| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (1)
Obiekty w okolicy
Kołłątaja 34-35 - Podwale 58-60
41
m
Wrocław
Most Piotra Skargi
53
m
Wrocław
Podwale 61
67
m
Wrocław
Kołłątaja 34
74
m
Wrocław
Przystań Gondoli (Wzgórze Partyzan...
87
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cafe Berg

Architekt: Max Berg (11 realizacji)
Zbudowano: 1911
Dawniej: Milchhalle, Bar mleczny
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† ☻
 
Nie był nigdy szaletem
2014-05-28 09:02:29 (12 lat temu)
mamik
 
do † ☻: A jakie było pierwotne przeznaczenie, bo chyba nie tylko kiosk?
2014-05-28 10:14:04 (12 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
do mamik: To był kiosk z mlekiem otoczony galeryjką z widocznym balkonikiem od strony fosy, dobrze widać to tu: Mleko było obok wody sodowej podstawowym napojem bezalkoholowym. W dolnej części obiektu do której schodzi się po schodkach był reduktor ciśnienia gazu. Galeryjkę zabudowano po wojnie i podobno dalej funkcjonował tu bar mleczny No i najważniejsza informacja jest taka, że kiosk zaprojektował nie kto inny jak Max Berg we własnej osobie.
2014-05-28 10:59:52 (12 lat temu)
fck
 
do mamik: Spotkałem się z opinią, że poniżej kiosku była stacja redukcyjna gazu. Ile w tym prawdy nie wiem, pamiętam, że sam spód był zalany, wkoło była strasznie przeżarta stalowa podłoga i jakieś uszkodzone, nie nadające się już do niczego rury.
2019-10-08 13:10:06 (6 lat temu)
† ☻
 
do fck: Już napisałem co nieco na ten temat powyżej
2019-10-18 09:38:53 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Jak na bar nie wygląda zachęcająco, przynajmniej od tej strony.
2015-06-24 20:00:24 (11 lat temu)
Jak przeczytałem "klucznik" to mi się z Matrixem skojarzyło, potem się zastanawiałem od czego ten klucznik jest i dopiero potem skojarzyłem dorabianie kluczy.
2015-06-24 20:37:32 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Nie wiem czyt dobrze napisałem "bar" - taka budka z jedzeniem (hot dogi, knysze itp) - no ale co by nie było to nie wygląda zachęcająco, to fakt, przynajmniej od tej strony.
2015-06-24 20:05:36 (11 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Projekt Maxa Berga. Wypadałoby wyremontować.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-06-24 20:27:25 (11 lat temu)
2015-06-24 20:38:58 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzięki, z tego punktu nawet korzystałem jak na Różance mieszkałem. Nie pamiętam tylko czy wówczas była ta reklama.
2015-06-24 20:50:19 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
„Przebudowa budynku dla potrzeb baru kawowego” – PnB w trakcie rozpatrywania.
2017-07-18 16:14:18 (8 lat temu)
† ☻
 
To nie był szalet
2015-07-29 10:14:28 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do † ☻: Pod kilkoma wcześniejszymi zdjęciami widnieje taki podpis. Może mylono z szaletem koło sądu, też nad fosą.
2015-07-29 10:17:44 (10 lat temu)
do † ☻: Nie znam Wrocławia, sugerowałem się innymi opisami zdjęć, to na jaki podpis fotki zmienić ?
2015-07-29 20:01:55 (10 lat temu)
mamik
 
do antypuszka©: Tu jest wyjaśnienie
2015-07-29 20:32:45 (10 lat temu)
do mamik: Zmienię nazwę na kiosk.
2015-07-29 20:39:25 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
… wkrótce kawiarnia.
2017-08-22 06:39:22 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Licho, literówka, mamy alfabet polski ;-)
2019-03-22 10:01:28 (7 lat temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Się alt przytrzymał.
2019-03-22 11:07:42 (7 lat temu)
Ciekawe czy w oryginalnym projekcie też były ciemnoszare?
2019-09-07 13:39:30 (6 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
Do wynajęcia
2020-08-27 00:33:20 (5 lat temu)
max
 
do Vojtech Csernók: Już "prawie" wynajęta:
2020-08-27 13:44:35 (5 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do max: A w artykule... Fotopolska.eu ;-)
2020-08-27 14:24:03 (5 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
do max: Prawie robi wielką różnicę jak mówiła kiedyś pewna reklama. Według ostatnich doniesień prasowych przetarg będzie powtórzony, bo zwycięzca zrezygnował
2020-09-29 10:10:15 (5 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do Vojtech Csernók: Kolejne podejście :)
2020-11-21 08:48:23 (5 lat temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
To piasek zwiany przez wiatr :)
2026-01-24 13:24:00 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Albo liście...
2026-01-24 14:44:42 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet