| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Peron 2

Remont peronu 2

OBIEKTY - Peron 2
Obiekty w okolicy
Peron 3
17
m
Wrocław
Peron 1
23
m
Wrocław
Peron 4
37
m
Wrocław
Tablica upamiętniająca śmierć Zbys...
37
m
Wrocław
Krasnal „Dyżurna ruchu”
47
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Kavikvs
 
Wczoraj byłem na dworcu i ze zgrozą zobaczyłem, że kute poniemieckie balustrady zostały wymienione na płyty pleksiglasu z ordynarną drewnianą poręczą. To jest zwykłe barbarzyństwo a nie remont..
2011-07-13 10:38:31 (14 lat temu)
WW
 
do Kavikvs: Te na zdjęciu?!
2011-07-13 10:41:30 (14 lat temu)
do Kavikvs: Co zostało wymienione? - ja nie widzę żeby kuta balustrada została usunięta...
2011-07-13 10:51:37 (14 lat temu)
Kavikvs
 
do WW: Przy wejściach z głównego hallu na perony. Innych wejść nie widziałem.
2011-07-13 10:44:02 (14 lat temu)
Kavikvs
 
2011-07-13 10:47:38 (14 lat temu)
WW
 
do Kavikvs: Powariowali? Jest na to zgoda konserwatora?
2011-07-13 10:50:26 (14 lat temu)
do WW: Cóż za podobne do gdańskich klimaty. Takie rzeczy znikają i u nas, wątpliwe żeby jednak trafiały na "złomowiec" a pretekstem zazwyczaj bywa niższa wysokość takich zabytkowych poręczy od europejskich norm.
2011-07-13 10:59:40 (14 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: No więc tej balustrady już nie ma. Zastąpiły ją przeźroczyste płyty z wypiaskowanym wzorem po balustradzie.. Nie wiem jak z bramą z numerem peronu. Nie miałem głowy, by się tym zainteresować.
2011-07-13 11:01:06 (14 lat temu)
† ☻
 
do Neo[EZN]: Ja też nie widzę
2011-07-13 11:20:41 (14 lat temu)
do Neo[EZN]: Na pewno patrzycie na właściwy bieg? Bo przy tym do poczekalni nie było, były tylko przy zejściu do miasta. Na zdjęciu Neo są jak byk, z DODATKIEM płyt z pleksi.
2011-07-13 13:01:20 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Kavikvs: Poszło "do żyda", zrobi się trochę smrodu i sprawa przyschnie. Ciekawe u kogo są oryginały i za ile poszły.
2011-07-13 11:05:56 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Może zanim zaczniecie rozkręcać rzekomą aferę, najpierw sprawdzicie szczegóły? Przy zejściu do głownego tunelu były takie barierki
2011-07-13 13:47:35 (14 lat temu)
mamik
 
do mamik: I te barierki z linku powyżej zostały zastąpione przez szklane tafle ze wzorkiem nawiązujacym do tych z drugiej strony peronu.
2011-07-13 14:02:39 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do mamik: To nie ja rozkręciłam aferę, wycofuję wszelkie podejrzenia o szwindel. Najważniejsze, że stare balustrady zostały. Od razu ulżyło.
2011-07-13 16:48:42 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+4 głosów:4
do mamik: Orzysz w mordę! Byłem pewien, że barierki wszędzie były takie same a tych z głównego przejścia nie mogłem znaleźć. Odwołuję wszystko i przepraszam za zamieszanie (choć wolał bym takie same barierki jak z linkowego starego zdjęcia, nowe nie przetrwają długo).
2011-07-13 17:32:34 (14 lat temu)
skrzypa
 
Wczoraj właśnie wracałem IC Korfantym z Opola, a na drugi wjeżdżałem jako pierwszy :)
2012-04-07 21:33:20 (14 lat temu)
skrzypa
 
Przedwczoraj, a do Opola ICki targają 160 :)
2012-04-07 21:48:21 (14 lat temu)
Nie widzę czy zrobili szyny zasilające zamiast drutów.
2012-04-07 22:38:04 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Niedawno oglądałam w telewizorze powitanie czeskiej drużny, która przyjechała na Euro swoim vlakiem. Czerwony dywanik, ukłony... Ale w tle, jak się przyjrzeć widać, ze dach nieszczelny, bo woda na peronie. Akurat nie miało kiedy padać:).
2012-06-03 18:40:28 (14 lat temu)
do skrzypa: To dopiero wczoraj otworzyli ten peron? A tak btw. - jaka jest szlakowa na odcinku Wrocław - Opole? 120?
2012-04-07 21:43:31 (14 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Druty są - po co szyny w takim miejscu?
2012-04-08 20:01:37 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: D Jarosława. Na nowym dworcu w Berlinie są szyny zasilające zamiast drutów. Widocznie to ma sens w takim miejscu.
2012-06-03 22:00:58 (14 lat temu)
mar
 
do Danuta B.: Aaa, bo trzeba było patrzeć na zawodników a nie na mokre plamy :)
2012-06-03 19:10:12 (14 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Ja tam widzę i szyny i druty, ale nie moja działka, kogę się mylić. Trochę zdjęć z berlińskiego dworca tu
2012-06-03 22:06:38 (14 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Berlińska S-Bahn ma zasilanie z trzeciej szyny (jak metro)...
2012-06-04 18:39:41 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Do Jarosława: Mi chodzi o górną szynę zasilającą zamiast drutów. Rozwiązanie bezpieczne i zajmujące mniej miejsca pod sufitem.
2012-06-04 19:02:43 (14 lat temu)
erisson
 
0 głosów:2
Takie windy widać na małych stacjach gdzie jest mało ludzi i mały ruch pociągów..
2012-04-28 19:05:57 (14 lat temu)
skrzypa
 
Winda jest dla wózków i niepełnosprawnych, prócz tego będą jeszcze schody ruchome. Wymień stacje w Polsce które mają i to i to :)
2012-04-28 19:10:22 (14 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
Jest mocno przykuta do swojego miejsca pracy :))
2012-07-19 22:34:44 (13 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
Niewolnicza praca :)
2012-07-21 10:36:13 (13 lat temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Peron 3
2022-10-28 09:30:11 (3 lata temu)
do Dariush: Jak wykadruję ręke zbyt dużo mi z fotki nie zostanie.
2014-05-15 18:07:02 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
A teraz? może nikt się nie będzie z lupą doszukiwał elementów żwiru użytego do produkcji tej płyty chodnikowej.
2014-05-15 18:26:56 (12 lat temu)
Widzę, że ktoś majstrował przy fotce, ręka znikła i mój podpis też ?????
2014-05-16 10:56:32 (12 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do antypuszka©: Można by domalować rękaw munduru konduktora i będzie git.
2014-05-15 18:14:54 (12 lat temu)
do antypuszka©: Twoja wola, dodam tylko że byłoby to bez szkody dla zasadniczego tematu Twojego zdjęcia.
2014-05-15 18:28:10 (12 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do fantom: Ten to ma pomysły i jeszcze może lizak domalować.
2014-05-15 18:20:50 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Albo loda.
2014-05-15 18:24:26 (12 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Jak fotkę robiłem, nie wiedziałem, że kiedyś dodam na FP, to bym inaczej skadrowal.
2014-05-15 18:31:34 (12 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:2
do antypuszka©: Jakiś nadgorliwiec (nie ja), ale to dobrze świadczy, ciesz się :) jeśli chcesz dodać swój podpis, to ściągnij powyższą fotkę przyciskiem Pobierz i tą fotką podmień tą, z zaznaczoną opcją "Dodaj podpis" i będziesz miał znów swój podpis ;), 5 sec. pracy.
2014-05-16 11:01:34 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Z komentarza powyżej wynika że to esski. Pyta się w nim czy tak teraz może być ;)
2014-05-16 11:25:44 (12 lat temu)
Szkoda ze tak mało jest tras w naszym kraju gdzie można jechać 200 km/h.
2016-12-12 09:45:45 (9 lat temu)
Szkoda ze tak mało jest tras w naszym kraju gdzie można jechać 200 km/h.
2016-12-12 09:45:45 (9 lat temu)
Kiedyś z dumą kupiłem mamie bilet na Pendolino by szybciutko dojechała nad morze. Pociąg opóźniony był tylko 1.5h :-( Odpuściłem koleje polskie po raz kolejny. Z Warszawy do Wrocławia jestem szybciej autem niż Pendolino.
2016-12-12 10:04:35 (9 lat temu)
Dla mnie za ciasne. Kawałek Włoch przejechałem pociągami, ale tam chyba wtedy nie było Pendolino. Za to były pociągi, które zaimponowały mi amortyzatorami, klimą i przestronnością.
2016-12-12 17:45:05 (9 lat temu)
do kodens79: Z tego co mi wiadomo, w Polsce pod to Pendolino, w ogóle nie zbudowano tras gdzie mogły by się te pociągi rozpędzić do tej prędkości!Jedyna max. prędkość to 160 km. h, dlatego odpuszczono sobie i kupiono "Pendolino" bez "systemu wychyłowego", jaki jest potrzebny przy prędkości 200 km. h.Umowa o zakupie zawiera więcej "pereł" - serwisowanie tylko we Włoszech, nie wolno wstawiać jakiś polskich zamienników, nawet głupiej uszczelki, tylko trzeba ją sprowadzać...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki za duzo
2016-12-12 11:19:05 (9 lat temu)
skrzypa
 
do kodens79: Jedzie 200 km/h na CM-ce przez około 80 km ale że jest to wielka pomyłka na polskich torach to już inna sprawa ...
2016-12-12 17:20:31 (9 lat temu)
do kodens79: "Szyny bezstykowe" w Polsce!
Skądś wiem, że te szpary między szynami pozostawiano dla zimna i ciepła, bo wiadomo, coś się niekiedy kurczy i rozszerza. We Włoszech rozumiem, ale w Polsce trudno pojąć, w takim klimacie, gdzie może być -28 i +39.
2016-12-12 20:30:28 (9 lat temu)
Mkoas
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Pendolino to delikatnie niewypał.
2016-12-12 10:28:04 (9 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Dziś rano jechałem do Wrocławia neobusem wszystko było dobrze do póki nie wjechaliśmy w korek który był spowodowany wypadkiem czas podróży 3h20m. Powrót intercity czas przejazdu 2h8m .
Z tymi czasami przejazdu jest różnie ale zdecydowanie wole kolej niż jazdę autobusami po naszych drogach.
2016-12-12 20:23:08 (9 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Mkoas: Jechałem kilkadziesiąt razy i nie narzekam. Polecam zwłaszcza Strefę Ciszy
2016-12-12 10:55:27 (9 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Mkoas: Niewipal? Chachacha... u nas jak rozpoczetno podruźowanie Pendolinem, to nawed kilka razy wogule niedojechalo...:-)Naprawde, zamarzlo w środku pola i koniec...Nawed Jarek Nohavica zkomentowal w jednej swojej piosece ta tragiczna situacije. Swoja droga, na naszych torach jest maximalna predkoścz 160km/h..
2016-12-12 17:09:09 (9 lat temu)
do Mkoas: Nie o model chodzi ale o fakt, że nadal pomimo coraz lepszych pociągów podróż koleją jest nieprzewidywalna. Ktoś pod pociąg wpadnie, zerwana trakcja, roboty na torach, itd, itd....Ostatnie 5 lat jechałem 4 razy pociągiem na rożnych trasach. Ani razu nie doszedł o czasie.
2016-12-12 18:24:04 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Ale fajnie! Coś dla mnie bo nie znoszę hałasu :)
2016-12-12 10:59:29 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Z tą ciszą jest różnie .Pomyłką jest w taką strefę ciszy wpuszczać rodziny z małymi dziećmi .
2016-12-12 20:17:29 (9 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Pudło wychyłowe jest chyba potrzebne dopiero powyżej 200km/h .
Czeskie pendolino ma system wychyłowy choć najwyżej rozwija prędkość 160km/h
2016-12-12 20:26:50 (9 lat temu)
do skrzypa: Kolej Austriacy mają OK, także Włosi. Jechałem w 2004 albo w 2006, więc mogło być inaczej.
Pociąg z Wiednia, jazda tunelami pod Alpami, światło między górami, Nizina Padańska - przyśniło mi się to wszystko parę lat przed podróżą, ale symbolika snu była nie od odszyfrowania. Dopiero w czasie tej niezwykłej podróży pociągiem zdałem sobie sprawę z tego, że już tu byłem.
Wyjaśnij, czym był ten "złodziejski pociąg" :)
2016-12-12 20:15:46 (9 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Za rok będzie gotowy kolejny odcinek 70km dla 200km/h na CMK.
2016-12-12 20:24:29 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Wacław Grabkowski: Ja w latach 90-tych jeździłem takim Euronight Romulus Wien Sud - Roma Termini i powiem szczerze że czyściej i bezpieczniej było w pociągach na Ukrainie . To był super kontrast bo do Wiednia z Katowic jeździłem Eurocity Sobieski który był prowadzony najnowszymi ówczesnymi wagonami PKP super mucha nie siada a tu człowiek na zachód przyjechał i taki syf że do dziś jak sobie przypomnę to brrrr ...
2016-12-12 18:16:06 (9 lat temu)
do skrzypa: Z Wiednia pod Alpy szły pociągi czyściutkie, chociaż były często takie obrazki, że w wagonach unosiła się woń "świeżych" pieluch z zawartością albo zapachy bezmięsnych biesiad młodych Austriaków, którzy chrupali marchewki :)
Wiesz, jak przesiadałem się na Ostbanhof na pociąg do Polski już wiedziałem, że nie zasnę, tak miałem w pamięci ten stukot chyba źle zespawanych szyn. We Włoszech tego stukotu nie ma.
2016-12-12 18:31:32 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Wacław Grabkowski: W Polsce też już nie ma tego stukotu bo obecnie są stosowane tory bezstykowe . Ten euronight którym jeździłem był potocznie nazywany złodziejskim pociągiem :-)
2016-12-12 19:10:11 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Wszytkie remontowane głowne szlaki w naszym kraju mają już szybny bezstykowe .Na innych szlakach dokładnie nie wiem jak to wygląda ale remonty średnie zdarzają się że tylko wymienia się podkłady.
2016-12-12 20:20:12 (9 lat temu)
do skrzypa: Niestety nie wszystkie szlaki zaliczyć można do bezstykowych, przynajmniej w mojej okolicy ;)
2016-12-12 20:20:03 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Wacław Grabkowski: Głównie dlatego że po prostu był opanowany przez mafie złodziejską gdy tylko pociąg chował się w tunelu gasło światło i po chwili słychać było rozsuwanie drzwi ja byłem ostrzeżony i wszystkie bagaże kurczowo trzymałem przy sobie o spaniu nie było mowy . Tym pociągiem z nocnej zmiany wracał najgorszy element złodzieje, panie lekkich obyczajów itp . Strach się bać .
2016-12-12 20:36:07 (9 lat temu)
do kodens79: A myślałem, że właśnie "taka cisza" jest tam zapewniona...
2016-12-12 21:37:18 (9 lat temu)
Stenek
 
Ach, luxfery, to był przebój wtedy
2015-05-07 22:16:57 (11 lat temu)
skrzypa
 
To już nie jest kiosk obecnie to posterunek dyżurnego ruchu :-)
2015-12-06 20:42:07 (10 lat temu)
esski
 
do skrzypa: A co się stało z tymi przeszklonymi budami, w których to przez lata siedział peronowy i machał lizakiem na odjazd ?
2015-12-06 21:25:18 (10 lat temu)
skrzypa
 
do esski : Wyleciały w kosmos Boguś :-)
2015-12-06 21:31:48 (10 lat temu)
do skrzypa: Jaką rakietą?
2015-12-06 22:02:55 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Eugeniusz S.: Tajemnica państwowa cha, cha :-)
2015-12-06 22:05:04 (10 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Rakietą za 300 baniek, z kosmodromu "Budimex"... lądowanie z olbrzymim hukiem medialnym, przeciekającymi dachami...itp... tuż przed mistrzostwami w czerwcu 2012.
2015-12-06 22:06:55 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do esski : Dach wciąż przecieka :-)
2015-12-07 16:21:40 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piekne....
2019-12-21 19:53:52 (6 lat temu)
esski
 
+5 głosów:5
Dopisane powinno być do tego obiektu
2019-12-21 20:17:02 (6 lat temu)
chrzan233
 
+3 głosów:3
Magia...
2019-12-22 00:13:53 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do esski : Doeditowalem....☺
2019-12-21 20:22:12 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Jeden z kiosków peronowych w nowej szacie. Peron drugi. Lata świetlne temu spragniony podróżny mógł kupić tu (z drugiej strony) m.in. piwo kuflowe. W odbiciu...
Takim pociągiem nie jest wstyd przewieźć turystów z zachodniej i północnej części Europy.
1960
-
1980
1960
-
1983
1970
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2009
2007
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Peron 2 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet