| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (7)
Obiekty w okolicy
Tablica upamiętaniająca wizyty Ale...
39
m
Wrocław
Budowa budynku Muzeum Książąt Lubo...
40
m
Wrocław
Nieużywane torowisko tramwajowe (u...
46
m
Wrocław
Szewska 42 - Plac Uniwersytecki 16
48
m
Wrocław
Dziedziniec
69
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

L'Uni

Obiekt jest w trakcie remontu
Dawniej: Museum der Universität, Katedra i Zakład Chemii Organicznej Akademii Medycznej
1 subskrypcja

Budynek przy ulicy Grodzkiej 9, była siedziba Wydziału Farmacji Uniwersytetu Wrocławskiego, stanowi część pierzei zabudowań uniwersyteckich, ciągnących się wzdłuż Odry w północnej części Starego Miasta. Budynek został zaprojektowany w stylu neorenesansowym przez znakomitego wrocławskiego architekta Theodora Milczewskiego. Jednym z najzdobniejszych fragmentów elewacji jest centralna część fasady północnej z drzwiami stanowiącymi główne wejście do budynku. Obramiono je opaską zwieńczoną klińcowym kluczem  z dekoracją w formie esownicy. Nad drzwiami znajduje się tu dwukondygnacyjna, półkoliście zamknięta arkada z żeliwnymi pilastrami i dużymi oknami pierwszego  i drugiego piętra, zdobiona płaskorzeźbami. 

Żródło: Oficjalna strona inwestycji  Luni - biura w centrum Wrocławia (l-uni.pl)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Wrocław to miasto domów o szpiczastych rogach kamienic. Coś takiego nie jest oczywiście monopolem architektonicznym tego miasta, ale ja jakoś szczególnie kojarzę ten typ budynku z Wrockiem ;-)
2012-12-07 00:09:25 (13 lat temu)
Pako45
 
W rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej (prościej)
2012-12-07 12:18:06 (13 lat temu)
Licho
 
Idzie do remontu.
2016-10-08 09:34:10 (9 lat temu)
esski
 
Kilka słów w internetowym wydaniu gazety na temat przyszłości tego obiektu
2014-04-19 18:50:40 (12 lat temu)
do esski : No to jeszcze minimum kilka miesięcy poczekamy nim zacznie się tu coś dziać...
2014-04-19 20:37:19 (12 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: A ten pusty plac? Od +60 lat wolny, niegdyś skwer , teraz parking, przydałoby się zobaczyć to miejsce w sposób dość odpowiednio zabudowany.
2014-04-19 20:54:42 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Strach tu wchodzić - czytając to co jest napisane na tabliczkach u wejściu na wyspę. Kilka lat temu jakaś kobieta krzyczała do mnie przez okno że tu nie można wchodzić - co ciekawe nie krzyczała na wędkarza łowiącego ryby 10m ode mnie ;) Szkoda, że ta wyspa jest obwarowana zakazami wstępu.
2014-02-01 21:07:53 (12 lat temu)
Szkoda że ten budynek jest w tak opłakanym stanie i niszczeje. Fasada jest przepiękna. Gdyby go odnowić była by to kolejna perełka zważywszy chociaż na jego usytuowanie przy promenadzie. No ale cóż, niedaleko mamy perełkę w postaci Mostu Pomorskiego z rurami po bokach z jeszcze lepszą lokalizacją gdzie jego remont aż bije o pomstę do nieba.
2014-02-02 10:01:31 (12 lat temu)
mamik
 
Budynek już nie należy do Uniwersytetu Medycznego, został sprzedany w zeszłym roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-02-04 14:34:32 (12 lat temu)
max
 
do Neo[EZN]: Ja tam taki raczej mało strachliwy jestem :)
2014-02-01 21:11:54 (12 lat temu)
do max: Ja uodporniłem się na takie "incydenty" - w końcu co kto może zrobić oprócz krzyczenia, do więzienia przecież za to nikt nie wsadzi :)
2014-02-01 21:31:58 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: A Straży Miejskiej tam nie macie? ;)
2014-02-02 09:15:21 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Straż Miejska ha, ha, ha - dobre. Jest, oczywiście, że jest. Do uniemożliwiania dalszego ruchu samochodów pierwsza, do łapania ,,obcych" na ławkach niestety już nie :(
2014-02-04 14:10:41 (12 lat temu)
max
 
do mamik: Na pewno? Na stronie Uniwersytetu medycznego jest informacja o przetargu w dniu 11.02.2014.
2014-02-04 17:30:17 (12 lat temu)
mamik
 
do max: Chodziło mi ten na Grodzkiej. Na zdjęciu na wprost.
2014-02-04 18:22:56 (12 lat temu)
labeo7
 
Tutaj raczej powinna być data zrobienia oryginalnego zdjęcia czyli 1946 a nie kopii zdjęcia?
2015-08-07 22:34:13 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do labeo7: Pewnie weszło z automatu :) Poprawione.
2015-08-07 22:37:21 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
To teraz będzie biurowiec „l'Uni”.
2020-10-03 23:17:02 (5 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
W tym miejscu, między Placem Uniwersyteckim, ulicą Szewską a ulicą Fredry, powstanie Muzeum Książąt Lubomirskich. Zakład Narodowy im. Ossolińskich otrzymał decyzję o pozwoleniu na jego budowę. To pierwsze muzeum budowane po II wojnie światowej we Wrocławiu od podstaw.
2022-01-04 13:36:48 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Widok z wyspy Słodowej na Tamkę i budynki przy ulicy Grodzkiej.
Tylna elewacjia biurówca podczas remontu budynku.
1866
-
1960
1866
-
2002
2000
-
2005
2005
-
2007
2005
-
2007
2009
-
2010
2009
-
2011
2010
-
2013
2013
2012
-
2013
2013
-
2013
L'Uni na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet