starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Neo[EZN]
+2 głosów:2
Karłowice.
2026-05-11 23:55:12 (miesiąc temu)
do Neo[EZN]: Dzięki.
2026-05-12 13:50:51 (miesiąc temu)
Bombaj66
+2 głosów:2
Całe dzieciństwo i młodość jeżdziłęm takimi tramwajami, fajnie był, tylko ciężko było drzwi zamknąć , jak si ę zacieły !
2026-05-12 19:06:23 (miesiąc temu)
labeo7
+1 głosów:1
do Bombaj66: Zgadza się. Jak miałem kilka lat to przy wsiadaniu do tramwaju szukałem dorosłego, który otwierał drzwi, bo sam nie dawałem rady,
2026-05-12 23:08:16 (miesiąc temu)
labeo7
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 12 dni
Dodane: 11 maja 2026, godz. 23:41:20
Rozmiar: 1700px x 1133px
2 pobrania
304 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia labeo7
Obiekty widoczne na zdjęciu
Tramwaj N/ND/4N/4ND
więcej zdjęć (193)
Zbudowano: 1956
Zlikwidowano: 1991

Pierwsze wagony z rodziny N we Wrocławiu pojawiły się w roku 1956. Z ruchu liniowego wycofano je w roku 1991 aczkolwiek część z nich istnieje do dzisiaj jako wagony historyczne i gospodarcze.



Wrocław dostał 17 nowych wagonów N z Konstalu w 1956 (wozy 1401-1417). Wozy N z Warszawy, dostarczane w latach 60. miały numerację 1301-1355. W latach 1975-76 z doczep ND powstało 8 wozów silnikowych N.  Wóz nr 1356 był pierwszy.


Tramwaje we Wrocławiu
więcej zdjęć (86)
Zbudowano: 1877/1893
Dawniej: Straßenbahn in Breslau
Pierwszy tramwaj konny we Wrocławiu wyjechał na trasę w lipcu 1877 r., natomiast pierwszą linię elektryczną uruchomiono w czerwcu lub lipcu 1893 r.
Zbudowano: 1930
Dawniej: Pętla tramwajowo-autobusowa "Zawalna"
Niewielka, jednotorowa pętla tramwajowa usytuowana tuż za mostem Trzebnickim. Do lat 80 XX wieku, kiedy to wybudowano przedłużenie linii w kierunku północnym, był to krańcowy punkt linii wiodącej ulicą Trzebnicką.
Zbudowano: 1945
Zlikwidowano: 1976
ul. Zawalna
więcej zdjęć (69)
Dawniej: Am Oderdeich