| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Most przepustkowy
Najbliższe obiekty nieistniejące
Budynek WOP
38
m
Cieszyn
Budynek Czechosłowackiej Straży Gr...
75
m
Cieszyn
Figura św. Jana Nepomucena
119
m
Cieszyn
Śrutarska 17
138
m
Cieszyn
Smetany 50
213
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most przepustkowy

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1970
Zlikwidowano: 1982
1 subskrypcja

Nowy, stalowy most, tzw. Przepustkowy, został zbudowany na miejscu dawnej kładki w 1970 roku. Służył on tylko obywatelom posiadającym tak zwaną przepustkę (dokument podróży) do strefy przygranicznej. Był on jednak zagroźony przez często występojące powodzie na Olze, w związku z czym w 1982r. go rozebrano.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dana
 
Autodubel, ale chyba lepszy od wcześniej dodanego
2021-11-04 06:26:59 (4 lata temu)
czesil
 
To już nie była byle jaka kładka, ale spory most
2014-07-14 22:02:31 (11 lat temu)
czesil
 
Prześliczne ujęcie!
2014-07-14 22:03:02 (11 lat temu)
Stenek
 
Dziś budynek dawnej Juwenii wygląda inaczej, górny rząd okien to juz nie te małe "więzienne" okienka jak tutaj. Dziś to są duże okna:
2014-07-14 22:52:14 (11 lat temu)
stoik
 
to jest jest aktualne zdjęcie ? ale bajzel : ) w widocznym budynku była niegdyś gospoda U Gorola, jak się nie mylę.
2014-07-30 19:43:21 (11 lat temu)
Stenek
 
Ale nigdy nie wiadomo, czy nie powstanie tu jakaś kładka, był parę lat temu taki projekt mostu-ryby, forsę miasto wydało, a mostu nikt nie zobaczył.
Po prawej stronie tego domu rosły drzewa owocowe, tam były tak smaczne papierówki, że nigdy już potem takich dobrych nie jadłem (oczywiście to są "smaki z dzieciństwa", więc zawsze są najlepsze)
W tym domu mieszkali Koż......., a, co tam, nie będę pisał ....
2014-07-30 21:49:38 (11 lat temu)
UWAGA-chyba niejest tak źle-sa plany na wybudowanie nowego mostu ktury by lacil rynky obuch miast-gześ w zakresie 2014-2020....lada chwila..:-)
2014-08-12 17:32:56 (11 lat temu)
do stoik: Jest aktualne...i z naśej strony zlikwidowano fundamety...niebezie juz mostu ...škoda
2014-07-30 21:19:10 (11 lat temu)
do Stenek: ..nie mostu niebezie..pitalem sie..jest juź nowy-kolo parku Sykory...ale jak mluwi klasik-nikdy neříkej nikdy....a jak pisalem-dla mnie odchodzi historia..dla ciebie wzpomnienia..nejestem Cieszyniakem...ale pokochalem to miasto...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s orotografia..
2014-07-30 21:52:05 (11 lat temu)
palo
 
do Stenek: Nadal mieszkają. A na tym parkingu był nasz garaż :)
2014-07-30 22:41:32 (11 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Vetinari, rozumiem Cię i podziwiam, ze masz taki sentyment do nie swojego miasta, ja się w tych stronach wychowałem, więc dla mnie to jest wielki sentyment
2014-07-30 22:32:13 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: niemoźna nie pokochacz to miasto...ja pochodze ze zachodu Czech-Karlovy Vary-Sudety...losy obuch regionuw sa bardzo podobne...tez tam wilokrotnie dostala prawda i śprawiedliwoścz po dupie...
2014-07-30 22:53:52 (11 lat temu)
Stenek
 
do palo: No to przeca te papiyrówki bydziesz pamiyntać? Mieszkały tam szwarne siostry niemal bliźniaczki
2014-07-30 22:43:33 (11 lat temu)
pawulon
 
do vetinari: Znam Karlovy Vary, Wielokrotnie bywałem tam w latach 80-tych, zawsze mieszkałem u mojego wuja w Ostrov nad Ohří kiedy był dyrektorem zakładu chłodniczego w Hroznětín. Zwiedziłem wtedy większą część tamtego rejonu Czech (wówczas Czechosłowacji), nawet Mariánské Lázně odwiedziłem, z ich wspaniałą grającą fontanną ;) W Karlovych Varach najbardziej podobał mi się basen na dachu hotelu, do którego można było się dostać kolejką linową z pobliskiego wzgórza. Fajne też były wieczorne koncerty symfoniczne na wolnym powietrzu, gdzie każdy za darmo mógł posłuchać muzyki. Dawne, wspaniałe czasy ;)
2014-07-30 23:58:50 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pawulon: W tym roku bylem w K.Varach..musialem uciec..tyle Ruskych..chyba na Krimie ich jest teraz wiecej...Wary juź pośly na psy..przpraśam..na sabaky...
2014-07-31 00:11:43 (11 lat temu)
pawulon
 
do vetinari: Coś w tym jest, bo w latach 80-tych też pełno Ruskich tam było, i to wcale nie tych w mundurach ;-))
2014-07-31 00:30:01 (11 lat temu)
do pawulon: Własnie - w Czechosłowacji spotykało się w latach 70/80 ludzi radzieckich który tamże przybyli w celu turystycznym - w polsce rzecz prawie nie znana. Pewnie ich do nas nie puszczali bo bylismy zbyt "podejrzani" ideologicznie ;)
2014-07-31 06:59:31 (11 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: No...K.Vary zawsie byly specificzne co chodzi o Ruskych...Dla uskych ich odnalazl juź car Piotr Wieliki...i od tej pory tam jeźdili i jeździli..nawet tam jest Rosijska ambasada...mojim zdaniem jak by sie Unia chciala porzadnie zlapacz za Rosie to by niekombinowala z sankciami wobec Rosii-poprostu by zajela i zablokowala K.Vary...i bylo by po problemu...ale powaźnie-za komuny do K.Varů jeźdila elita..terz bylem w śoku widzoac te...typowe uwrzaskane halaśne dresowce(?)
2014-07-31 10:55:38 (11 lat temu)
dla stoika-przepraśam nie szlo nie wytrzimacz-jedna kartka w ciagu paru lat a z nowego miasta jest starówka...:-)
2014-08-17 09:55:05 (11 lat temu)
stoik
 
do vetinari: nooo... dziękuję że. ale za bardzo nie wiem, o co kaman. tzn. co autor miał na myśli : )
2014-08-17 11:42:12 (11 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jedna z pocztówek z tym zdjęciem została wysłana dnia 20.03 1920 roku z Cieszyna do Paryża.
2024-01-29 15:58:26 (2 lata temu)
do stoik: Moja kartka ma napis CIESZYN STARE MIASTO-Twoja kartka CIESZYN NOWE MIASTO-jest to sam kartka s ruźnica 13lat wydrukowania-dla mnie tylko ciekawostka-Ty daleś ale ta kartke wcześniej...tz ja juź dodalem na strony FP dodane...mam w swojich zbiorach wiecej podobnych zdjecz..tz-juź sa na FP przes kogoś inego oddane
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-08-17 14:49:51 (11 lat temu)
do Dana : Dziękuję za info. Pocztówka jest napewno starsza jak 1927r. Ale w laśnie w tym roku zostala kladka rozebrana, dla tego mam takie datowanie przy tym zdjięciu ☺
2024-01-29 16:04:21 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chodzi o to, że kartka z tym zdjęciem była w obiegu pocztowym już w 1920 roku, więc wtedy albo wcześniej fotka była zrobiona i takie datowanie powinno być przy tym zdjęciu.
2024-01-30 19:07:54 (2 lata temu)
do Dana : Moźe....moźe byla nowiutko wydrukowana ☺☺☺ rozumiem, tylko niedam rady ocenić rok. Napis po polsku, opis Stare Miasto by sugerowal coś między latami 1919 i 1920. I moźe wysylajcy mial coś wspólnego z plebiscitem....Obniźam więc na 1918r.
2024-01-30 19:27:28 (2 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Myślę, że Danie chodzi o górną granicę datowania. Skoro podobna widokówka z tym samym widokiem była wysłana w 1920, to 1927 to co najmniej siedem lat za dużo.
2024-01-30 19:32:00 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : No, racjia ☺☺☺
2024-01-30 19:54:18 (2 lata temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
To zdjęcie zdecydowanie jest przedwojenne lub z czasów okupacji. Po wojnie nie było szans na zrobienie takiego ujęcia z racji napiętych stosunków z CSRS, ale też i nie było możliwości od strony polskiej podejść do Olzy tak blisko. A mostem saperskim nie tylko przechodziłem na drugą stronę rzeki, ale też przejeżdżałem Syrenką 104 ( początkowe lata 70 -te ).
2017-03-27 20:32:09 (9 lat temu)
do Jorg: Cieźko sie tutaj czegoś zlapacz. Na zdjieciu nie ma źadnej daty. Jedyne czego sie moglem zlapacz byla iloścz filarów mostu-i wyślo mi źe to jest most saperski. Wiec dodalem do mostu saperskiego, ktury ma datowanie od 1939-1956r. Masz chyba racjie z określeniem II.wś...ale kto tam wie :-) Jedno jest pewne...skalka nadal sobie stoji w Olze. Most odniosl czas w prześloścz i losy Syrenky na zdjieciu....pozostala tylko wyobraźnia nad jej losiem...:-)
2017-03-28 07:12:47 (9 lat temu)
czesil
 
2019-12-01 19:39:30 (6 lat temu)
Wózek dla Tereski.
2023-01-21 10:55:44 (3 lata temu)
TW40
 
do cracusiac: ;-))
2023-01-21 22:29:14 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
ten most nie jest na zapleczu Juwenii, a przed Juwenią. Zaplecze Juwenii, jak każde zaplecze (czyli to co mamy za plecami) to jej tyły, czyli ta część, która jest w stronę Młynówki
2023-01-26 10:39:04 (3 lata temu)
do Stenek: Dzękuję za uwage, w ramach moźliwości poprawilem opis.
2023-01-27 09:11:40 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: Juvenia znajdowała się po obu stronach . tak dla dokładności : )
2023-01-29 17:32:43 (3 lata temu)
do stoik: Komentarz Stenka dotyczyl mojego poprzedniego opisu, który po jego uwadze troche zmnienilem.
2023-01-29 18:10:21 (3 lata temu)
stoik
 
do vetinari: Jakby ktoś nie wiedział dlaczego Juvenia. Robili różne rzeczy, ale głównie ubranka dla dzieci. Stąd nazwa. Z łaciny :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-01-29 19:25:53 (3 lata temu)
do stoik: Tego niewiedzialem.....
2023-01-29 20:06:24 (3 lata temu)
stoik
 
do vetinari: Fotopolska jest dobrą szkołą :) mieli charakterystyczne logo -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-01-30 14:16:50 (3 lata temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
w miniaturce zdjęcie ma status Niezidentyfikowanego
2023-07-18 17:41:50 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
Most nie jest zaznaczony na mapie ?
2025-09-09 10:06:01 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-09 18:33:11 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Historia mostu jest dobrze udokumentowana. Natomiast po czeskiej stronie w tzw. Willi inż Ludwiga Kametza obecnie znajduje się przedszkole.
2025-09-16 15:29:07 (9 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Jest podobiektem Tam się znajdowaly aź trzy obiekty....
2025-09-09 10:08:04 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: To nie wyklucza postawienia kolejnego znacznika tuż obok ;-) Mamy już takie przypadki.
2025-09-09 10:13:57 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ok, doedituje, pod świecznikem jest najwięcej ciemno ☺ Kolejny ślad po niekdajsiej wichurze w Cieszynie będzie pozprzątany ☺☺☺
2025-09-09 10:16:30 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-16 01:13:26 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Most przepustkowy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet