| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 159 Orzesze - Wodzisław Śląski
0km
000m
1km
600m
3km
300m
6km
214m
7km
750m
13km
933m
15km
777m
17km
455m
20km
957m
24km
397m
26km
354m
29km
979m
32km
720m
33km
550m
34km
420m
34km
830m
35km
250m
36km
639m
36km
830m
40km
135m
42km
337m
45km
945m
48km
598m
51km
990m
57km
743m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 159 Orzesze - Wodzisław Śląski

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1884
Zlikwidowano: od199
Linia kolejowa Nr 159 Orzesze-Wodzisław Śląski została oddana do użytku 1 września 1884 roku. Jej budowę prowadziła niemiecka firma "wilhelmsbahn" Pierwszy pociąg z Orzesza do Żor przybył 2 lipca 1884r., na 2 miesiące przed oddaniem trasy do użytku. Od 10 czerwca 2001r. zakończono ruch kolejowy na trasie Orzesze-Żory. W obecnym stanie linia jest mocno rozkradziona,pozarastana. Tory kolejowe zachowały się jedynie od Orzesza do Zawady i pareset metrów w Palowicach. Zachowało się też skrzyżowanie pod kątem 90 stopni (podobno jedyne w Polsce) z linią 169 Orzesze Jaśkowice-Tychy.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
MrTom
 
W lewym górnym rogu szkoła podstawowa nr 16 przy ulicy Komuny Paryskiej. Budynek szkoły budowany był w latach 1929-1935.
2009-07-17 21:53:12 (16 lat temu)
Dlaczego to przypisano do Orzesza?. Widokówka jest dobrze opisana jako Jastrzębie.
2016-02-08 17:06:48 (10 lat temu)
Hellrid
 
do ritterswalder: Bo stacja kolejowa jest dopisana do linii kolejowej, co jest prawidlowe.
2016-02-08 17:17:42 (10 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Niezły bajzel. Ciekawe co z tym odcinkiem zrobią, rozbiorą czy wyremontują. Chyba że ubiegną ich złomiarze ;)
2009-07-23 18:51:53 (16 lat temu)
augiasz
 
do pawulon: Ten odcinek nie istnieje...
2009-07-23 19:12:14 (16 lat temu)
mroczan
 
+1 głosów:1
Dla uściślenia-odcinek istnieje, tylko nie nadaje się do eksploatacji z dwóch powodów:
1. Znacznych szkód górniczych /patrz zdjęcie/
2 Zbieracze złomu poczynili znaczne ubytki w ciągłości
szlaku kolejowego.


2009-07-23 19:19:25 (16 lat temu)
MrTom
 
do augiasz: Zgadza się. Ten odcinek niestety nie istnieje i nie zanosi się, żeby coś się w tym temacie zmieniło.
2009-07-23 19:19:28 (16 lat temu)
do MrTom: To jak jest właściwie? Istnieje z ubytkami czy też nawierzchnia całkowicie zdemontowana?
2009-07-24 08:49:12 (16 lat temu)
MrTom
 
+2 głosów:2
do mroczan: Dla mnie, jeśli linia wygląda jak na zdjęciu, przejazd kolejowy jest zaasfaltowany, brakuje torów w jeszcze kilku innych miejscach- to odcinek nie istnieje.
Ale jeśli jest jakaś definicja "istniejącego odcinka" to chętnie posłucham i ewentualnie skoryguję.
2009-07-24 17:52:28 (16 lat temu)
Askofer
 
Totalna destrukcja trakcji.
2022-06-25 14:56:11 (4 lata temu)
elot360
 
+3 głosów:3
Czy w pracy dyplomowej też pisałeś o "trakcji" zamiast sieci trakcyjnej? :P
2026-02-10 01:47:10 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do elot360: Mnie oczy bolą za każdym razem kiedy przejeżdżam obok tego znaku
2026-02-10 10:15:05 (4 miesiące temu)
Proszę o uzupełnienie kilometrażu wiaduktu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2025-01-03 21:00:49 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: 34,42 - st. Jastrzębie Z. Górne + 410 metrów to będzie razem: 34,830. Nie mam schematów stacyjnych tych stacji, więc dodaję z hipotetycznej osi stacji na wysokości budynku z biurem dyżurnego/nastawnią.
2025-01-03 21:46:54 (rok temu)
do polskup: Bardzo dziękuję za oba. Taka dokładność wystarczy.
2025-01-03 22:28:07 (rok temu)
mroczan
 
+1 głosów:1
Ten wiadukt też przeszedł do historii. Był, był i przestał być. Zlikwidowany na przełomie czerwca i lipca 2018 r.
2018-07-08 14:24:46 (7 lat temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do mroczan: A dlaczego ten wiadukt nie ma odrębnego "obiektu", żeby można było uwidocznić, gdzie się znajdował, że nie istnieje, i kiedy przestał itd.?
2018-07-08 15:23:44 (7 lat temu)
mroczan
 
Brak ulicy św. Jana Nepomucena w zakładce miasta Jastrzębie-Zdrój nie pozwolił mi na utworzenie obiektu dla tego wiaduktu.
2018-07-09 18:23:08 (7 lat temu)
do mroczan: Dodałem ulicę i od razu utworzyłem podobiekt wiaduktu. Resztę, co trzeba, uzupełnij lub zmień. Widzę, że kilka zdjęć do tego będzie :)
2018-07-09 21:00:53 (7 lat temu)
Założyłam obiekt wiaduktu. Będę wdzięczna za przypisanie do linii kolejowej.
2025-01-03 20:16:18 (rok temu)
polskup
 
Linia kolejowa 159, Orzesze – Wodzisław Śląski.
2025-01-03 20:23:09 (rok temu)
do polskup: Dziękuję, przypisany. Potrzebny kilometraż.
2025-01-03 21:03:41 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Z tym będzie większy problem. Śląsk to nie do końca moja bajka. Ale spróbuje odmierzyć od znanego punktu. będzie tak +/- 100 metrów.
2025-01-03 21:18:48 (rok temu)
polskup
 
do da signa: JZ to 36,64, a wiadukt jest oddalony o 190-200 metrów w kierunku końca. Czyli jak się napisze 36,83 to będzie dobrze. A jeżeli trzeba precyzyjniej, to muszę pogrzebać.
2025-01-03 21:36:02 (rok temu)
kw
 
Do dnia dzisiejszego przetrwały wiaty na peronach dworca (konstytucja stalowa nitowana).
2015-02-19 18:15:59 (11 lat temu)
do kw: Tak - jest trochę stacji z orginalnymi wiatami ale rzadko kiedy oryginalnym zadaszeniem.
2015-02-19 19:59:53 (11 lat temu)
gino
 
świetne!
2014-12-01 12:33:47 (11 lat temu)
Czy nie starsze to zdjęcie? Bryczesy, oficerki...
2013-11-04 17:44:21 (12 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Hanna Janiszewska: Na pewno przedwojnie.
2013-11-04 18:36:17 (12 lat temu)
Kodens, cofnij lata na trzydzieste.
2013-11-04 19:03:16 (12 lat temu)
do WW: Ten dworzec ma adres ulica Dworcowa 35.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: numer
2014-01-30 10:03:08 (12 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Datacja 1922-1939.
2021-04-09 12:31:18 (5 lat temu)
andre13
 
Sprytnie, tablica nie musi lądować w "przedmiotach" :)
2019-08-11 19:42:12 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do andre13: Tak proponowałem innym kolegom i to kilkanaście razy ale...
2019-08-11 19:54:02 (6 lat temu)
W dniu otwarcia linii kolejowej do Zebrzydowic.
2020-06-17 23:24:19 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Linia kolejowa nr 159 Orzesze - Wodzisław Śląski - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 159 Orzesze - Wodzisław Śląski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet