| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Jezioro Czerniańskie
Obiekty w okolicy
Noclegi 1
296
m
Wisła
Noclegi 2
368
m
Wisła
Zamek Dolny
407
m
Wisła
Lądowisko śmigłowców
434
m
Wisła
Hotel "Gajówka"
486
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Jezioro Czerniańskie

Architekt: Hydroprojekt Kraków (2 realizacje)
Zbudowano: 1967-1973

Zbiornik zaporowy utworzony w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarne (województwo śląskie) poprzez budowę zapory ziemnej w 1973 roku. Pojemność zbiornika to 4,5 mln m³, powierzchnia wynosi 360 tys. m². Wysokość zapory – 37 m, długość – 270 m. Zbiornik posiada stałą rezerwę powodziową w wysokości 1,56 mln m³. Za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Czerniańskie

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
McAron
 
Czy to uznaje się za początek Wisły?
2015-08-12 23:16:01 (10 lat temu)
palo
 
tak, do zapory wpada Biała i Czarna Wisełka tworząc rzekę Wisłę.
2015-08-13 15:10:48 (10 lat temu)
McAron
 
Właśnie doczytałem, że nie. Potok który wypływa ze zbiornika nazywa się Wisełką, zaś po przyjęciu wód Malinki przyjmuje nazwę Wisła.
2015-08-16 17:42:03 (10 lat temu)
Stenek
 
Dodam też, ze tama była kilkakrotnie naprawiana. Budowana w PRL. a wtedy czasem materiały budowlane jakoś nie zawsze "trafiały na budowę" tamy, tylko lądowały na budowach domów różnych ludzi związanych z budową, więcej nie będę pisał o szczegółach, chodzi głównie o cement
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-08-16 22:37:15 (10 lat temu)
Stenek
 
do McAron: Warto zacytować ten fragm z Wiki, bo są tutaj dwa istotne niuanse:

"W sensie geograficznym Wisła ma dwa potoki źródłowe: Białą Wisełkę, główny górny bieg Czarną Wisełkę[3]. Natomiast w sensie hydrologicznym rzeka Wisła zaczyna się w miejscu połączenia potoku Malinka z potokiem Wisełka powstałym z połączenia Białej i Czarnej Wisełki uchodzących do Jeziora Czerniańskiego["
2015-08-16 22:34:56 (10 lat temu)
Super!
2017-04-06 07:26:36 (9 lat temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
Data tego zdjęcia koliduje ze zdjęciem z roku 1973 gdzie gotowa jest korona zapory wraz z betonowymi płytami, chyba że daty powinny być zamienione.
2017-04-06 08:47:36 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Zakładając że uruchomienie zapory nastąpiło w 1973, to na tym zdjęciu jeszcze trochę roboty do finału mają. Sugerowałbym datę w okolicy 1971.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2017-04-06 09:08:36 (9 lat temu)
Szkoda ze te swietne zdjecia Pana Miecha sa pozbawione kontrastu.
Czy zdjecia byly robione Pentaconsicem?
2017-04-06 09:28:20 (9 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
Przepraszam za zmieszanie, każdy ma prawo zamieszczać takie zdjęcia jakie mu się podobają a nie innym.
2017-04-07 09:56:14 (9 lat temu)
do fantom: Datę i opis przepisałem ze zdjęcia
2017-04-06 21:03:48 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Kontrast można podciągnąć w każdym programie graficznym, ale tu poza lekkim przyciemnieniem co sam nieraz stosuje przy obróbce materiału archiwalnego jest wystarczająco dobrze.
2017-04-06 09:41:43 (9 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Wszystko sie zgadza tylko ja nie mam prawa ingerowac w czyjes podpisane prace. Sam kazdorazowo gdy sciagam zdjecie /do celow prywatnych/ podciagam nieco kontrast i zdjecie jest wtedy prima.
2017-04-06 09:47:22 (9 lat temu)
Bronisław Miech
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Proszę mi wybaczyć ale ja skanuję zdjęcia z mojego prywatnego archiwum i nic nie kombinuję z podciąganiem jakości , i jeszcze raz przepraszam za kłopot i dziękuję za poprawianie moich błędów pozdrawiam.
2017-04-06 21:23:57 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: Widać data była nieprawdziwa. W 1974 zapora była ukończona i to od roku.
2017-04-06 21:23:03 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: Mogę kupić i sprezentować jakiś nowszy skaner z byle Biedronki czy z Lidla.. Taki sprzęt pozwoli przezwyciężyć pozakładane blokady w starszym skanerze. To umoliżwi pozbycie się wszelkich negatywnych komnentarzy, tu na fotopolskim forum.
2017-04-06 23:31:02 (9 lat temu)
do Bronisław Miech: Zdjecia sa swietne, tylko ten mdly kontrast psuje ich jakosc. Wyglada ze trzeba zmienic nastawy scanera. Zdjecia byly robione Pentaconsixem?
2017-04-07 07:26:50 (9 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+3 głosów:3
do Bronisław Miech: Nie ma żadnych kłopotów! Zdjęcia są wspaniałe! Dzięki! Pozdrawiam!
2017-04-07 07:34:34 (9 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Rafał Chmielowiec: Teź jestem tego zdania. Kaźdy z nas ma inak nastawiony monitor, kaźdy ma ine osczucie kolorów. Lubie na starych zdjieciach wlaśnie ich niedoskonaloścz. Co inego jest, jak wstawiamy tutaj swoje fotografie nowoczesne, tz oprawione w fotoshopie. Jak mam klopot z stara fotografia-poprostu sciagnie sobie i poprawie to co mi prześkadza....Nie robme z komara stado wiebladów .-)
2017-04-07 07:39:56 (9 lat temu)
esski
 
+6 głosów:6
do cracusiac: Nie..kaźdy ma prawo zamieszczać zdjęcia takie, aby spełniały wymagania regulaminu Zdjęcia te są dla wszystkich, nie tylko dla wstawiającego. Dla "chcących inaczej", widzących swoje dzieła inaczej, jest mnóstwo miejsca ns innych portalach. Nie ma przymusu zamieszczania swoich dzieł, ale gdy juź się ktoś decyduje, to niech zapomni o swoim "tak-ma-być_nie-inaczej " artystyczno-fotograficznym.
2017-04-07 12:16:34 (9 lat temu)
paulus60
 
+3 głosów:3
do esski : Generalnie zgadzam się z Tobą, ale w imię czego właściciel - osoba zamieszczająca stare zdjęcie, ma obowiązek poprawiania jego pierwotnej jakości? Rozumiem takie stanowisko wobec współczesnych zdjęć cyfrowych, które nie całkiem autorom się udały. O ile skan starego zdjęcia zamieszczony na FP jest (mimo widocznych niedoskonałości) zgodny z oryginałem, to poprawianie go nie jest właściwe. Jeśli zaś oryginał był jakościowo dobry, a osoba dodająca zdjęcie nie zadbała o adekwatną jakość skanu, to zdecydowanie należy to poddać krytyce.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-04-07 21:44:45 (9 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Jaki spokój!
2018-03-18 11:16:14 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Po kim ma te blond włosy?
2018-07-16 18:07:33 (7 lat temu)
Jest urządzony dzieciochwyt z krzaków, niebezpieczeństwo nie grozi. ;)
2018-07-22 16:54:02 (7 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do czesil: Po przodkach.
2018-07-16 19:12:44 (7 lat temu)
do czesil: Blond włosy ma po matce i nie wiem co tu robi zdjęcie mojego potomstwa!:)
2019-05-29 19:41:20 (7 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Ale od strony ojca, tak?
2018-07-16 19:56:14 (7 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Pół na pół.
2018-07-16 20:20:47 (7 lat temu)
Bronisław Miech
 
+1 głosów:1
do vstrone: Ja tam latałem w Czerwcu i dużo nie brakowało była by kolizja z kaczką.
2018-07-16 20:53:43 (7 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Bronisław Miech: Uważaj co piszesz, bo może to mieć podtekst polityczny ;-))
2018-07-16 21:34:32 (7 lat temu)
Bronisław Miech
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dzięki ale o tym nie pomyślałem chodziło o przyrodę.
2018-07-16 22:00:43 (7 lat temu)
pawulon
 
do Bronisław Miech: ;-)
2018-07-16 22:03:33 (7 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do AlicjaZMuzeum: O to musisz zapytać Bożkę :-)
2019-05-29 21:33:15 (7 lat temu)
do AlicjaZMuzeum: Za parę lat zaden nie rozpozna tej pięknej dziewczynki.
2019-05-30 10:39:14 (7 lat temu)
do czesil: Wlaśnie ☺☺☺
2019-05-30 07:00:46 (7 lat temu)
Zastanawiam się, skąd bierze się ten rdzawy kolor wody.
2018-08-12 19:51:43 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Bronisław Miech: Prawdopodobnie to glony.
2018-08-12 21:25:00 (7 lat temu)
do Bronisław Miech: Wydaje mi się, że to są płycizny, a na nich może glony, a może tylko piasek. Z tej strony brzeg jest najmniej stromy i dno też, co widać po prawej na zdjęciu .
2018-08-12 22:32:10 (7 lat temu)
do Bronisław Miech: Glina.
2018-08-12 22:33:48 (7 lat temu)
stoik
 
ładny widok, mam takie pytanie. otazke. kiedyś sie mówiło, że budowanie zapór na rzekach jest pożyteczne. Polska ma kilka fajnych wykonów. a obecnie się mówi, że jednak nie.... gorzej jak z energią atomową. nie mogą się zdecydować.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2021-05-11 22:02:14 (5 lat temu)
stoik
 
merytorycznie. bo jak mnie nie ma, to nie ma kto tłumaczyć. sens istnienia tej zapory jest dosyć zagadkowy. nie jest to zbiornik o znaczeniu strategicznym. bo ma stosunkowo niwielką pojemność.
2021-05-14 22:53:13 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Chyba się wyleje.....☺
2023-01-24 19:07:03 (3 lata temu)
PiotrW
 
Taka dziwna perspektywa, ale góry stoją prosto
2023-01-24 19:11:15 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Jezioro Czerniańskie na innych zdjęciach
2018
-
2018
2018
-
2018
Jezioro Czerniańskie - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet