| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lubliniecki
OBIEKTY - Stacja kolejowa Herby Stare
Obiekty w okolicy
Dworzec kolejowy
24
m
Herby
Lubliniecka 64
121
m
Herby
Leśna 2
196
m
Herby
Lubliniecka 72
273
m
Herby
Kościół Najświętszego Serca Pana J...
291
m
Herby

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stacja kolejowa Herby Stare

Zbudowano: 1892r
Dawniej: Preußisch-Herby; Herby Śląskie
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Podmiana :)
2018-09-22 19:05:14 (7 lat temu)
Szeryf kolejowy proszony o przeniesienie foto do stacji Herby Nowe.
2012-01-29 01:27:41 (14 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Czyli to dawny dworzec stacji Herby Stare. Aż zrobię współczesne foto budynku. Dzięki .
2012-01-29 11:28:26 (14 lat temu)
Julo
 
Nie zaszkodziłoby lekkie rozjaśnienie skanu
2012-01-29 11:46:58 (14 lat temu)
Dana
 
Mam to w sepii (955px x 607px), nie wiem czy to dodać osobno, podmieniać (ma podobną ostrość) czy zaniechać.
2021-08-14 15:01:11 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Jak tam będziesz to możesz przy okazji zrobić zdjęcie tego wiaduktu drogowego nad linią kolejową - - to pewnie droga nr 46 do Opola. Ja będę w Częstochowie pewnie w połowie lutego albo później więc jak coś to pstryknę zdjęcie.
2012-01-29 11:40:27 (14 lat temu)
Lublinitz
 
+1 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: To jest dworzec Nowe Herby jak sam napis na budynku wskazuje = Russisch Herby czyli Nowe Herby.
Prosze tez poprawic w nazwie obiektu na Dworzec kolejowy Herby Nowe kiedys Russisch Herby pozniej Polskie Herby tak w czasach miedzywojennych nazywano je.
Niezly burdel tu sie zrobil.
2013-05-30 15:26:56 (13 lat temu)
Lublinitz
 
0 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Aha zeby wszystko wyjasnic dokladnie w.g mapy umiejscowienie dworca jest juz po Rosyjskiej stronie granicy.
Pamietajmy, ze tory Cesarstwa Rosyjskiego mialy inny rozstaw osi wiec ostatnim przystankiem przed granica byly Stare Herby gdzie tory konczyly sie.
Nie bylo polaczenia kolejowego pomiedzy Starymi, a Nowymi Herbami.
Nie wiem jak wygladala przesiadka pomiedzy Pruskimi Herbami, a Rosyjskimi Herbami.?
Dlaczego widac niemieckich zolnierzy na stacji Rosyjskie Herby/Nowe byc moze sama stacja stala na przejsciu granicznym.
Wedlug pruskich map wyglada na, to ze stacja Nowe Herby stala praktycznie na samej granicy [Zoll Preuss Herby].
2013-05-30 16:01:00 (13 lat temu)
do Lublinitz: To nie żadne Herby Nowe, bo ta stacja powstała w 1926 roku.
To są zajęte w czasie I wojny światowej przez Niemców Herbu Ruskie.
Link do tej stacji z prawidłowym oznaczeniem na mapie
2013-05-30 17:42:53 (13 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do andrzejKO: No to siup - i zdjęcie już na miejscu.
2013-05-30 17:47:32 (13 lat temu)
do andrzejKO: Można jeszcze dodać że od 1903 roku to stacja końcowa wąskotorowej linii Herby-Częstochowa. Po zbudowaniu w 1905r połączenia z oddaloną o 1 km stacją Herby Pruskie - stacja graniczna. W okresie międzywojennym pod nazwami Herby Polskie, później Herby Stare. W czasie wojny (1940r) Niemcy stację likwidują .(obecnie jest to budynek mieszkalny)
2013-05-30 17:54:41 (13 lat temu)
Lublinitz
 
0 głosów:1
do andrzejKO: To gdzie jest obiekt o nazwie Herby Nowe?Trzeba zmienic nazwy obiektow i rozdzielic na Herby Stare i Nowe, bo bydzie bajzel.Skoro obiekt/dworzec Herby Nowe powstal w 1926roku, to w takim razie jaki Niemcy zajeli budynek podczas I ws. po stronie Cesarstwa Rosyjskiego?
Musimy sobie cos wyjasnic.Na mapie, sa zaznaczone dwa obiekty jako Herby Pruskie i jeden Dworzec Kolejowy w takim razie gdzie miescil sie dworzec o nazwie Herby Ruskie/Polskie?
Prosze mi wskazac na mapie lub niech ktos z osob z kompetencjami, to zaznaczy *.
Szczerze potracilem sie w tym ;].Pyrsk.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja tekstu
2013-05-30 18:15:44 (13 lat temu)
do andrzejKO: Dodałem opis z i trochę rozszerzyłem twój opis z
2013-05-30 18:05:30 (13 lat temu)
Lublinitz
 
0 głosów:1
do Marek Potocki: A czytam i wlasnie pisze tam takie cos, a jednak mam racje, ze ta stacja byla graniczna pozniej nazwana Herby Polskie/Nowe ;]. - 'od 1903 stacja końcowa wąskotorowej linii Herby-Częstochowa, po zbudowaniu w 1905r połączenia z oddaloną o 1 km stacją Herby Pruskie - stacja graniczna.'.
Szczerze mom dosc.Obecnie na szczescie, sa jedne Herby.Pyrsk.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Pyrsk ;]
2013-05-30 18:28:03 (13 lat temu)
andrzejKO
 
+3 głosów:3
do Lublinitz: To proste w Herbach są TRZY!!! dworce kolejowe ,jeden nie pełni swojej funkcji od 1940 roku.
Mylące jest to że przed wojną inny dworzec nazywał się HERBY STARE, a po wojnie inny.
HERBY NOWE (ul. Wieczorka) nigdy nazwy nie zmieniły.
2013-05-30 18:52:52 (13 lat temu)
Lublinitz
 
0 głosów:1
do andrzejKO: No wlasnie nawet dla mnie jest, to trocha mylace, a co dopiero dla kogos kto Herby widzial ino na obrozku hehe.
No to mom nadzieja, ze wszyscy juz wiedza kaj byly Stare Herby/Prusskie/Slaskie, a kaj Nowe/Rosyjskie/Polskie.Pyrsk.
2013-05-31 00:55:05 (13 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do Lublinitz: Herby Nowe stare, Herby Nowe nowe, Herby Stare, Herby Pruskie, Herby Ruskie, Herby Polskie... Robota raczej dla heraldyka ;)
2013-05-31 05:11:48 (13 lat temu)
Szeryf kolejowy proszony o przestawienie zwrotnicy foto na Herby Nowe.
2012-01-29 01:28:31 (14 lat temu)
Dlaczego nazwa "Rosyjskie Herby" jest tu zapisana po niemiecku a nie po rosyjsku?
2024-07-12 00:16:08 (rok temu)
do Mariusz Brzeziński: Przestawiłem choć nawet sam Mariusz dałby radę temu podołać :) Tu jest instrukcja:
2012-01-29 10:21:24 (14 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: To nie jest stacja Herby Nowe. Coś mi nie pasowało, więc trochę poszperałem w internecie. To stara stacja Herby Stare. Budynek istnieje, ale obecnie są w nim mieszkania. Poprawiłem przypisanie. Zdjęcia na potwierdzenie:
2012-01-29 10:26:21 (14 lat temu)
Piastu
 
do Paweł Witon (pawelw1): Jest pod tym linkiem to samo zdjęcie w (IMHO) lepszej jakości, wartoby podmienić.
2012-01-29 10:47:28 (14 lat temu)
do Polar Bear: W trakcie wojny te tereny zajęli Niemcy.
2024-07-12 00:52:32 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Może dać znacznik na budynku dawnego dworca albo przypisać dodatkowo do Lublinieckiej 11 ?
2021-09-16 08:25:27 (4 lata temu)
Dana
 
Potraktować to jednak jako dubel i usunąć? Wcześniej dodano
2023-11-12 09:18:19 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Dana : Moim zdaniem, jeśli usunąć, to tylko to dodane 10 lat wcześniej.
2023-11-12 13:03:06 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
Powyższe znacznie lepsze.
2023-11-12 17:05:54 (2 lata temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Wszystko wskazuje (wg starych map i zdjęć satelitarnych) na zachodnią głowicę stacji Herby Stare. Widok w kierunku wschodnim, gdzieś za drzewami po prawej kryje się kościół.
2022-02-11 20:09:48 (4 lata temu)
Dana
 
do ritterswalder: Wyrazy wdzięczności :)
2022-02-12 09:58:02 (4 lata temu)
Dana
 
Czy budynek jeszcze istnieje?
2021-09-15 09:15:51 (4 lata temu)
do Dana : Na moim foto z 2015 dobrze się trzymał.
2021-09-15 23:16:51 (4 lata temu)
Dana
 
do Mariusz Brzeziński: Miałam wątpliwości, bo obiekt dworca mylnie umieszczony był pod nr 19 - właściwy nr 11; już poprawiłam.
2021-09-16 08:22:02 (4 lata temu)
Sala rewizyjna nie oznaczała warsztatów tylko miejsce odpraw celnych pasażerów.
2020-04-29 21:02:09 (6 lat temu)
Niemiecko - rosyjski łącznik kolejowy (dwutorowy, wąskotorowy) z neutralną drogą.
2023-05-14 18:57:57 (3 lata temu)
Dana
 
do Marek Jendrzok : Uzupełniłan opis pod zdjęciem.
2023-05-14 19:08:45 (3 lata temu)
4elza
 
Przypisałam w ten sposób, ale mam wątpliwości...
2023-05-30 08:30:31 (3 lata temu)
Czy w linii tych szop szedł trakt kolejowy, czy to nie ta strona budynku?
2024-07-12 00:18:35 (rok temu)
cm
 
do 4elza: To nie Kielce.
2023-05-30 09:19:42 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2023-05-30 09:23:44 (3 lata temu)
4elza
 
do ZPKSoft: Dziękuję.
2023-05-31 07:14:02 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Stacja kolejowa Herby Stare - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet