| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Traugutta Romualda

2015 - skutki nawałnicy z 19 lipca - ul. Traugutta

2015
2016

2015-2016 - Budowa ścieżki rowerowej

2018

Przebudowa skrzyżowania Traugutta-Miernicza

2026

2026.02.19 - awaria magistrali wodociągowej

OBIEKTY - ul. Traugutta Romualda
1
1
7
Więcej (117)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Garaże
127
m
Wrocław
Zatoka Oławy
131
m
Wrocław
Ogród Jordanowski
148
m
Wrocław
Słup ogłoszeniowy (dawny)
153
m
Wrocław
Kiosk ''Ruch''
172
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Traugutta 108. Dawna

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Fotopiesek. Szkoda, że nie pudel.
Pudle są nieprzeciętnie inteligentne. Zaciętość i upór. Bardzo stara rasa.
Pies księcia Ruperta Reńskiego zginął 2 lipca 1644 r. w bitwie na Marston Moor. Był wyjątkowo sławnym psem wojennym. W czasie wojny trzydziestoletniej Rupert będąc w niewoli dostał psa do towarzystwa. Pudel wabił się Baye. Kiedy Rupert odzyskał wolność, nigdzie nie ruszał się bez psa. Podobno wszystko robili razem, spali, jedli, pili, a później walczyli u boku rojalistów. Pudel, ze względu na swoją maść, był widoczny dla wrogów. Bali się go, kojarzyli z upiorem, zapowiadającym przegraną bitwę. Jednak każdy chciał go zabić, aby powstrzymać porażki na polu bitwy. Śmierć pudla zapoczątkowała klęskę rojalistów. Karola I stracono.
Na naszym portalu chyba nie ma żadnego pudla :)
2021-09-17 17:27:33 (4 lata temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Wydra Pana Paska także ma swoje miejsce w historii/
2021-09-17 18:53:29 (4 lata temu)
Po przeciwnej stronie Astoria, a jak się dobrze rozpedził to przez Plac Zgody Pod Parasolami na Kościuszki wylądował.
2021-09-17 19:51:30 (4 lata temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
Kosmos, Hutnik - Astoria to sprawa późniejsza. Lata 50-60. Przed wojną oprócz wspomnianej Zatoki funkcjonował Kościół Chrystusowy i Bethanien. Po prawej, Wytwórnia Likierów i istniała wąska kamienica nr 108. Nie wiadomo czy sami oblężeni wysadzili ją, aby mieć ‘’szersze pole ostrzału’’, czy zbombardowali ją dawni przyjaciele oblężonych. W dzieciństwie bawiliśmy się w resztkach jej gruzów. Na ścianie pobliskiej Stolarni istnieją ślady ciężkiego ostrzału (prawdopodobnie z samolotów) i wyrwy po wybuchach. Po wojnie (licząc od Stadionu) były dwa poligony KBW, strzelnica, koszary, szpital (dwie budki wartowników przy wejściach) oraz areszt wojskowy w parterze b. Bethanien (i częściowo w Kościele). Czasem, aresztanci (z okien) nawiązywali kontakt z dziewczętami z okien ostatnich pięter na szczycie 106. To zapewniało sympatię przechodniów i … zmartwienie wartowników z budki przy pierwszym wejściu.
2021-09-17 23:44:23 (4 lata temu)
Anneob
 
do Wacław Grabkowski: Dziękuję za interesującą przypowieść. Psy i konie to nadzwyczajne zwierzęta. Pisano o nich powieści i baśnie. ‘’Kręcono’’ filmy fabularne i animowane. W dzieciństwie mieliśmy jedynie młodego ogara tzw. mieszańca. Super psina. I tak go kochaliśmy. Jeśli chodzi o fragment ulicy na fotografii, to można by o nim wiele powiedzieć. Dużo się działo. Kiedyś.
2021-09-17 18:30:14 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Wśród fotopolskich zdjęć trochę pudli by się znalazło. Pudla miała Grażyna Rutowska i na jej fotografiach był obecny wielokrotnie, np. .
2021-09-17 19:22:27 (4 lata temu)
do Anneob: Tam w głębi był "Kosmos". Wychodziliśmy z kawiarni i szliśmy z dziewczynami na łąki.
Po prawej zatoczka, którą zasypano
2021-09-17 19:48:17 (4 lata temu)
do ZPKSoft: O, nie wiedziałem! Ja niedawno poznałem psa tej rasy i jestem nieco wkurzony, że nie miałem okazji poznać w przeszłości. Teraz rozumiem, co wyczyniał pudel (białej maści) księcia Ruperta kilkaset lat temu. Niesamowita energia.
2021-09-17 19:41:04 (4 lata temu)
HMarek
 
A nie Żabia Ścieżka?
2023-01-22 00:41:09 (3 lata temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do HMarek: Oczywiście. Przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi :))
2023-01-22 01:05:45 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Ul.Traugutta. Od prawej. Budynek G Szpitala - powojenny areszt wojskowy, kamienice 106 i 104 i miejsce po kamienicy nr 108. Przed wojną, Wytwórnia Likierów ...
Wlot z ul. Traugutta na ul. Żabia Ścieżka. Po wojnie obok kamienicy nr 106 (po lewej) istniały gruzy po kamienicy nr 108.
2006
-
2007
2006
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2019
2007
-
2019
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet