| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Śródmiejski Węzeł Wodny
Obiekty w okolicy
Przystań "Cypel"
62
m
Wrocław
Widoki z mostu Uniwersyteckiego
68
m
Wrocław
Pomnik Powodzianki
70
m
Wrocław
Bar "Barbarka"
80
m
Wrocław
Stare Mosty Uniwersyteckie
86
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4243następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Datowanie do weryfikacji: z roku 1960 pokazuje wieżę kościoła NMP już nakrytą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-05-15 13:39:20 (miesiąc temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Te napisy to wyblakłe oznaczenia poziomu wody w rzece. Przyjrzałem się temu z bliska.
2025-11-25 13:25:48 (7 miesięcy temu)
Maciek Matwiej
 
+2 głosów:2
Było coś intrygującego w tych katedralnych wieżach bez hełmów.
2014-09-23 08:16:10 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+1 głosów:1
do Maciek Matwiej: No, no :) Ja się składałem na nowe hełmy :)
2014-09-23 10:03:06 (11 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Obniżyłem górne datowanie, w 1986 na wieżach katedry były podesty.
2026-05-28 11:34:47 (30 dni temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Podmiana. Datowanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-04-28 15:53:14 (miesiąc temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana plus datowanie.
2026-04-28 15:55:52 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Wersja cz-b Jeśli B. Olczyk i Anneob to różne osoby, trzeba ujednolicić autorstwo.
2026-05-27 10:13:18 (miesiąc temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
Już po raz kolejny zmuszony jestem do wyjaśniania, że to nie ja ‘’wymyśliłem tran dla dzieci’’ :) Może z rok temu, Właściciel Strony wyjaśnił o co chodzi. To nie ja przeniosłem zdjęcia (moje) z innego portalu. Obecnie nie mogę z nimi nic zrobić. Nie mam do nich dostępu. Ma Pan władzę na Portalu. Może je Pan usunąć.
2026-05-27 14:13:46 (miesiąc temu)
yani
 
do Anneob:
Myślę, że dostęp do tego starego konta można spróbować przywrócić. Jeśli oczywiście jest taka chęć ze strony właściciela.
2026-05-27 15:11:02 (miesiąc temu)
Jazzek
 
do Anneob: Coś mi się kołatało po głowie, że było to omawiane. Dzięki za przypomnienie.
2026-05-27 17:24:47 (miesiąc temu)
Curz
 
+1 głosów:1
3:36 to na mój gust Curie-Skłodowskiej od mostu Zwierzynieckiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego, potem chyba jest przystanek Kliniki, ale zaraz potem jest ujęcie przystanku na Dyrekcyjnej, pod budynkiem Dyrekcji PKP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nowe informacje
2025-11-17 09:55:46 (7 miesięcy temu)
HMarek
 
do Curz: Racja, to Curie-Skłodowskiej.
2025-11-17 10:06:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Curz: Poprawiłem.
2025-11-17 10:51:09 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-17 15:55:52 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Przy wyjeździe z pętli Cmentarz Grabiszyński widać jeszcze mur okalający dawny cmentarz.
11:20 - czemu tramwaj jedzie z otwartymi drzwiami?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: drzwi
2025-11-17 15:57:16 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Super filmik. Prawdziwe czerwone enki, jeszcze nietkniete reka szalonych spawaczy. 4N 1446 - stan fabryczny, rocznik 1962 (ostatni rok produkcji enek). Doczepa 4ND 3732 troche starsza (rocznik 1958). Drzwi na klamki, latem otwarte, bo gorac, wskoczyc lub wyskoczyc w czasie jazdy tez sie dalo. Dzis nie do pomyslenia. Jezdzilo sie takimi w Szczecinie, zanim przyszly te pozniejsze modernizacje i cala przyjemnosc znikla. Ech, czasy...
2025-11-17 16:06:46 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
Fragment od 7:58 to stara pętla "Krzyki" - z okna widać na wprost ul. Krzycką i tramwaj jadący od strony Kleciny (na filmie od lewej).
Fragment 10:00 - 10:25 (wsiadanie niewidomego) to przystanek przy Orlej a potem jazda ul. Powstańców Śl. w kierunku Świdnickiej którą oglądamy od 10:41.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-11-18 01:56:51 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
1:20 - szkoda, że nie wsiedli z kamerą do tej "9" jadącej na Gaj - zobaczylibyśmy w końcu tą trasę "widmo" pomiędzy Ślężną a Borowską .... było tak blisko a wsiedli niestety do 16 :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-11-18 02:00:28 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Wtedy drzwi jeszcze były ręcznie zamykane (widoczne są nawet uchwyty od wewnątrz) - w upalną pogodę po prostu ich nie zamykano dla lepszego przewiewu, jak mniemam.
2025-11-18 02:20:28 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Niezupelnie nie wsiedli, bo 9ke zagral ten sam sklad, co w dalszej czesci filmu gral 16ke :)
2025-11-18 09:40:22 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Też tego żałuję, niewiele brakowało no i pętla na Gaju była mniej wtedy "obłożona" tramwajami niż ta na Hallera czy na Powstańców Śląskich więc łatwiej było film kręcić ale może była mniej ciekawa :) Mnie zastanawia krótki fragment z lusterkiem - 6:53 - czy ktoś wie gdzie to jest?
2025-11-18 10:03:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Ciekawe są te boczne tablice z trasą - trochę podobne do tych niemieckich z czasów "Breslau".
2025-11-18 10:04:33 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: 6:53 to ulica Kościuszki - mniej więcej tutaj
2025-11-18 16:11:48 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do mirekjot: No tak - oni w ogóle kombinowali z tymi ujęciami, bo niby tą samą scenę kręcili z różnych stron w różnych miejscach. Nie trzymali się też ówczesnej trasy "16" rzucając ją po całym mieście.
2025-11-18 16:19:22 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Kościuszki jest już od 6:45, te okna: - tak to zmontowane, że wsiadają na Świerczewskiego, a wysiadają na Kościuszki. Poprawiłem opis wg wskazówek Zygmunta, zweryfikujcie proszę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-19 10:28:07 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Jak dla mnie ok, tylko mała korekta - od 10:00 przystanek Orla to jest wzdłuż Powstańców Śl. a nie Karkonoskiej.
2025-11-19 17:27:31 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Racja, Orla zawsze mi się myli z Sowią :)
2025-11-19 17:34:17 (7 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-17 20:56:45 (4 miesiące temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Wózek dla Tereski - wersja tramwajowa ;)
2026-02-13 23:41:59 (4 miesiące temu)
TW40
 
do Ismena: ;-))
2026-02-14 17:08:41 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Wacku, warto też przypisać do miejsca. Chyba to tu .
2026-06-07 08:55:30 (20 dni temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję, jesteś niezastąpiona ♥️
2026-06-07 09:24:33 (20 dni temu)
Pokaż na mapie
422 Dyskusji (ostatnia 20 dni temu)
Śródmiejski Węzeł Wodny - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet