| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie świętokrzyskim

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...7677następna
skrzypa
 
+1 głosów:1
Chałupek tu niewiele przydałby się obiekt
2012-03-06 20:39:09 (14 lat temu)
skrzypa
 
No właśnie coś w stylu "nieszczęśliwe wydarzenia"
2012-03-06 20:45:30 (14 lat temu)
Julo
 
do skrzypa: Mnożenie podkategorii wydaje mi się niracjonalne dopóty, dopóki ktoś nie zamieści rzeczywiście zdjęcia jakiegoś fragmentu wsi. Ale nie upieram się, można obiekt "wydarzeniowy" utworzyć.
2012-03-06 20:42:26 (14 lat temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Stworzyłem obiekt dla katastrofy.
2026-04-07 13:26:04 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Właśnie zrobiłam podmianę zdjęcia, poprawiłam datowanie i to się już pokazuje. Natomiast chociaż w odpowiedniej rubryce wpisałam źródło (aukcje internetowe), to tego nie widać. Jako autor wpisany jest Rafał T i nie potrafę tego zmienić, a autorem zdjęcia jest St. Sanecki. Poza tym po prawej stronie pozostaje data dodania zdjęcia, a powinna pojawić się data aktualizacji. Czy mógłby ktoś to uporządkować?



2026-05-23 08:59:34 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Dana : Źródło już się udało (odznaczyłem 'jestem autorem'). Autor też. A z datą nie wiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-05-23 09:06:05 (miesiąc temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do polskup: O! Już dużo lepiej, dzięki :) Do poprawy pozostaje więc jeszcze data aktualizacji i niepotrzebna jest też marka aparatu - może znajdzie się ktoś, kto przy tym pomajstruje ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-05-23 09:17:01 (miesiąc temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
To nie jest most w Jędrzejowie, tylko most nad Sufragańcem koło Tumlina - przenoszę odpowiednio . Informacja ze skrzynki fotopolska.eu - Dziękujęmy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-01-28 20:15:41 (rok temu)
do ylooC: Wiesz coś więcej o tym moście?
2026-06-24 22:17:10 (3 dni temu)
ylooC
 
do Łukasz Sokołowski: Niestety nie, nie posiadam szerszych informacji nt. tego mostu.
2026-06-24 23:03:33 (3 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Datowanie zawyżone. Widzę to zdjęcie w albumie wydanym w 1975 r. Autor Jan Siudowski.
2026-05-10 15:37:28 (miesiąc temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do da signa: Dworzec oddany w 1971 (motoryzacja wskazuje tak samo).
2026-05-10 15:44:17 (miesiąc temu)
Nemezis
 
Proszę ADM o dopisanie zdjęcia do stacji Peron 2.
2026-04-26 18:42:59 (2 miesiące temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Opisany jako most na Nidzie między Sobkowem a Miąsową:
Czyli byłby protoplastą tego:
Z opisu drogi kolejowej wiadomo, że most był drewniany, długości 420 stóp i znajdował się "na Dużej Nidzie pod Brzeźnem".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-06-12 04:56:16 (16 dni temu)
Sierpień 1942 r.+wymiana na lepsze+źródło.
2026-04-04 20:52:52 (2 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+2 głosów:2
Ktoś przypisał moje zdjęcie jako nowy obiekt "Tunel wschodni (nowy)"

Otóż nie. To jest obiekt:

Tunel na moim zdjęciu przebiega w tym samym miejscu co stary, tylko został przebudowany, znacznie poszerzony i unowocześniony.
Zmieniam przypisanie na pierwotne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2025-12-31 19:34:36 (5 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+2 głosów:2
Może kiedyś PKP dorośnie do myśli, że oprócz odcieni niebieskiego i szarego są też inne kolory. Dworzec Zachodni imponuje, ale jest taki smutny, jak Polska zimą.
2025-12-31 22:46:59 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do Maciej Czarnota: Przy pastelach za miesiąc byś napisał dlaczego nowe i już brudne. Praktyczność i tyle
2025-12-31 23:38:01 (5 miesięcy temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota: Dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia niczym nie imponuje. Jest bardzo drogi, pełen pretensjonalnych kolumn w absurdalnie wykrzywionych formach, zalany brzydką szarością i w złym guście, jest sztampowy, a funkcjonalność dla podróżnych oraz iluminację ma gorszą niż kiedyś nowy Dworzec Centralny w latach 70. To nie żart. Dworzec Zachodni ma peronowe poczekalnie bez ścian i bez sufitów chroniących przed mroźnym wiatrem i bez telewizorów, brak ogrzewania w poczekalniach peronowych i brak poidełek marmurowych na peronach (cechy niedopuszczalne na Dworcu Centralnym).
2026-03-15 19:17:28 (3 miesiące temu)
do Maciej Czarnota: Jeszcze to jest ciekawe, że na Zachodnim wielkie, szare kolumny wspornikowe w dziwnych kształtach są powciskane na siłę w perony aby utrudnić ludziom swobodne przejście. Już nawet w PRL każdy architekt wiedział, że kolumny umieszcza się daleko poza peronami jak na Centralnym aby zapewnić funkcjonalność i estetykę.
2026-03-15 19:32:50 (3 miesiące temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
do Woj11: Brakuje choćby przełamania ożywczym kolorem. Jakieś np. pomarańczowe wstawki.
2025-12-31 23:40:39 (5 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota: p.s. mam nadzieję, że jakiś palant ze sprayem tego nie czyta, ;)
2025-12-31 23:41:39 (5 miesięcy temu)
do Maciej Czarnota: Są na szczęście kamery więc takie palanty nie mają tu czego szukać.
2026-01-01 00:48:02 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Faktycznie, zimno tam jak diabli. Po ostatniej wizycie nabawiłam się zapalenia oskrzeli.
2026-03-15 19:36:36 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
To jest dosłownie przestępstwo w jak szpetny sposób wyremontowano w 2022 roku ten modernistyczny budynek nastawni z lat 70., a raczej oblano go bezrozumnie betonem, tynkiem i papą przy tym niszcząc wszelkie detale architektoniczne, które były finezyjne! Przykład chamstwa i głupoty to aktualny wygląd tego budynku i brak szacunku dla historii. Mam nadzieję, że pojawią się tutaj także zdjęcia sprzed remontu. To była bardzo dobra architektura i w niczym nie gorsza niż podobna nastawnia we Francji albo w Niemczech. Teraz już jest gorsza. Wygląda topornie i prostacko.
2026-03-16 02:49:55 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
Budynek przed remontem wyglądał pięknie, lekko i był pełen szkła jak Willa Savoye:
2026-03-16 17:02:24 (3 miesiące temu)
polskup
 
Obecność na torze składu technicznego oraz ludzi, sugeruje jakieś prace wykończeniowe lub kontrolne. Most otwarto dla ruchu w styczniu 1885. Nie wiem, jaka była zima onego roku, ale na styczeń to nie wygląda.
2026-06-12 12:04:43 (15 dni temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: To jest przejazd pociągu z fotografem. On lata ze sprzętem, a reszta się nudzi. Data zależna od tegoż przejazdu, a nie od ukończenia mostu/trasy. Po prostu zależy, kiedy go wysłano w teren. Z pewnością miało to miejsce po otwarciu linii, ale czy były to tygodnie, czy miesiące, trzeba by szukać info w dokumentacji budowy. Dziwne jest jedna, że są dwa zdjęcia mostu. Bo to powyżej - to tradycja (na ogół pociąg stał na moście), ale to drugie, bez lokomotywy...? Kiedy i po co je zrobiono?
A co do źródła - ktoś od nas to wyciągał, czy ktoś z Rosji, żeby sobie powiesić na stronie?
2026-06-12 13:04:21 (15 dni temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do verbensis: Oba są z jednego zbioru. Niestety, ze skąpstwa czasu, nie notowałem żadnych metadanych, zwłaszcza jak tytuł zdjęcia był nazwą pliku. Mam jeszcze kilka innych fotografii. Sprawdzę, czy mamy, i jak nie, to wrzucę. Dobrześ mi to unaocznił - jeden lata z aparatem, a reszta się nudzi :) To zmienia postać rzeczy. Wiele lat temu grzebałem, gdzie się da, w poszukiwaniu dwóch tematów: map i kolejowych zdjęć archiwalnych. A teraz nawet nie wiem, z jakiego to zbioru i którego archiwum. Postaram się odtworzyć na podstawie map (czasem dawali znak wodny), choć Moskwa nie wierzy łzom.
2026-06-12 13:33:10 (15 dni temu)
do polskup: Jak byś miał coś z Małkini, Sokołowa Podlaskiego, Telaków, Kosowa, Siedlec - to się uśmiechnę. :)
2026-06-12 15:01:54 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: Masz na myśli mapy czy pociągi? Straszny mam b... ałagan w tym swoim archeo :) Jak na coś trafię, to oczywiście. Ostatnio przykrość nam zrobiło Mapire, czyli Arcanum - w wersji darmowej stali się bezużyteczni. Mapy są zblurowane. Z atrakcyjnych rzeczy maja pierwsze zdjęcie józefińskie.
2026-06-12 15:31:25 (15 dni temu)
do polskup: Wszystko, co dotyczy linii z Małkini do Siedlec. Wiem np., że istniało zdjęcie parowozowni w Siedlcach (z XIX w.). Pewnie je mają gdzieś w archiwach w Rosji, ale jak na razie nie trafiłem...
Mapire chyba kiedyś wdepnąłem, ale nie znalazłem dla siebie nic ciekawego (w sensie - lepsze niż mogę znaleźć po naszych serwisach).
2026-06-12 15:35:26 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: No tak, ale mapa topograficzna z 18. wieku aż po Bug... Bezcenne. A, i już znalazłem, skąd wziąłem to zdjęcie, choć nadal nie znam tytułu pozycji. Jak się okazuje rosyjska BN działa i jest dostępna. A był moment, i to dłuższy, że wszystko z domena .ru znikneło.
2026-06-12 15:55:58 (15 dni temu)
Pokaż na mapie
761 Dyskusji (ostatnia 3 dni temu)
Linie kolejowe w województwie świętokrzyskim - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 4
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet