| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (7)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy i plany - warmińsko-mazurskie

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
wito,
 
Drang zaczął się wcześnie, chodziło mi o osadnictwo niemieckie na wschód od Odry, opisane np w Księdze Henrykowskiej. A potem jak już byliśmy słabi i mali, "to nas kopnąć".
2012-05-21 11:45:15 (14 lat temu)
wito,
 
\"Pozwól kurce grzędy, ona wnet ci siędnie wszędy\" mawiali nasi praojce.
2010-03-07 23:04:32 (16 lat temu)
WW
 
do wito,: A jakie widzisz remedium na ówczesną sytuację geopolityczną?
2012-05-21 10:33:56 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do wito,: Wychodzisz z fałszywego przekonania, że byliśmy duzi i mocni, tylko "Drang" uczynił nas małymi i słabymi. Gdyby nie to osadnictwo, to państwo Piastów nie byłoby w stanie przejść do nowożytnego modelu gospodarki i zostałoby szybko zwasalizowane przez mocniejszych sąsiadów z zachodu i południa. Trudno było poza tym Polsce powstrzymywać osadnictwo niemieckie na Pomorzu czy w Prusach, skoro tych terytoriów nigdy nie była w stanie kontrolować. Nie wspominając o tym, że bez tego osadnictwa nie byłoby m.in. Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Łodzi, przynajmniej tak, jak je dziś rozumiemy.
2012-05-21 12:06:58 (14 lat temu)
Lucas
 
Mapa może nie jest najlepszej jakości, ale taka już była w książce.
2012-06-02 22:36:03 (14 lat temu)
Oliwia
 
Jestem w posiadaniu mapy drogowej z czasów II RP. Problem w tym że mapa jest bardzo duża a mój skaner malutki.
2013-12-29 20:20:14 (12 lat temu)
esski
 
do Oliwia: Można z tym popracować, zeskanować duże płaty, w miarę dokładnie, aby pasował jeden do drugiego, jak nie masz narzędzi, to mogę to skleić, i wrzucić tak jak ja wrzuciłem, Moja mapa widoczna w linku ma bodajże 10000pixeli, jak się twoją tak "zzooomuje" to będzie cacy.
2013-12-29 20:32:24 (12 lat temu)
do esski : Ciężko się to wszystko skleja... Nieźle się ostatnio namęczyłem z dziewięcioma skanami - - ale wyszło bardzo dobrze - jedyne ślady łączeń pochodzą ze źródłowego zdjęcia które zostało stworzone z kilkunastu fotografii lotniczych (są spore przekłamania w okolicach placu Hirszfelda).
2013-12-29 20:55:37 (12 lat temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Obchody 25-lecia i zjazd królewieckiego Wingolfu (chrześcijańskie stowarzyszenie studenckie).
2025-12-03 11:58:50 (6 miesięcy temu)
Jak ładnie zaznaczona "berlinka".
2014-12-06 15:39:18 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Byłby fajny most na jez. Wielimie.
2014-12-06 16:46:49 (11 lat temu)
labeo7
 
Może ktoś pomoże w zawężeniu datowania :)
2017-03-10 23:32:41 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do labeo7: Na pewno po 1890, bo istnieje już linia kolejowa do Pucka wtedy zbudowana.
2017-03-11 00:45:01 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do labeo7: Pokusiłem się jeszcze o trochę poszukiwań i znalazłem widoczną już na tej mapie linię Chojnice - Lipusz podobno otwartą w 1902 r. ( ), jednocześnie zaznaczoną tu na biało (w budowie) linię Bobolice - Polanów otwarto w 1903 r., a zaznaczoną na czarno linię Człuchów - Słosinka k. Miastka w 1902 r. Stąd datowanie wypadałoby na 1903-1904.
2017-03-11 19:10:41 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Mam jeszcze bardziej zawężającą datowanie informację na temat Pucka: data 1890 chyba jest błędnie podana (źródło "Świat Kolei"), bardziej prawdopodobne są dane z , gdzie jest mowa o roku 1898 oraz o linii z Pucka do Krokowej uruchomionej w 1903 r., której tutaj jeszcze nie uwidoczniono. Czyli, uwzględniając naturalne opóźnienie w aktualizacji mapy, można przyjąć zakres lat 1899-1904. Chyba, że ktoś wymyśli coś innego :)
2017-03-11 18:41:02 (9 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki za wszystkie spostrzeżenia, już w zasadzie dokładniej nie musi być ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2017-03-11 19:25:45 (9 lat temu)
Tomiko
 
+3 głosów:3
Mam tę mapę w kolekcji, ale nie wiem czy akurat to wydanie. Rewelacyjny skan, jak i poprzednie.
2024-07-25 22:05:21 (rok temu)
Bogdan JS
 
+2 głosów:2
do Tomiko: Pół Polski złaziłem z plecakiem i takimi mapami.
2024-07-25 22:11:24 (rok temu)
Tomiko
 
+3 głosów:3
do Bogdan JS: Może nie pół Polski, ale też trochę złaziłem i przepedałowałem (np. z tą mapą). Uwielbiam mapy, z mapy nauczyłem się czytać i ciągle ich używam- nie mam nawigacji.
2024-07-25 22:21:04 (rok temu)
do Tomiko: Do map mam duży sentyment ale teraz używam już tylko map w smartfonie.
2024-07-25 22:28:40 (rok temu)
Tomiko
 
do Bogdan JS: Zdarza mi się w większych miastach, kiedy szukam konkretnego adresu.
2024-07-26 20:07:57 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
Lubię stare mapy. Tuż po maturze byłem na krótki wypadzie w Lidzbarku Welskim. Niewielka miejscowość koło Działdowa. Jak chcesz to mogę się o tym rozpisywać godzinami. Ale może na razie się powstrzymam.
2025-12-02 20:38:02 (6 miesięcy temu)
Mapa obejmuje dwa całe powiaty. Można byłoby coś dodać w podpisie. W zasadzie tytuł mapy powinien raczej brzmieć: Großen Masurischen Seen.
2025-12-02 22:26:50 (6 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Zasadniczo mapa pochodzi z zasobów Archiwum Map WIG:
Wkład kolejnych jej przetwórców to dodanie wątpliwej urody i czytelności znaczka i zaznaczenie terenu kwatery, oraz zmniejszenie obrazu (niemal 2,5-krotne).
2025-12-03 06:32:17 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Była duża, nie chciała wejść na fotopolskę.
2025-12-03 06:35:32 (6 miesięcy temu)
polskup
 
do Michał. K: Wielkości się nie czepiam :) Czytelna jest. Ale to logo jest trochę obciachowe...
2025-12-03 06:48:51 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Poczekałem dłużej i weszła. A czy logo obciachowe, tego nie wiem. Na pewno pomocne dla zainteresowanych takimi tematami.
2025-12-03 06:54:39 (6 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do Michał. K: To jest tylko mój punkt widzenia: Wszystko zależy od tego, co chcemy pokazać. Do zaznaczenia miejsca wystarczy to czerwone zakolorowanie. Logo jest zbyt enigmatyczne dla niewtajemniczonych, a wtajemniczonym niepotrzebne, bo wszak od kołyski wiedzą czego koło Gierłoży szukają. Miałoby jakieś uzasadnienie na wycinku mapy, na stronie organizacji związanej z logo. Ale na całym arkuszu archiwalnej mapy wygląda jak kwiatek przy mundurze. Ponadto FotoPolska posiada fantastyczne medium do zaznaczania obiektów na mapach - znaczniki. Mają 3 pożyteczne cechy: 1. Nie profanują oryginału, 2. wyświetlają się tylko, jak najedziemy na mapę kursorem i 3. stanowią bezpośredni link do obiektu. Aż naszła mnie chęć zaznaczenia wszystkich kwater w okolicy :) Mogę?
2025-12-03 07:07:55 (6 miesięcy temu)
do polskup: Jak chcesz to możesz :). Ja tego nie nanosiłem to 1, a 2 już podmieniłem. 3 zapodałem ją od wolfsschanze.pl bo była przy okazji. Nie wziąłem przy tym nawet poprawki na sprawdzenie w igrek.amzp.pl.
2025-12-03 07:17:22 (6 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Ale spoko. Piszę, żeby ulepszyć, doradzić, podpowiedzieć to, czego sam się tu przez rok nauczyłem :) Nie wiem, czy tej dużej nie trzeba będzie konwertować na "panoramę", czyli zoomifaja, bo się trochę wolno wczytuje (u mnie na dysku ma 42 MB), ale to już Koledzy doradzą.
2025-12-03 07:32:37 (6 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Mamy 3 główne. Chwilowo z obszaru tej mapy nic mi z tego tematu do głowy nie przychodzi.
Dodałem Robinsona pod Gołdapią. Aż tam sięgamy mapą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-12-03 07:48:14 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Dodam później na mapę kwaterę "Wendula", kwatera szefa kancelarii Rzeszy - SS-Obergruppenführera Hansa Lammersa oraz wrzucę parę fotek.
2025-12-03 08:18:34 (6 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Super. Gdzieś miałem kiedyś mapkę rozmieszczenia tych wszystkich obiektów, ale nie znalazłem jej na podorędziu, więc wrzuciłem to, co w głowie. Dodałem lotnisko Wilczego.
2025-12-03 08:47:31 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Dodane.
2025-12-03 21:00:51 (6 miesięcy temu)
polskup
 
do Michał. K: To wszyscy, czy jeszcze jakiś hitlersyn uwił sobie tu gniazdko? Goering ciut na północ od Robinsona, poza zakresem mapy.
2025-12-03 21:21:22 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Trzeba by się zastanowić :-)
2025-12-03 21:25:08 (6 miesięcy temu)
8 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Pomorze i Prusy Zachodnie
Mapa turystyczna "Okolice Elbląga" wydana przez Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych. Rok wydania 1986.
1350
-
1914
1350
-
1922
1918
-
1925
1923
-
1929
1926
-
1929
1930
1923
-
1936
1923
-
1936
1933
-
1934
1934
-
1939
1935
-
1939
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet