| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Wielkopolskie - zdjęcia niezidentyfiowane

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nie dot. zdjecia / zdjecie podmieniono
2014-10-31 04:21:11 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nie dot. zdjecia / zdjecie podmieniono
2014-10-31 04:35:48 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nie dot. zdjecia / zdjecie podmieniono
2014-10-31 19:02:02 (11 lat temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
Nie widzę takiej zabudowy w Lesznie ani w Zaborowie. Proponuję przypisać szerzej do województwa
2025-06-11 14:48:04 (rok temu)
Mike of Posen
 
+1 głosów:1
Miejsce niestety nadal nie zidentyfikowane, natomiast fotografię - patrząc po umundurowaniu - wykonano z pewnością w roku 1920.
2022-05-06 14:31:39 (4 lata temu)
FLATOW to dzisiejszy ZŁOTÓW
2019-01-23 08:58:22 (7 lat temu)
Felixx
 
Po podwórku trudno poznać
2025-03-08 11:59:17 (rok temu)
Dana
 
do jacek klos: Przeniosłam do " Wielkopolskie - zdjęcia niezidentyfiowane"; tak będzie chyba lepiej. Dziękuję!
2019-01-23 09:13:07 (7 lat temu)
fantom
 
do Dana : Jeśli to Złotów w wielkopolskim to ma on swój obiekt NN:
i Czarnków NN też:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-01-23 10:20:24 (7 lat temu)
Dana
 
do fantom: Na wszelki wypadek przypisałm więc dodatkowo do Złotowa i Czarnkowa; na pewno są większe szanse. Dzięki!
2019-01-23 10:33:11 (7 lat temu)
grgrz
 
To na jakiś koszarowiec w budowie wygląda, tylko rok mi nie pasuje.
2020-03-02 21:31:30 (6 lat temu)
Dana
 
Podmienić na inne zdjęcie czy jeszcze zostawić?
2020-03-03 14:10:51 (6 lat temu)
Oprócz budynku koszarowego mnie to wygląda również na szkołę.
2020-03-07 00:35:52 (6 lat temu)
ylooC
 
do grgrz: Tak wygląda, ale ta klatka schodowa z lewej strony z pojedynczymi oknami nie pasuje mi do niczego.
2020-03-02 21:33:32 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: Bukowska odpada, koszary artylerii też odpadają - może to w ogóle nie Poznań ?
2020-03-02 21:36:19 (6 lat temu)
grgrz
 
do ylooC: Z pieczątki tylko wiadomo że wysłane w Posen.... Ale w tym czasie nic takiego tu nie budowano :(
2020-03-03 00:05:16 (6 lat temu)
grgrz
 
do Dana : Wrzuciłbym ogólnie do Wielkopolski. Co prawda firma budująca koszary miała siedzibę w Essen i jak takie coś budowali , to pewnie tylko tam gdzie stacjonowało wojsko.
2020-03-03 14:47:13 (6 lat temu)
ylooC
 
do Dana : Nie podmieniaj - dodaj do polska NN
2020-03-03 15:04:08 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ylooC: Tak uczyniłam:)
2020-03-03 15:05:26 (6 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do ylooC: Tak szukając strzelnicy pancerniaków przypomniałem sobie o koszarach przy ul.WP i tak oglądając zdjęcia z FP ,z koszarami( nigdy tam nie byłem -tylko na przeciwko bywałem ) to stwierdziłem że rozkład okien , ilość kondygnacji ,lata budowy 1909-1915 , dużo się zgadza -to pewnie któryś obiekt CSWL .
2020-03-05 18:08:06 (6 lat temu)
ylooC
 
do grgrz: Zwróć uwagę, że okna parteru są łukowate, a ze zdjęć CSWL wynika ze maja wszystkie prostokątne. Ale może taki budynek tam był/ jest
2020-03-05 18:14:18 (6 lat temu)
grgrz
 
do ylooC: A to trochę dziwne ,trochę jest tak jak piszesz a trochę nie ,nie mogli się zdecydować czy zmiana planów:(?
2020-03-06 18:31:59 (6 lat temu)
ylooC
 
do grgrz: cały parter ma łukowe, tylko tam jakieś dziwne rusztowania drewniane przysłaniają środkowe okna dokładnie na "łuku" okien
2020-03-06 20:00:04 (6 lat temu)
max
 
do ylooC: Nic w nich dziwnego. Ceglane łuki murowane są na odpowiednich szablonach/ szalunkach. W tych kilku oknach pewnie ich jeszcze nie usunięto.
2020-03-06 20:18:48 (6 lat temu)
ylooC
 
do max: Tylko, że te rusztowania stoją przed budynkiem a nie są w oknach, a ich pionowe elementy lecą przez wszystkie okna. Więc to raczej nie są szalunki.
2020-03-06 20:21:34 (6 lat temu)
max
 
do ylooC: Na razie to na tablecie widzę. Odezwę się jak siądę przed dużym monitorem :)
2020-03-06 20:27:21 (6 lat temu)
max
 
do ylooC: W sprawie szalunków nic mi się nie wyjaśniło ale jeszcze coś takiego znalazłem: i
2020-03-07 14:46:38 (6 lat temu)
grgrz
 
do max: Też włączyłem stacjonarkę i Eizo nic więcej nie pokazał niż lap, jakość się nie polepszyła:))
2020-03-06 22:25:02 (6 lat temu)
grgrz
 
do max: Te koszary to też ich dzieło
2020-03-07 15:42:40 (6 lat temu)
ylooC
 
do grgrz: I faktycznie dolny rząd okien jest łukowy
2020-03-07 16:55:15 (6 lat temu)
grgrz
 
do ylooC: W Poznaniu namierzyłem ich realizację -Genossenschaftsbank Reiffaisen zakończony w 1908 r i faktycznie on też okna na parterze miał łukowate:)
2020-03-07 18:17:22 (6 lat temu)
esski
 
Rodzinne ujęcie do rozpoznania
2020-04-11 16:43:46 (6 lat temu)
Nr domu 11.
2022-11-04 16:40:26 (3 lata temu)
Krzyś_
 
W Kościanie był sklep kolonialny Jana Szafranka. Ale bez podanego adresu w książce adresowej.
2024-07-07 10:45:18 (rok temu)
PiotrW
 
Wygląda to na siłownię, EC. Po prawej turbina i po lewej generator.
2022-06-22 16:04:02 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Tzw. "Ryjek" to wagon motorowy
2023-09-09 09:23:45 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
To jest wagon motorowy MBxc1-41, nie 1-42. Skorygowałem w opisie. W 1992 jeździł w Poznaniu.
2023-09-09 12:17:06 (2 lata temu)
Dana
 
Tak na wszelki wypadek tutaj odwrotna strona, co oczywiście nie oznacza, że zawarte są tam prawdziwe i wiarygodne dane
2023-09-09 15:45:44 (2 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-09-09 18:47:56 (2 lata temu)
Dana
 
2023-09-09 18:49:39 (2 lata temu)
Dana
 
Za kierownicą widać pana w czapce kolejowej, więc na pewno pojazd nie jest tu wycofany z ruchu.chociaż tor (pojedynczy?) jest mocno zarośnięty. Chyba należy skupić się na krzyżu i takim jakby zalesionym - zadrzewionym terenie.
2023-09-09 20:33:45 (2 lata temu)
yani
 
2023-09-09 20:38:21 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Woj11: Poprawione, dzięki:)
2023-09-09 09:34:56 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Dwie daty są do skorygowania. Wg. MPK rok produkcji to 1932. W latach 1992-94 był remontowany. W latach 1994-2004 obsługiwał "malatankę" i potem przez 17 lat był wycofany z ruchu. Powrócił na tor w 2021
2023-09-09 12:49:31 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Większość źródeł faktycznie podaje rok produkcji 1932, a Wikipedia nie jest oczywiście wiarygodnym źródłem.
W Poznaniu był od 1991 roku, więc jest możliwość, że to tam. Chyba, że datowanie zdjęcia jest błędne...
2023-09-09 12:59:44 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Wygląda, że w 1992 nie jeździł
2023-09-09 13:38:40 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
Dane są prawdziwe, tylko dotyczą MBxc1-42.
Na zdjęciu jest MBxc1-41.
2023-09-09 15:54:39 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
Datowanie oczywiście też w tej sytuacji nieaktualne.
2023-09-09 16:04:09 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: 42 i 43 nie miały charakterystycznego ryjka
2023-09-09 15:58:30 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
No właśnie.
2023-09-09 16:09:47 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: 41 i 42 jeździły w kolei jarocińskiej. Ostatni kurs 30 czerwca 1991
2023-09-09 16:10:25 (2 lata temu)
Dana
 
do yani: W takim razie popraw proszę, datowanie, bo trochę się w tym pogubiłam. Przyjąłam, że zdjęcie zostało zrobione 25 września 1992, a wagon motorowy mógł już od dawna stać na jakimś bocznym torze.
2023-09-09 16:18:12 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Z zalinkowanego przeze mnie filmu wynika, że 41 ostatni raz jechał na tej trasie na początku 1992 roku. Był to kurs specjalny na potrzeby filmu.
2023-09-09 20:47:40 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
Jeśli przyjąć, że 41 nie jeździł w Poznaniu przed remontem, to datowanie najpóźniej 1991.
W takim razie prawdopodobnie jest to faktycznie Jarocińska Kolej Powiatowa, czyli gdzieś między Witaszycami a Zagórowem.
2023-09-09 16:24:30 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
To jest przejazd kolejowy i skrzyżowanie dwóch dróg (klasyczne, albo być może w kształcie litery T). Teren wygląda na zalesiony, ale przy skrzyżowaniu widać ogrodzenie, więc pewnie w pobliżu zabudowa. Gdyby znaleźć jakąś mapę z przebiegiem tej linii, to może by sie udało ustalić miejsce...
2023-09-09 20:43:45 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Data tego kursu jest w tym skrócie historii kolejki
2023-09-09 21:00:06 (2 lata temu)
Woj11
 
2023-09-09 21:00:26 (2 lata temu)
Joanna Syrenka
 
+1 głosów:1
Pleszew, Gizałki, Borek Wielkopolski, ewentualnie Książ. Z odległości te miejscowości by pasowały
2026-02-17 22:09:23 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Data dzisiejsza ? Lata pięćdziesiąte ? Miejsce też inne, jak nieznane to trzeba przenieść, co niniejszym czynię. Trzeba było założyć stosowny katalog.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-02-05 21:13:32 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Na tablicy z lewej mamy napis o IV Zjeździe PZPR, który rozpoczął się 15 czerwca 1964.
2026-02-10 10:56:58 (4 miesiące temu)
do ZPKSoft: Skorygowałam datowanie.
2026-02-10 11:02:03 (4 miesiące temu)
13 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Budynek szpitala w czasie Powstania Wielkopolskiego.
Drewniany wiatrak gdzieś w Wielkopolsce.
1890
-
1920
1890
-
1920
1900
-
1939
1900
-
1939
1924
-
1931
1935
-
1943
1935
-
1966
1939
-
1966
1970-1980
1970-1980
1
1970-1980
1964
-
1980
1970
-
1980
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet