| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Głęboka 26
Obiekty w okolicy
Głęboka 28
12
m
Cieszyn
Głęboka 24
14
m
Cieszyn
Głęboka 25
23
m
Cieszyn
Głęboka 30
23
m
Cieszyn
Głęboka 22
27
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Głęboka 26

Architekt: Fritz Fulda (21 realizacji)
Wykonawca: Fritz Fulda (27 realizacji)
Zbudowano: 1896
Dawniej: Kamienica Julii Scholtis
1 subskrypcja
Kamienica przypisana była do dzielnicy Miasto z numerem konskrypcyjnym 208. Numer posesji był 30 (w okresie międzywojnia zmieniony na nr 26). Budynek został wzniesiony przez Fritza Fuldę w 1896 r. na miejscu wcześniejszego budynku, który należał do rodziny Scholtisów. Pierwszym właścicielem była Julia Scholtis, później zaś Emerich Scholtis (zmarł w 1932 r. wieku 74 lat), który sprzedawał wyroby skórzane oraz posiadał fabrykę pasów transmisyjnych. W okresie międzywojnia budynek był w posiadaniu Chrześcijańskiego Banku Przemysłowego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Sorry, Da_Sigma, jeśli można spytać - skąd takie wielkie (ku mojej radości) u Ciebie zainteresowanie Cieszynem? Chyba tu nie mieszkasz? A żeby sfocić tyle miejsc, trzeba tu pobyć jakiś czas albo czas jakiś ....
2020-05-04 20:32:08 (6 lat temu)
do Stenek: Nie mieszkam w Cieszynie i byłam tu tylko przez 5 dni . Było to 7 lat temu. W Cieszynie zakochałam się od pierwszego wejrzenia. To miasto to jeden zabytek, jakby w całości przeniesione w czasie. Gdyby nie to, że byłam z siostrą, która nie lubi fotografowania to zrobiłabym pewnie o wiele więcej zdjęć :)
2020-05-04 21:11:42 (6 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do da signa: Miło to słyszeć :-) Mówią, że Cieszyn to miasto ludzi o dobrych sercach, pewnie tak jest i wszędzie nie tylko tu.
Czasem się mówi, że są tu wpływy wiedeńskie, np. Teatr Cieszyński to ponoć miniaturka jednego z wiedeńskich teatrów lub że nasz był projektowany w stylu wiedeńskim. Ma niesamowitą akustykę, aktor, który mówi szeptem, jest słyszany na widowni
Wracaj do Cieszyna, tu jest co zwiedzać! Kiedyś koledze z Warszawy opracowałem w punktach co i gdzie warto zobaczyć, był zachwycony
Ot, taka mała rzecz - herbaciarnia na Zamku, nie wiem, czy jeszcze tam jest, ale była ekstra! a jest tego więcej :-)
2020-05-04 22:48:39 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
do Stenek: W Cieszynie nawet kotlet schabowy w knajpie jest "stela". To mi się najbardziej podoba - silne poczucie lokalnej tożsamości.
2020-05-04 22:55:57 (6 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Stenek: Jak zdrowie pozwoli to przyjadę. Tym bardziej, że teraz nie tylko zabytki czekają ale i przyjaźnie nastawieni fotopolanie :)
2020-05-04 23:01:07 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do da signa: Super! Mnie tam nie ma, spotkać się będzie trudno, cieszyńskich Fotopolan ubywa (niektórzy odchodzą cichaczem, choć czasem o nich głośno, a potem znów tu są), ja jestem na "emigracji" w Warszawie, choć dziesiątki lat od urodzenia w Cieszynie byłem, i to zostaje w człeku już na zawsze
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-05-04 23:06:00 (6 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: ku waszej wspólnej radości Hermes był prawdopodobnie przed Markurym. boski posłaniec. patron Poczty. a ta dziwna czapka z antenkami to Kaduceusz.
2020-05-14 22:43:25 (6 lat temu)
max
 
+2 głosów:2
do stoik: Ta czapka, a właściwie kapelusz, to petasos. Kaduceusz to laska.
2020-05-15 08:16:36 (6 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do max: istotnie.czasami szybciej piszę niż myślę :)
2020-05-15 15:47:13 (6 lat temu)
Wincenty Miros
 
+5 głosów:5
Może się w głowie zakręcić. Kto ma lęk wysokości lepiej niech nie patrzy.
2022-01-11 21:48:38 (4 lata temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
Ale super ! wygląda to jak oko w jakiejś zbroi:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literowka
2022-01-12 05:12:02 (4 lata temu)
Świetne!
2022-01-13 19:16:51 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Wincenty Miros: Niejest tak źle, mam i glębsie widoky, na co dzień ☺☺☺ i bez takej festownej poręczy ☺
2022-01-12 09:39:59 (4 lata temu)
do Ewqa100: ☺☺☺masz oko i wyobraźnie
2022-01-12 09:40:37 (4 lata temu)
cm
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ma oko - w awatarze ;)
2022-01-12 12:04:15 (4 lata temu)
do cm: Wiem 😉
2022-01-12 12:40:35 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Co może oznaczać detal u góry- to młot i obręcz ?
2023-06-16 14:50:28 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Może to inicjały TO.
2023-06-16 14:52:53 (3 lata temu)
stoik
 
do ZPKSoft: mnie bardziej interesuje ta zapchana wnęka na dole. nie wygląda na gniazdo gołębi. ale też wielka kupa :) jakie to brzydkie jak się z bliska przypatrzeć.... a z daleka tak ładnie wygląda. na zoomie wszystkie fuszerki wychodzą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-06-16 15:11:24 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Teź się nad tym zastanawialem, ale moźe...w opisu jest podana takka informacjia: Pierwszym właścicielem była Julia Scholtis, później zaś Emerich Scholtis (zmarł w 1932 r. wieku 74 lat), który sprzedawał wyroby skórzane oraz posiadał fabrykę pasów transmisyjnych. Albo to są wskazówky na Bursztynową komnate ☺☺☺
2023-06-16 15:32:49 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do stoik:
Ktoś zatkał okienko wełną mineralną. Wełna była w folii, ale jak widać - degradowalnej...
2023-06-16 15:32:05 (3 lata temu)
do yani: Teź tak myśle...
2023-06-16 15:47:10 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Czytałam ten opis i żadne nazwisko nie pasuje do inicjałów. Ponadto oprócz TO jest tam jeszcze coś.
2023-06-16 20:22:42 (3 lata temu)
stoik
 
do ZPKSoft: bo może to nie są inicjały. mnie także to nic nie mówi. przyjrzałem się temu. może niepotrzebnie jest się tam czegoś doszukiwać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-06-17 00:55:09 (3 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
Trzy twoje takie same zdjęcia, tej samej kamienicy i z tej samej strony; 13.10.2022, 31.05.2023 i 21.09.2023. Po co?
2023-11-12 20:28:56 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: Bo panie na wystawie mają inne ubrania moda się zmienia.
2023-11-12 20:40:55 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Jakoś dla mnie to nie jest argument. Jak będą kwiatki w oknie a za rok ich nie będzie to też powód żeby dać takie same ujęcie? No prosze cię...
2023-11-12 21:33:53 (2 lata temu)
4elza
 
do Eugeniusz S.: :-)
2023-11-13 08:15:11 (2 lata temu)
do tatranclimber: Jak Ci przeszkadzają to daj do usunięcia.
2023-11-12 21:42:31 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Nigdy nie dawałem żadnych czyichś zdjęć do usunięcia i nawet nie wiem jak się to robi. Jeśli uznałeś że lepsze niż twoje poprzednie to wystarczyło chyba podmienić. Nie o to zresztą chodzi. Chodzi wiadomo o to żeby nie dawać tych samych ujęć obiektów tym bardziej w krótkich odstępach czasowych jeśli nic się tam nie zmieniło. Za kilkadziesiąt lat jak ktoś by spojrzał to powiedziałby dubel. Nie wiem, niech inni się wypowiedzą.
2023-11-12 21:52:43 (2 lata temu)
da signa
 
+7 głosów:7
do tatranclimber: Ja uważam, że skoro to są ujęcia zrobione w innym czasie to są potrzebne , choćby po to, żeby za klika lat zobaczyć , że nic się nie zmieniało. Wyobraź sobie, że zrobisz zdjęcie w 2023 , a następne za 5 lat. W międzyczasie coś się zmieni i nie będzie wiadomo kiedy czy po roku od poprzedniego zdjęcia czy po dwóch , czy może dzień przed zrobieniem następnej fotografii :) A dla osób oglądających zdjęcia, związanych sentymentalnie z budynkiem właśnie te inne kwiatki , lub uchylone okno mogą wywołać łezkę w oku :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uuzp.
2023-11-13 08:07:58 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do da signa: W te sentymenty wątpię bo podobnych przypadków wiecej zauważyłem. Przeczytaj pierwdzy wpis pod zdjęciem. Czy tam jest 5 lat czy niecały rok? Jeszcze jakby to było innego autorstwa ale nie. Wyobraź sobie w takim razie jak ktoś robi zdjęcia tego samego obiektu, z tej samej strony co kilka miesięcy. I mamy potem kilkanascie takich zdjęc.
2023-11-13 10:23:01 (2 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: W odróżnieniu od wielu dyskutantów, zawsze czytam cały ciąg komentarzy zanim się wypowiem:) Zdania nie zmienię, Ty pewnie tez, więc rozstańmy się w zgodzie :))
2023-11-13 11:28:19 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
Sorki. Nie żebym coś miał do któregoś z użytkowników. Ale jaki jest sens wrzucania prawie że identycznych zdjęć tego samego miejsca? To wejście mamy juz na zdjęciach kilka razy. Paweł z 2013 i 2015, cracusiac z 2015, no i twoje z 2022 i 2023. A teraz ponownie. Co tam się zmieniło? Odpadł gdzieś kawałek tynku czy może karteczka na drzwiach albo manekiny obok?
2023-11-12 18:30:07 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Głęboka 26 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet