| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Kanał Jazu Macieja
39
m
Wrocław
Wyspa Tamka
40
m
Wrocław
Nieużywane torowisko tramwajowe (u...
46
m
Wrocław
Tamka 2
51
m
Wrocław
Tamka 1
54
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
zuf
 
Ścieli drzewo po lewej. Wcześniej widoczna część Ossolineum była zasłonięta.
2011-04-19 20:21:14 (15 lat temu)
skrzypa
 
O kurcze zgadza się było drzewo!
2011-04-19 20:23:33 (15 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
W latach 70-80 był tu tor kajakarzy górskich. Teraz można pływać wynajętymi motorówkami.
2014-07-14 20:59:42 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do † Andrzej Mastalerz: O tym torze kajakowym nie wiedziałem, a powinienem ;)
2014-07-14 21:02:57 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+3 głosów:3
do pawulon: Czyli człek jednak wciąż czegoś nowego się uszy ;))
2014-07-14 21:04:41 (11 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+2 głosów:2
do pawulon: Do remontu nabrzeża było widać haki po bramkach. Po protestach w Wieczorze Wrocławia ze względu na rzekome zagrożenie zdrowia zawodników taplających się w brudnej wodzie zakazano treningów. Ciekawe jest to że zmieniono ustawienie progów wodnych i nurt w tym miejscu jest obecnie znacznie słabszy
2014-07-14 21:12:00 (11 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Arkadiusz K. (Arro): I o to w tej naszej zabawie właśnie chodzi ;)
2014-07-14 21:07:28 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Nie inaczej :))
2014-07-14 21:08:46 (11 lat temu)
Hanf75
 
+4 głosów:4
Pani stoi na moście św. Macieja, po lewej widoczny Most Uniwersytecki, po prawej wlot ul. Cybulskiego.
2014-12-29 09:50:43 (11 lat temu)
sebasr
 
+2 głosów:2
Komu te barierki przeszkadzały? Latarnie też były stylowe, zeliwne...
2018-12-31 01:12:52 (7 lat temu)
czarek
 
do Hanf75: Całkiem możliwe , analizuję jeszcze raz fotkę
2014-12-29 11:53:35 (11 lat temu)
czarek
 
do Hanf75: OK to jest most św. Macieja , próbuję zmienić adres ale nie udaje mi się
2014-12-30 23:51:19 (11 lat temu)
do czarek: Zmieniłem.
2014-12-30 23:52:21 (11 lat temu)
czarek
 
do Neo[EZN]: Dzięki
2014-12-30 23:56:44 (11 lat temu)
Jak robiłem nocne zdjęcia na cz-b materiałach to nie miałem problemów z tym żółtym zafarbem. Problem zaczął się jak musiałem robić kolorowe przeźrocza do druku.
2015-01-14 21:28:28 (11 lat temu)
2015-01-16 09:15:51 (11 lat temu)
do cracusiac: Tylko czy to zafarb? Takie światło dają te mocno pomarańczowe lampy - bardzo mało jest u nas lamp dających w miarę neutralne, białe światło :( - m.in. na Wyspie Słodowej.
2015-01-14 23:59:06 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: To nie zafarb, tylko widmo światła wysokuprężnej lampy sodowej,zainstalowanej w oprawie oświetleniowej (którą Wy nazywacie lampą), dającej wstrętne pomarańczowe światło, zmieniające kolor wszystkiego, na co tylko padnie. Co innego lampy neonowe, to było światło białe, z lekkim zabarwieniem w kierunku zieleni, dziś rzadko spotykane, choć jeszcze w wielu miejsach widoczne
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-01-15 21:54:13 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Nie wiem jakie tam sa zastosowane lampy. Kiedys byly tzw "sodowe" ktore dawaly na przezroczach takie zolte zabarwienie /swietlowki z kolei dawaly zielonkawe/. Aby uniknac tego rodzaju "kolorow" w przypadku fotografowania na przezroczach uzywalem specjalnego swiatlomierza Gossen SixtiColor plus zestaw filtrow konwersyjnych. Bylo troche "roboty" gdyz prawie kazde zdjecie robilem po kilka razy ze "slabszym lub silniejszym" fitrem + korekcja naswietlania. Musialem tak robic, gdyz wyniki widzialo sie dopiero po wywolaniu materialu a wtedy bylo czesto za pozno.
2015-01-15 00:24:39 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Lampy sodowe ciągle królują. A jest z nimi ten problem, że są w zasadzie nie do zwalczenia balansem bieli, bo w ich widmie jest w zasadzie tylko żółty.
2015-01-15 06:41:52 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: Nie "kiedyś", tylko na tym tutaj zdjęciu mamy oświetlenie lampą sodową. Stosowane są powszechnie w oświetleniu ulic, nadają się głównie do rozpraszania lekkich mgieł, dlatego w oświetleniu ulicznym mają duże zastosowanie. Podobnie kiedyś były w autach żarówki, dające światło selektywne żółte, również bardzo przydatne w pokonywaniu odcinków dróg, na których panowała mgła.

Jeśli chodzi o oświetlenie w miarę dobrym światłem białym, to zdecydowanie tu należy wymienić źródła światła typu MH - metalohalogenkowe, sporo ulic w Warszawie ma już takie oświetlenie, np. Aleje Ujazdowskie, Belwederska
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Corr
2015-01-15 21:56:27 (11 lat temu)
do Licho: Nie wiem, bo ich nie uzywam, czy programy do obrobki zdjec maja wejscie na temperature farb w stopniach kelvina. Temeratura swiatla ma ok 2500K, dzienna ok 6500K. W moich fotograficznych czasach bylo to dosc istotne, gdyz w zaleznosci od potrzeb uzywalo sie filmu kolorowego do swiatla dziennego lub swiatla stucznego. Tak przynajmniej bylo z przezroczami ORWOColor, ktory uzywalem. Bylo to bardzo dawno.
2015-01-15 08:19:22 (11 lat temu)
Licho
 
do cracusiac: Problem ze światłem lamp sodowych jest taki, że nie tyle maja zachwiane proporcje między barwami składowymi (co można naprawić balansem bieli, czy to cyfrowym, czy kolorowymi filtrami), ile w ogóle w nich części widma nie ma -- na co się poradzić nie da.

A programy do obróbki zdjęć tak jak i aparaty -- miewają ustawienia temperatury barwowej, ale nie wszystkie.
2015-01-15 11:27:18 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Uniwersytetu Medycznego…
2019-01-27 22:48:43 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To chyba most św. Macieja.
2021-01-12 12:11:52 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Kolejna pomyłka.
2021-01-12 12:17:07 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: Ewidentna, zważywszy na szerokość mostu ;-)
2021-01-12 12:17:59 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Kiedy napisałaś, to zobaczyłem olbrzymie różnice :)
2021-01-12 12:20:38 (5 lat temu)
Skoro nie namalowany na murze to nie załapuje się do kategorii "murale".
2021-08-23 15:35:14 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Wlepka :)
2021-08-23 15:37:22 (4 lata temu)
do da signa: Wlepka na bardzo dobry klej.
2021-08-23 15:38:23 (4 lata temu)
Tego mostka to widzę po raz pierwszy :)
2024-03-19 13:59:16 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Desperado: Tamka. Budynek do 2015 należał do UM, chyba Wydział Biotechnologii
2024-03-19 14:08:11 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Dom Towarzystwa Kultury Ojczyźnianej na Tamce.
Most świętego Macieja.
1890
-
1909
1890
-
1913
1908
-
1915
1908
-
1940
1908
-
1940
2
1949-1950
1938
-
1960
1938
-
1983
1959
-
2005
2000
-
2006
2006
-
2006
Most św. Macieja na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet