| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Młyn Przedni
Najbliższe obiekty nieistniejące
Rzeźnia
46
m
Wrocław
Młyn Średni
48
m
Wrocław
Stary Wodociąg "Wielki"
56
m
Wrocław
Stary Most Pomorski
90
m
Wrocław
Jaz kozłowo-iglicowy
92
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
+4 głosów:4
Ale zdjęcie!!!
2013-08-25 11:19:52 (12 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:5
Takie lata (1893) - ciekawe, jak sobie wówczas radzono z psuciem się mięsa w lecie...
Być może sama konstrukcja powodowała, że tam gorąco tak nie było - widzę grube mury, małe w nich okienka, to sprzyja chłodowi wewnątrz, oczywiście daleko do chłodni, jakie mamy dziś.
Gdzieś czytałem, że w dawnych rzeźniach kopano studnie (w budynkach), a że były w głębokich piwnicach, to woda w nich była niemal lodowata, może tak chłodzono wówczas mięso?
Oprócz tego pewnie stosowano sól do konserwacji mięsa, to też był środek przeciw psuciu się mięsa w upale. Coś jeszcze?
Z rzeźnickim pozdrowieniem ;)) ;))

PS - ciekawe, do czego służyły te fragmenty drewniane budynku, wystawione nad wodą? Suszarnie? Wędzarnie?

PS2 - w latach 70 widziałem w domu wuja we Wrocławiu starą lodówkę, do której co jakiś czas trzeba było wkładać do górnej szuflady lód, bo się ..... ulatniał ;) (jako cięższy od powietrza opadał na dno lodówki chłodząc produkty tam będące) Otóż był to "suchy lód" czyli zestalony dwutlenek węgla.
Sama lodówka, niemal identyczna jak u wuja - zdjęcie niżej:


Taki suchy lód wrzucony do wody sublimował, czyli cwaniaczek omijał fazę ciekłą, przechodząc od razu do fazy gazowej ;) ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2013-08-26 22:14:13 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Stenek: Też myślałem o soli i faktycznie ciekawe jest to w jaki sposób radzono sobie z psuciem mięsa. Wędzenie? ... albo od razu z rzeźni do sklepu - rzeźnik pewnie był w każdej nieco większej miejscowości.
2013-08-26 22:31:39 (12 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-08-26 22:31:40 (12 lat temu)
Stenek
 
0 głosów:2
do Neo[EZN]: Pewnie tak, ale to oznaczało, że jatka musiała rąbać mięcho co dzień, gdyż zapasów się nie dało na dłużej przechować, szczególnie w lecie ....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2013-08-26 22:40:47 (12 lat temu)
sebasr
 
Ten ceglany mur po prawej (teraz ogrodzenie), to pozostałość po Młynie Przednim.
2016-04-06 23:10:14 (10 lat temu)
Czy to już elektrownia czy jeszcze młyn ?
2022-10-07 11:09:16 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Desperado: Młyn.
2022-10-07 11:57:17 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Młyn Przedni na archiwalnych mapach i planach
Młyn Przedni - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet