| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
Podobno już przed II wojną światową powstały plany budowy metra we Wrocławiu. Także po wojnie opracowano plan metra we Wrocławiu, został on zamieszczony w publikacji „Szybka Komunikacja Miejska” opracowanej przez Jerzego Ostaszewicza i Mariana Rataja. Wstępnie zaproponowano 2 linie poprowadzone w tunelu:
linia I: Dworzec Nadodrze – Rynek – Piłsudskiego – Powstańców Śl. – Hallera
linia II: Pilczyce – Plac Jana Pawła II – Rynek – Plac Dominikański – Plac Grunwaldzki
W późniejszym czasie zaproponowano przedłużenie powyższych linii: w tunelu lub w wariancie naziemnym. Przez długie lata we Wrocławiu panowało stwierdzenie, że w warunkach hydrologiczno-geologicznych, w których położone jest miasto nie jest możliwa budowa metra. Jednak przy obecnym
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Nie ma szans na to, żeby to powstało za naszego żywota - nawet 100 metrów.
2013-04-10 23:35:13 (13 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
Pomarzyć zawsze można
2013-04-11 18:57:23 (13 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Ja to mam zamiar żyć dwieście lat, więc mogę doczekać
2013-04-19 11:55:00 (13 lat temu)
Licho
 
Wizjonerzy projektujący u nas metro tradycyjnie nie rozumieją podstawowych założeń tego typu komunikacji. Raz, że w wrocławskich warunkach linia północ-południe jest całkowicie pozbawiona racji bytu. A dwa, popatrzcie na odległości między stacjami -- stacja na wysokości Piłsudskiego, a następna na wysokości Podwala...
2015-03-10 10:36:01 (11 lat temu)
Licho
 
Na planie widoczna jest niezrealizowana koncepcja poprowadzenia „trasy W-Z” w tunelu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-03-10 10:37:45 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Naprawdę malowniczy jest węzeł drogowy przy skrzyżowaniu Hubskiej, Suchej i Dyrekcyjnej. Wyjaśnia to też, dlaczego w okolicach tego skrzyżowania nic a nic nie zostało zbudowane (poza jakimiś prowizorkami w rodzaju garaży). No ale jeśli w jednym miejscu mają się krzyżować dwie z trzech głównych tras przelotowych przez miasto (trasa północ-południe, umownie nazwijmy ją 98 -- Krzywoustego-Wyszyńskiego-Pułaskiego-Hubska-Bardzka i trasa wschód-zachód, umownie nazwijmy ją 94 -- Krakowska-Swobodna-Żernicka-Batorego) i obwodnica staromiejska.
2015-03-10 10:44:51 (11 lat temu)
czarek
 
Chodniki ruchome ?! w latach 70-tych , kiedy oni nie potrafili nawet zbudować chodnika stałego o żywotności dłuższej niż 1 rok
2015-03-10 11:40:49 (11 lat temu)
Licho
 
do czarek: Tak! Zbudować chodnika nie potrafili, ale mieli WIZJE :-)
2015-03-10 11:42:49 (11 lat temu)
czarek
 
do Licho: Tak to Ci młodzi po studiach , ale i tak nie przepchnęli się dalej bez "wicie rozumicie"
2015-03-10 11:49:46 (11 lat temu)
Licho
 
do czarek: Akurat ten plan robili wieczni specjaliści od planowania zagospodarowania Wrocławia, kolejne wersje różnych planów produkujący przez kilkadziesiąt lat. I już bardzo dawno nie byli „młodymi po studiach”.
2015-03-10 12:02:21 (11 lat temu)
2 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet