| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dom Handlowy "Feniks"
Obiekty w okolicy
Dom Handlowy Moritza Sachsa
8
m
Wrocław
Krasnal „Kolekcjoner”
13
m
Wrocław
Kamienica "Stary Ratusz"
14
m
Wrocław
Kamienica "Pod Złotą Koroną"
25
m
Wrocław
Kurzy Targ 6
42
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
dodano: 2015-01-29, autor: Joanna Kobylińska
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
vigo
 
+2 głosów:2
Na pierwszym planie tramwaj linii "1" - LH Std [T 25] ze zmodernizowaną doczepą "SSB-Type" [B 26] #3439. Problem polega na tym, że wagon z powodu retuszu ma 10 okien bocznych zamiast czterech. W poprzek jedzie LH std [T 25] z doczepą także LH std [Tb 25]
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana typu wagonu
2019-01-09 18:22:04 (7 lat temu)
piotram
 
To nie jest Berolina. To zmodernizowany "czterooknowiec".
2019-01-18 11:50:50 (7 lat temu)
piotram
 
Ja też mam to opracowanie, ale na ile kumam Deutsch nic takiego nie wynika.
2019-01-21 19:10:38 (7 lat temu)
vigo
 
2019-01-18 15:16:24 (7 lat temu)
piotram
 
do vigo: Skąd zaczerpnięta została informacja że są to Beroliny? Od "zawsze" Berolinami nazywano tylko ten konkretny typ wagonu, który fabrycznie miał 3 okna w układzie duże-wąskie-duże. Te wagony były sprzedawane dla całej Europy i chyba wszędzie też je tak nazywano. Przynajmniej nigdy się nie spotkałem z tym, aby inne wagony też nazywano Berolinami.
2019-01-18 19:29:16 (7 lat temu)
vigo
 
do piotram: Informacja z opracowania "Breslau und sein Nahverkehr " (Teil 3) Rudolfa Klitsera. Nie wykluczam błędu w tłumaczeniu - robiła mi je znajoma po germanistyce, ale przy tłumaczeniach tekstów technicznych różnie może być...
2019-01-18 20:26:57 (7 lat temu)
vigo
 
do piotram: Odszukam te materiały i jeszcze raz sprawdzę, ale to może trochę potrwać.
2019-01-18 20:34:29 (7 lat temu)
vigo
 
do piotram: Oczywiście masz rację - to błąd tłumaczenia. Jest tam zwrot "SBB po 50 Berolinach" ... w wolnej chwili poprawię opisy zdjęć i obiektów.
2019-01-21 20:27:36 (7 lat temu)
piotram
 
+1 głosów:1
do vigo: Przy okazji przydało by się poprawić parę faktów skoro już ten typ męczymy: wagony 51-55 należały do innej grupy i nie zostały zmodernizowane na tą serię, natomiast ostateczna numeracja po przebudowach na doczepne to 3419-3473. Po wojnie ocalałe otrzymały numery od 3300 wzwyż.
2019-01-23 18:41:32 (7 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do piotram: Poprawiłem opisy - dzięki za pomoc ;-)
2019-01-24 09:32:47 (7 lat temu)
Piekne, bardzo piekne :-)
2016-10-06 10:56:09 (9 lat temu)
StaSta
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki:)
2016-10-06 12:31:44 (9 lat temu)
Stenek
 
Czy ktoś pomoże ?????? Jak dodać nowe źródło do zbioru ZRÓDŁA OGÓLNE
żadne źródło mi nie pasuje, a nowego dodać się nie da, to co to za bigos? Jak dodać do tego zbioru stronę: ???????????????
Wybrałem "inne" ale to tak brzydko jakoś
2020-01-01 23:55:05 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Stenek: Na forum ogólnym piszesz posta z prośbą o dodanie źródła - i tyle :) Admin doda i będziesz mógł wybierać z listy potem.
2020-01-02 00:14:32 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do ylooC: A, dzięki wielkie! :-)
2020-01-02 00:35:16 (6 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Stenek: Mimo wszystko popracowałbym nad tym zdjęciem. Te przyciski nawigacyjne ze slideshow itd.
2020-01-02 01:06:24 (6 lat temu)
Stenek
 
do ylooC: Zostawiłem je, bo chciałem żeby dobrze było widać źródło, ale OK , poprawię ;-)
Dzięki za uwagę
2020-01-02 21:43:30 (6 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do ylooC: Podmieniłem na zdjęcie bez ramek
2020-01-02 22:10:15 (6 lat temu)
ylooC
 
do Stenek: źródło podałeś w opisie, więc wszystko jasne :)
2020-01-02 22:03:29 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Stenek: Zacnie :)
2020-01-02 23:20:27 (6 lat temu)
Hmm... na dziwnej trasie - musiała mieć pętlę w Rynku z jakiegoś powodu.
2020-04-02 18:54:35 (6 lat temu)
Bardzo dobra jakość
2024-10-23 18:34:52 (rok temu)
do Martynka2010: Polimeryzowałbym - niebieski na wagonie nijak nie podobny do rzeczywistego.
2024-10-23 18:48:25 (rok temu)
Piękne.....
2020-05-08 21:39:45 (6 lat temu)
Desperado
 
+4 głosów:4
2024-09-19 11:08:29 (rok temu)
pawulon
 
do Desperado: Dobre ;-)
2024-09-19 11:30:41 (rok temu)
labeo7
 
"Hof der Firma Barasch", we Wrocławiu były 2 domy handlowe braci Barasch, obecny Feniks i przy Legnickiej Nie mam całkowitej pewności, że to w Feniksie.
2021-10-24 19:57:59 (4 lata temu)
do labeo7: Na Legnickiej mieli dużo mniejszy plac na tyłach budynku
2021-10-24 22:27:51 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Skorygowałem wszystkie zgodnie z sugestią.
2025-06-09 15:04:01 (rok temu)
Dana
 
Kawałek wózka dla Tereski i fotopiesek ;)
2025-01-19 11:22:15 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Ostatnie przypisanie do korekty, to "Feniks".
2026-05-14 19:09:26 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Wschodnia pierzeja Rynku z Domem Handlowym braci Barasch, kamienicą "Stary Ratusz" i kamienicą "Pod Złotą Koroną".
Budynki (nr 29-33) we wrocławskim Rynku.
1902
-
1904
1902
-
1904
1904
-
1904
1904
-
1914
1905
-
1914
1905
-
1929
1905
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1930
1929
-
1930
Przedmioty związane z Dom Handlowy "Feniks"
Dom Handlowy "Feniks" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet