| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek 16
Obiekty w okolicy
Wnętrze
7
m
Wrocław
Rynek 15
12
m
Wrocław
Rynek 17
18
m
Wrocław
Krasnal „Turysta”
21
m
Wrocław
Rynek 14 - Centrum Informacji Tury...
26
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Kamienica pod adresem Rynek 16 przestała istnieć w 1945 roku. Była jedną z ofiar wielkiego nalotu na Festung Breslau, jaki Rosjanie przeprowadzili w drugi dzień świąt wielkanocnych.

W przypadku posesji spod numeru Rynek 16 właściwie trudno mówić o kamienicy. Wraz z sąsiadującym z nią budynkiem o numerze 17 została niemal całkowicie zniszczona przez jedną z bomb, które spadły na Festung Breslau w poniedziałek wielkanocny 1945 r. Po największym ataku lotniczym na miasto ogłoszone przez nazistów twierdzą, w którym zginęło wielu cywilów, w tym i robotnicy przymusowi umieszczeni w obozie przy dzisiejszej ulicy Hauke-Bosaka, z budynku w Rynku pod numerem 16 ostały się tylko piwnice.

Średniowieczne początki:

Z czasów średniowiecza, kiedy powstała
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: reklam nie trzeba
2014-01-31 19:58:41 (12 lat temu)
czarek
 
+4 głosów:4
Zmieniłbym datowanie na 1965 - 1970 , w ' 75 Mikrusy były rzadkością , a co do Moskwicza to może pomóc
2014-02-01 21:33:39 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
A z prawej w tle Trabant P70?
2010-09-18 18:16:56 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: To nie Trabant ani P70 , tylko .......Moskwicz 403 :)
2010-09-18 18:25:08 (15 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: P70 co najwyżej, czegoś takiego jak Trabant P70 nie było, stosowano jeszcze określenie AWZ P70 ewentualnie P70 Sachsenring.
Z tym ze auto widoczne na zdjęciu to nie P70 - nie produkowano wersji 4-ro drzwiowej.
2010-09-18 18:30:00 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: No pewnie że to nie P70, bo to nasz polski Mikrus ;))
2014-01-31 21:41:02 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do pawulon: Mikrus to jest centralnie pośrodku, Moskwicz (wzięty za P70) jest przy prawej krawędzi kadru, na tle tramwaju.
2014-01-31 23:28:31 (12 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Aaa, o tego Moskwicz chodziło w dyskusji. Coś mnie musiało zamroczyć, że nie załapałem czytając wcześniejsze komentarze ;-))
2014-01-31 23:34:45 (12 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do czarek: Nie było tak źle jeszcze wtedy z tymi Mikrusami. Gdzieś może w połowie lat 80, właściciel u mnie na osiedlu odpalał swojego i wyruszał w trasę nocą. Inne dwa z kolei posiadał jakiś kolekcjoner z ul: Przeskok (b.B. Prusa). Nie pomnę już czy oba na chodzie, czy w trakcie remontu, czy może któryś to dawca. Mowa o Wrocku - oczywiście. Z tą datą więc - ...na dwoje babka wróżyła :)
2014-02-04 14:31:08 (12 lat temu)
Jazzek
 
do YouPiter: Tu inna rzecz przemawia za wcześniejszym datowaniem - pustka na parkingu. A w roku 1975 stacja już nie istniała.
2021-01-13 12:27:14 (5 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Dubel, ale lepszy skan. Do podmiany.
2021-05-12 10:17:43 (5 lat temu)
vigo
 
Ten płotek ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzp.
2016-02-18 20:04:28 (10 lat temu)
esski
 
Strona/pierzeja elektorska.Całkiem możliwe iż zdjęcie wykonano podczas Sportfestu.
2016-02-18 20:07:42 (10 lat temu)
Rynek. Przy pomnik króla Fryderyka Wilhelma III. Ogrodzenie jest dobrze widoczne tutaj W tle kamienice 17 (sklep Zappa w tym samym miejscu ), 16 (po przebudowie) i 15
2016-02-18 20:15:24 (10 lat temu)
labeo7
 
Dzięki wszystkim za potwierdzenie. Brałem pod uwagę ogrodzenie przy tym pomniku, ale na tym zdjęciu wydaje się jakieś wysokie. Chyba, że panowie są niskiego wzrostu ;)
2016-02-18 20:27:49 (10 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Pomnika to tu jest ok 5% Trochę na wyrost to przypisanie.
2016-02-18 20:43:23 (10 lat temu)
labeo7
 
do mamik: Jest za to ogrodzenie pomnika, kamienic też jest z 10% ;) Prawdę mówiąc zastanawiałem się czy zamieszczać to zdjęcie.
2016-02-18 20:48:46 (10 lat temu)
esski
 
do labeo7: cracu zapewne jeszcze w robocie, popołudniówkę ciągnie.. jak się zjawi, to komenty masz na bank:)
2016-02-18 20:51:47 (10 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do labeo7: Bardzo dobrze, że je zamieściłeś. Nie mieliśmy zdjęcia przedstawiającego parterów tych kamienic w widocznej tu formie. Bardzo cenna fotka :)
2016-02-18 20:54:51 (10 lat temu)
mamik
 
do labeo7: Ok, chodzi mi o przypisanie do pomnika,którego tu prawie nie ma . Tak jakbym przypisał to zdjęcie do Zrembu ;-)
2016-02-18 21:00:05 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do esski : Wlasnie jestem niedaleko Breslau, a co do zdjecia budynek-ki sa to nadaje sie. Zreszta podobaja mi sie te usmiechniete mordeczki "Piefkes"
2016-02-18 21:31:49 (10 lat temu)
labeo7
 
do cracusiac: To wpływ bliskości Breslau ;)
2016-02-18 22:57:46 (10 lat temu)
do labeo7: Wahrscheinlich.
2016-02-18 23:04:17 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Rynek 16 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet