|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
1968 , 15 na pętli Karłowice.Skomentuj zdjęcie
|
2 pobrania 304 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia labeo7 Obiekty widoczne na zdjęciu Tramwaj N/ND/4N/4ND więcej zdjęć (193) Zbudowano: 1956 Zlikwidowano: 1991 Pierwsze wagony z rodziny N we Wrocławiu pojawiły się w roku 1956. Z ruchu liniowego wycofano je w roku 1991 aczkolwiek część z nich istnieje do dzisiaj jako wagony historyczne i gospodarcze. Wrocław dostał 17 nowych wagonów N z Konstalu w 1956 (wozy 1401-1417). Wozy N z Warszawy, dostarczane w latach 60. miały numerację 1301-1355. W latach 1975-76 z doczep ND powstało 8 wozów silnikowych N. Wóz nr 1356 był pierwszy. Tramwaje we Wrocławiu więcej zdjęć (86) Zbudowano: 1877/1893 Dawniej: Straßenbahn in Breslau Pierwszy tramwaj konny we Wrocławiu wyjechał na trasę w lipcu 1877 r., natomiast pierwszą linię elektryczną uruchomiono w czerwcu lub lipcu 1893 r. Komunikacja miejska we Wrocławiu więcej zdjęć (6) Pętla tramwajowo-autobusowa "Karłowice" więcej zdjęć (45) Zbudowano: 1930 Dawniej: Pętla tramwajowo-autobusowa "Zawalna" Niewielka, jednotorowa pętla tramwajowa usytuowana tuż za mostem Trzebnickim. Do lat 80 XX wieku, kiedy to wybudowano przedłużenie linii w kierunku północnym, był to krańcowy punkt linii wiodącej ulicą Trzebnicką. Tramwaje Linke-Hofmann po wojnie więcej zdjęć (235) Zbudowano: 1945 Zlikwidowano: 1976 ul. Zawalna więcej zdjęć (69) Dawniej: Am Oderdeich |