| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Sienkiewicza Henryka

Budowa komory odbiorczej tunelu dwutorowego

OBIEKTY - ul. Sienkiewicza Henryka
3
5
3
5
4
6
7
Więcej (73)
Obiekty w okolicy
Dom parafialny
24
m
Łódź
Sienkiewicza 42
56
m
Łódź
Sienkiewicza 40
61
m
Łódź
Fontanna
66
m
Łódź
Dominikańskie Duszpasterstwo Akade...
76
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kino "Tatry"

Zbudowano: 1907
Dawniej: Kino "Belle-Vue", "Moulin Rouge", "Rakieta"
Tatry (Belle-Vue, Dolina Szwajcarska, Moulin Rouge, Rakieta), ul. Sienkiewicza 40

Najstarsze kino w Polsce oraz jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie.
Kino, założone w dawnej sali tanecznej w 1907 roku przez Oskara Kulawińskiego i Gustawa Mjunkerai, nosiło nazwę Belle-Vue. Wśród różnych filmów prezentowało także repertuar kina pornograficznego, co wywołało konflikt z parafią pw. Podwyższenia Św. Krzyża. W 1910 roku wykupił je rosyjski kupiec Benedykt Zarzycki, który nazwał je Moulin Rouge i rozpoczął projekcje w kinowym ogrodzie. W 1931 roku zostało wykupione przez braci Juliana i Bernarda First. Obiekt nazwany „Rakieta” stał się nowoczesnym kinem dźwiękowym. Po wojnie otrzymało nazwę Tatry, posiadało dwie
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Niestety zdjęcie średnie, poza tym, ciężko jest trafić w tym ciasnym podwórzu na pustkę bez samochodów. Jeśli komuś uda się to, to proponuję podmianę zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uuzupełnienie
2014-01-26 17:45:27 (12 lat temu)
Te gabloty widoczne na prawej ścianie przejazdu kiedyś pełne były fotosów filmowych.
Gdyby kino działało normalnie, tak jak przed laty, te samochody nie stałyby tam.
2014-01-26 17:53:53 (12 lat temu)
W głębi posesji we fragmencie, który teraz zajęty został przez apartamentowiec "Solaris" w dawnych latach funkcjonowało kino letnie. Teren odgrodzony był od sąsiedniego parku im. Sienkiewicza wysokim drewnianym parkanem.
2014-01-26 18:18:14 (12 lat temu)
Bardziej cofnąć nie dało się ze względu na ogrodzenie. Z resztą cały tył posesji zarośnięty jest krzakami samosiejkami.
2014-01-26 18:24:40 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Teraz, zimą powinno być lepiej - mniej liści. Szeroki kąt widzenia obiektywu też znacznie pomoże uchwycić większą część budynku kina ale nie każdy takim dysponuje.
2014-01-26 18:28:30 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadzam się. Mam nadzieję, że może za jakiś czas jeśli nie mnie, to komuś innemu to się uda.
2014-01-26 19:14:22 (12 lat temu)
Mogę podmienić to zdjęcie na wieksze, ale widzę,ze jest ono w artukule, czy to nie przszkadza?
2019-02-14 08:21:25 (7 lat temu)
do da signa: Nie przeszkadza. W artykule jest tylko mniaturka.
2019-02-14 19:35:42 (7 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do blaggio.: No to podmienione i chyba nawet teraz fotopieska dostrzegłam :)
2019-02-14 19:42:19 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet