| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat wadowicki
OBIEKTY - Stacja kolejowa Stryszów
Obiekty w okolicy
Stryszów 87
46
m
Stryszów
Kablownia
46
m
Stryszów
Stryszów 85
62
m
Stryszów
Kapliczka
67
m
Stryszów
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ...
213
m
Stryszów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
To poczekalnia a nie sala posiedzeń, czekać można na stojąco ;)
2015-06-15 19:10:23 (11 lat temu)
Ale kasa jest. W takim Marciszowie okienka kasowe odróżnisz od ściany tylko po kolorze.
2015-06-16 17:20:49 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Za czasów PRL to się piło piwka na stojąco w ,,mordowniach,,
2015-06-15 19:18:59 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : pamietam te czasy...nie wiem jak w Polsce-ale u nas,w Czechach w takych mordowniacz przy dworcu zprzedawano goróce par´wky...ta woda sie chyba nikdy nie walewala...i te parówky sie tam ciagle gotowaly...ciagle...najlepsie piwo i najlepsie parówky...u nas sie wtedy piwo rozlewalo w papierowych kubkach...pamietam jak zawsie sme przy czekaniu na poczag s chopakami s tych papierowych i juź pustych kubków robili wieźe...podstawa byla-minimalnie 1 metrz....poczagy za komuny mialy czesto zpuźdnienie..to te wieźe mialy i 2 metry....:-)
2015-06-16 08:01:52 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: W PRL na dworcach kolejowych działały bary i restauracje, były tam tanio ale siermiężnie, mimo to lubiłem tam chodzić na zupę czy coś konkretniejszego, mnie smakowało, dziś już tego nie ma
2015-06-16 12:45:03 (11 lat temu)
do vetinari: Super to napisałeś.
2015-06-16 14:42:00 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Veti wasze stacyjki i większe stacje kolejowe są świetnie utrzymane, nawet małe linie lokalne są utrzymane w ruchu, nie to co u nas...wstyd przez 25 l. doprowadzono do ruiny wiele lini kolejowych, stacyjek, coś co Niemcy wybudowali wielkim wysiłkiem budowlanym i finansowym, nam Polakom się nic nie opłaca, wyłaczane są kolejne odcinki torów i doprowadzane do ruiny!
2015-06-16 17:32:52 (11 lat temu)
do Stenek: Są miejsca gdzie jest, ale to już nie to samo. Najlepszy klimat barów dworcowych jest nadal w Republice Czeskiej. Mój ulubiony lokal tego typu to "Nádražní Knajpa" w Jeseniku :)
2015-06-16 17:23:46 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Marek Potocki: Wiele Niemcy zbudowali…., ale bez piwnic. Znam takie domy z okolic Wrocławia w których wilgoć stała się nie do zniesienia i niestety zabijała, trzeba było wyburzyć. Dziwi mnie kult dobrej roboty przypisujący Niemcom szczególne uzdolnienia. Tak się składa, że mam wspomnienia osobistego kierowania przemiłymi i leniwymi Austriakami. Oni już mają dość dobrej roboty wraz z Niemcami, bo to kiedyś zaowocowało w okrutny sposób i odbiło się na całej Europie. Sukcesy naszego dwudziestolecia międzywojennego biją na głowę dokonania innych. Mówienie, że Polacy zniszczyli, po wojnie, cokolwiek, nie jest prawdą. Coś się zapewne stało, że nie było kontynuacji dokonań dwudziestolecia międzywojennego. Gdzie się podziali Polacy budujący Gdynię i COP?
2015-06-17 22:08:22 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: 100% RACJI.
2015-06-16 17:40:29 (11 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: nie przez 25 lat, a przez ponad 50. Po prostu na zachodzie rozsypało się to co Niemcy zbudowali, a w latach 80 i później nie zostało już nic innego jak ruiny zaorać.Ostatnie lata to raczej ratowanie tego co jeszcze ocalało i daje jakieś nadzieje na użyteczność.
2015-06-16 18:20:38 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Wiesz..dobrze by bylo jak by Czeszi wiedzialy w jak dobrym stanie jest nasza kolej..bo ciagle narzekamy..ale powidzme sobie śczerze-podruź waszimi kolejami jest czasami bardzo....przygodowa...coś jak w powiedzeniu co cie nie zabije-to cie wzmocni...troche balaganu u was macie...ale tylko troche...u nas teź mamy swoje...stacije stoja-pocziagy jeźdia tylko czasami padja mosty na pospieszne pociagy..i sprawa sie ciagnie i cziagnie....
2015-06-17 17:00:48 (11 lat temu)
Marek Potocki
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Nie przypisuję Niemcom jakichś szczególnych zdolności, czy cech. Stwierdzam tylko, że w zakresie sieci kolejowej zrobili naprawdę bardzo wiele. Nie twierdzę też, że Polacy niszczyli - raczej zabrakło gospodarskiej ręki i z czasem się, to co zastaliśmy w 1945 roku, po prostu wyeksploatowało. A gdzie budowniczowie COPU i Gdyni się podziali? Część w obozach niemieckich, część w radzieckich, a jeszcze inni na zachód uciekli i tam zostali. Polska miała tego pecha, że po wojnie była już zupełnie innym krajem niż przed. Czechosłowacja przynajmniej dawne granice w większości zachowała.
2015-06-17 23:21:05 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Marek Potocki: Tak...juź nie raz napisalem w diskusiach na FP źe historia Polski jest dla mnie czasama bardzo trudna do zrozumnienia-nasze granice sa dane geograficznie-góry-góry-góry-rzeka..Se Slowacia bylo troche śtucznie zlonczone i śtucznie rozlaczone-politika-i Zakarpatská Ukraina-Sami weszli w uklad s byla Czechoslowacia-i sam"zdecidowali"źe im bedzie lepiej u wujka i ojca Stalina...Polska byla raz wiecej na wschód-raz na zachód--Wiem źe kiedyś byla od morza do morza...niestety-potrujne podzielenie i paru buntów narobilo to co narobilo...my sie niebuntowali...i jakoś nam to pozostalo w pamieci..nie jesteśmy naród tchorzów-poprostu wieme źe czasami nie warto walczyć-jest nas zamalo-10 mil....tyle mialy Czechy-bez Slowacii przed II.w.ś.....po wojnie po ofiarach i poleglych po wyśedleniu Niemców bylo w Czechach tylko coś kolo 7mil.mieśzkanów...
2015-06-18 10:36:41 (11 lat temu)
do vetinari: Zakarpacie (Uzgorod ) generalisimus Stalin sam sobie zabrał i przekazał Radzieckiej Ukrainie, odcinając to terytorium od Czechosłowacji, co ciekawe to tym regionem zawsze były zainteresowane Węgry (Marzec 1939 adm. Horty) i dalej są , mają nawet węgierskie nazwy miast i wsi np. Uzgorod = Ungwar...
2015-06-18 17:34:24 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: dla tego napisalem to w kreskach..:-)
2015-06-18 17:42:15 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Czyli tu się ... kabluje ;)
2015-06-15 19:11:45 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Stacja kolejowa Stryszów - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet