| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Peron 1

Remont peronu 1

Obiekty w okolicy
Peron 2
23
m
Peron 3
40
m
Wrocław
Krasnal „Podróżnik”
53
m
Wrocław
Tablica upamiętniająca śmierć Zbys...
57
m
Wrocław
Krasnal „Dyżurna ruchu”
57
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
† Festung
 
+2 głosów:2
Skrzypa robiąc to zdjęcie zapewne nie wiedział, że to jest jedno z zejść do mało znanego tzw. tunelu piwnego wrocławskiego dworca (głównego).
2012-03-03 23:46:45 (14 lat temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Było to zejście do tunelu pocztowego.
2019-12-22 22:05:40 (6 lat temu)
† ☻
 
Zadaszenie podobne do tego z dworca w Bazylei
2012-08-29 14:43:42 (13 lat temu)
† ☻
 
Mniej więcej w tym samym czasie
2012-08-29 21:26:27 (13 lat temu)
Oliwia
 
Wszystkiego pięknie. Ale do stylizacji dworca nie pasują zdezelowane wagony.
2012-08-31 21:11:36 (13 lat temu)
mamik
 
do † ☻: Kto był pierwszy, Breslau czy Bazylea?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Test edycji
2012-08-29 16:55:16 (13 lat temu)
do Oliwia: I dworzec i wagony są zabytkowe.
2012-08-31 21:12:29 (13 lat temu)
Tam dalej też widać windę. Ciekawe, po co było potrzebnych tyle wind.
2015-08-18 23:29:20 (10 lat temu)
Stenek
 
do blaggio.: Windy tutaj głównie do przesyłek pocztowych wożonych w brankartach, w pociągach osobowych. Dwie, bo może jako zapasowa była jedna, albo może z uwagi na to, że stanowiła ta winda, jakby nie było, dodatkową drogę ewakuacyjną
2015-08-18 23:36:42 (10 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Każda winda ma połączenie z tunelem. Tuneli jest kilka. trzy używane przez podróżnych, reszta towarowo-coś tam. Całe lata 70-80 kojarzą mi się z tymi windami i wyjeżdżającymi z nich wózkami elektrycznymi załadowanymi drożdżami rozsyłanymi po regionie we wszelkiej maści wagonach bagażowych wchodzących w skłąd pociągów pasażerskich. We wrocku ruch bagażowy odbywa się bez współudziału podróznych na peronach. Perony bagażowe są wydzielone i podróżny nie ma tam wstepu, wykorzystywane były w czasach ogólnego niedoboru wszelkiej maści dóbr wszelakich, poza dziełami Lenina i Trybuną Ludu, co odważniejsi wskakiwali tam przed wjazdem w peron każdego pociągu który cieszył się ponadprzeciętnym wzięciem. Ja od drugiej połowy lat 80 korzystałem z odległej od peronów grupy odjazdowej (nielegalnie) kiedy miałem zamiar wyjechac do Kołobrzegu, Lublina czy Rzeszowa.
2015-08-19 00:50:41 (10 lat temu)
do Stenek: Były dwie oddzielne rzeczy - po pierwsze przesyłki ekspresowe (drożdże, kopie filmowe do kina, inne pilne ładunki) które przewoziło PKP - nadanie na dworcu, odbiór z dworca, przewóz w wagonie bagażowym. Drugie to była jak piszesz poczta przewożona wagonami pocztowymi.
2015-08-19 12:08:37 (10 lat temu)
Dlaczego "piwny" ???. Jest to zejście do tunelu pocztowego, i winda do niego. Podczas remontu windy i wejścia zlikwidowano, a tunel zapewne jeszcze jest. Prowadzi do dawnego Urzędu Wymiany Poczty Wrocław 2. Był nim transportowany ładunek pocztowy na perony bagażowe do wagonów pocztowych (ambulansów).
2019-12-22 10:06:48 (6 lat temu)
Zejście do tunelu pocztowego.
2019-12-22 02:18:49 (6 lat temu)
labeo7
 
To może powinieneś dopisać do "Fotopolanie w akcji" ;)
2016-11-17 19:42:28 (9 lat temu)
Jest obiekt - hala peronów.
2017-10-25 01:01:02 (8 lat temu)
To foto też powinno być obiekcie - hala peronów.
2017-10-25 01:02:29 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
Ta świetlówka pod sufitem przeniosła się w czasie z 1968 roku do czasów wojny ;)
2021-12-26 11:52:58 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ale wagon odpowiednio stary znaleźli ;)
2021-12-26 17:30:14 (4 lata temu)
jens
 
+1 głosów:1
EU07-304 Rok produkcji 1983. Jeździ do dzisiaj:
2022-02-18 08:45:45 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Peron dworca przy zejściu do bocznego tunelu.
Remont dworcowych ławek na peronie 1. W tle widoczny peron 2. Fot. "Ośrodek Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej we Wrocławiu".
1900
-
1968
1900
-
1980
1970
-
1985
1979
-
2003
1987
-
2003
2006
-
2009
2006
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Peron 1 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet