ciekawe )
2013-09-29 20:20:41 (12 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): No i właśnie jak przychodzi mgła to trzeba wyjść z domu z aparatem i robić zdjęcia "klimatyczne" -

Październik to chyba król mgieł więc warto skorzystać z okazji bo pewnie ich nie zabraknie.
2013-09-29 20:38:34 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Mógłbym zrobić, gdyby cokolwiek było widać. Mgła pokazała się nagle otulając wszystko całkowicie. Ledwie auto znalazłem na parkingu ;) Widoczność była ok 3 - 5m więc nie ma mowy o zdjęciach.
2013-09-29 21:46:46 (12 lat temu)
81 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Michałkowice
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet