| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Peron 3

Remont peronu 3

OBIEKTY - Peron 3
Obiekty w okolicy
Peron 2
17
m
Peron 4
19
m
Wrocław
Tablica upamiętniająca śmierć Zbys...
26
m
Wrocław
Peron 5
35
m
Wrocław
Krasnal „Dyżurna ruchu”
46
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Stanisław Goś
 
+2 głosów:2
Obiekt "Posterunek rewizji technicznej" należy przenieść z peronu 3 na peron 2.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-09-20 01:55:41 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Ten posterunek znajdował się na peronie 2.
2025-09-20 01:54:47 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Jest to peron 2, nie 3.
2025-09-20 01:52:47 (9 miesięcy temu)
Licho
 
Co ty z tym fejsbukiem ciągle?
2016-02-03 14:17:17 (10 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Tr 202 to bardzo ciekawa seria parowozów, pochodzących z powojennej produkcji brytyjskiej w ramach pomocy UNRRA dla niektórych krajów europejskich, dotkniętych skutkami II wojny. Ze względu na właściwości trakcyjne używano ich głownie w rejonach podgórskich. Ostatnie egzemplarze wycofano w 1976, po 30 latach służby na PKP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2 literki wymienilem
2016-02-03 18:39:02 (10 lat temu)
Stenek
 
Jak zajechał pociąg ze Szczecina do Przemyśla, to ludzie wsiadali nawet oknami,mnie tato wsadził do przedziału oknem,podał walizy i zająłem miejsca, a tato dopchał się do przedziału po dość długim czasie ;))
2016-02-04 00:26:07 (10 lat temu)
skrzypa
 
Ktoś miskę niebieską sobie kupił :-)
2016-02-09 15:44:37 (10 lat temu)
Za tego rodzaju zdjecie w tamtych latach mialo sie duze klopoty, oczywiscie jak fotografa zlapal SOK.
2016-02-09 16:51:44 (10 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Dopisałem autora.
2023-12-02 19:47:34 (2 lata temu)
pawulon
 
do Licho: On tam krucjatę prowadzi to mu się wszystko pomieszało ;-))
2016-02-03 15:42:15 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do pawulon: Skrzypa w 1975 r. chyba koszulę w zębach nosił a nie aparat foto :) może to i facebooka.
2016-02-03 15:44:57 (10 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Fakt, aparatu wtedy by nie uniósł ;-)
2016-02-03 15:56:51 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Masz rację ja w 1975 roku pod stół na stojąco jeszcze nie umiałem wejść :-). A Licho z Pawulonem jakby lepiej przyjrzeli się tej fotce to by takich pytań nie zadawali :-). Zdjęcie jest z 1975 roku i zostało wygrzebane z Fejsa .
2016-02-03 15:58:32 (10 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: Luzik Tomek, trochę humoru nie zaszkodzi ;-)
2016-02-03 16:07:46 (10 lat temu)
skrzypa
 
do pawulon: Wiedział komu to powiedzieć, normalnie :-) . A tak na poważnie na pierwszy rzut oka fotka wydaje się teraźniejsza aż trudno uwierzyć że zrobiono ją ponad 40 lat temu ...
2016-02-03 16:21:35 (10 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: Fakt, tylko ubrania tych ludzi wskazują na tamte lata. Takim kopciuchem kilka razy w roku do Gdyni i do Poznania w tamtych latach śmigałem, to było przeżycie ;)
2016-02-03 16:29:37 (10 lat temu)
skrzypa
 
do pawulon: Ja pamiętam że jeszcze pod koniec lat 80-tych do Niemczy jeździliśmy składem ciągniętym przez parowóz tylko że inny bo ten na zdjęciu jest typu towarowego. Z tego co wiem poszedł na żyletki w 1979 roku .
2016-02-03 16:38:42 (10 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: W 94 lub 95 jechałem takim kopciuchem z żoną i dzieciakami do Kamieńca Ząbkowickiego.
2016-02-03 16:50:00 (10 lat temu)
skrzypa
 
do pawulon: Aaa tak jeździły ale już raczej jako atrakcja turystyczna np : z Leszna do Boszkowa czy jeszcze kilka lat temu do Jelcza Laskowic
2016-02-03 16:58:47 (10 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: Pamiętam że do Kamieńca ciągnął dwa piętrusy i jeden zwykły wagon.
2016-02-03 17:01:30 (10 lat temu)
skrzypa
 
do pawulon: Do Niemczy był identyczny skład nawet później w latach 90-tych jak już jeździła spalinówka to standard był taki że koniecznie dwa piętrusy i zwykły :-)
2016-02-03 17:06:45 (10 lat temu)
do pawulon: Dwa piętrusy czyli ile wagonów? Bo klasyczna Bipa miała 4 wagony...
2016-02-03 17:54:13 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Jarosław Dubowski: :-)
2016-02-03 18:14:47 (10 lat temu)
skrzypa
 
do mirekjot: Tak jak napisałem wcześniej egzemplarz ze zdjęcia poszedł na żyletki w 1979 roku
2016-02-03 19:13:36 (10 lat temu)
do mirekjot: Dwa nieczynne się zachowały - jeden w Jaworzynie Śl. a drugi w Chabówce.
2016-02-03 20:03:00 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Jarosław Dubowski: Tego w Jaworzynie miałem przyjemność obejrzeć na żywo .
2016-02-03 20:07:02 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Stenek: W tamtym czasie takie akcje często miały miejsce :-)
2016-02-05 14:04:07 (10 lat temu)
fralat
 
do skrzypa: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-02-09 17:46:21 (10 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: Dobrze że kamer nie było :-)
2016-02-09 16:56:12 (10 lat temu)
fralat
 
do cracusiac: Tak było!
2016-02-09 17:59:04 (10 lat temu)
Licho
 
do cracusiac: Czasy inne, zakazu nie ma, ale SOK dalej fotografów łapie.
2016-02-09 19:26:53 (10 lat temu)
do Licho: Za robienie zdjęć na dworcu?
2016-02-09 19:35:29 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Zawsze mozna podciagnac pod np "Obiekty wazne dla gospodarki", czy "Obiekty o znaczeniu wojskowym".
2016-02-09 19:48:41 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: A jakże.
Znasz innych nadgorliwych ochroniarzy, SOK nie lepszy.
2016-02-09 19:59:34 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Licho: I tak obecnie jest o niebo lepiej już tak nie ścigają jak robisz zdjęcie na peronie czy w holu gorzej jak złapią na terenach kolejowych znajdujących się poza dworcem i peronami wtedy nie ma zmiłuj się :-)
2016-02-10 21:28:52 (10 lat temu)
jens
 
+2 głosów:2
Oj brakuje mi tych EN'ek :(
2020-06-21 00:24:28 (6 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Tu drugi koniec tego składu
2020-06-21 00:58:13 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Ooo, kolega esski jest w kraju ! I to tak po cichu ?
2021-08-20 11:48:27 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Przemycili go przez zieloną granice.
2021-08-20 12:57:15 (4 lata temu)
jens
 
+1 głosów:1
Co to za zaskoczenie?
2021-08-20 18:02:42 (4 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do jens: Pewnie w WC była woda i mydło ;)
2021-08-20 19:22:58 (4 lata temu)
jens
 
do labeo7: Lista zmian jest ogromna, a zarazem nic nie tąpnęło ;)
2021-08-22 15:55:21 (4 lata temu)
labeo7
 
do jens: Prawda, w stosunku do tego co było 30 lat temu to skok cywilizacyjny, ale w porównaniu do innych europejskich krajów chociażby Czechów to PKP dalej jest daleko z tyłu.
2021-08-22 23:44:25 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Zdjęcie "flipnięte"? Numery są odwrócone.
2024-01-28 16:24:49 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Na dymnicy nie są odwrócone - 03 024.
2024-01-28 19:34:20 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Widzisz już po odwróceniu ;-)
2024-01-28 19:57:01 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: A czemu to odwóćca się nie pochwalił dobrym uczynkiem???
2024-01-28 20:37:50 (2 lata temu)
Ryszard Kumorek
 
+2 głosów:2
To nie jest stacja w Kołobrzegu. Widać słupy i sieć trakcyjną a elektryfikacja stacji nastąpiła dopiero w 1988 r. Poza tym nigdy nie widziałem na stacji takiego oszklonego obiektu. A i perony są nieco węższe.
2025-07-14 15:31:54 (11 miesięcy temu)
To ja
 
Możliwe,że to nie Kołobrzeg.Właścicielka zdjęcia miała wtedy 3 lub 4 latka i tak to zapamiętała.
2025-07-14 20:41:29 (11 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Sądząc po słupie trakcyjnym na prawo od latarnianego to jest elektryfikacja zrobiona dawno temu. Słup zaś pierwszy od lewej sugeruję że na lewo poza kadrem znajduje się wiadukt drogowy nad torowiskiem. Bramka po lewej z kolei i słup z wysięgiem przy prawej krawędzi wyglądają na nowsze.
Ergo - obstawiam że to gdzieś na trasie trójmiejskiej SKMki.
2025-07-14 23:14:23 (11 miesięcy temu)
To ja
 
Po poszukiwaniach kogoś z starszego pokolenia pojawiła się wersja,że to może być Toruń i kilka lat wcześniej ,około 1969-70r..
2025-07-15 11:53:46 (11 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+5 głosów:5
Ci państwo oczekują na pociąg na peronie trzecim dworca Wrocław Główny. Przeniosłem we właściwe miejsce.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-09-20 00:35:44 (9 miesięcy temu)
ylooC
 
do Jarosław Dubowski: Inowroclaw ?
2025-07-15 12:38:59 (11 miesięcy temu)
do To ja: Toruń pod drutem to dopiero lata 80-te.
2025-07-15 12:46:26 (11 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: A, czyli obniżenie sieci trakcyjnej to nie wiadukt a hala peronowa...
2025-09-20 09:25:17 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
2026-06-06 13:33:47 (21 dni temu)
Po lewej, w oddali, wyburazona kilka latvtemu Centrala Rybna w centrum Borowska 1-3
2026-06-06 15:03:52 (21 dni temu)
Pokaż na mapie
22 Dyskusji (ostatnia 21 dni temu)
Schody prowadzące do głównego tunelu łączącego północne i południowe wyjścia z budynku dworca.
Wrocław, Peron 3 hali dworca Wrocław Główny
1905
-
1937
1905
-
1943
1942
-
1966
2
1974-1976
1966
-
1985
1974
-
1985
2
1995
1989
-
1995
1989
-
1997
1997
-
2004
1997
-
2007
2005
-
2007
Peron 3 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet