| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (24)
Obiekty w okolicy
Altana
31
m
Cieszyn
Prosektorium
59
m
Cieszyn
Pawilon VI
65
m
Cieszyn
Nowy dom ogrodnika
93
m
Cieszyn
Warsztaty
96
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pawilon VII

Architekt: Karol Tchórzewski (2 realizacje)
Zbudowano: 1929-1930
Pawilon VII Szpitala Śląskiego projektu inż. Karola Tchórzewskiego mieścił pierwotnie oddział chorób płucnych, zajmujący się głównie terapią gruźlicy. Budowla jest symetryczna, po każdej stronie mieści skrzydła z balkonami do werandowania pacjentów (przed epoką antybiotyków stosowano głównie helioterapię), a całość nakrywa płaski dach (pierwotnie mieścił się tu taras do kąpieli słonecznych). Wewnątrz umieszczono pracownię RTG i lamp kwarcowych, a większość prac budowlanych wykonała firma Józefa Raszki. Po II wojnie światowej przeniesiono tutaj oddział psychiatryczny, który znajduje się w budynku do dziś.

za: Przemysław Czernek, "Modern. Szlakiem cieszyńskiej moderny", Cieszyn 2012, s.108-109
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Dobrze, ze mamy takie zdjęcia. Budowę szpitala na zdjęciach widzę po raz pierwszy
2014-05-21 23:04:38 (12 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do Stenek: Wyborne!
2014-05-22 13:35:09 (12 lat temu)
do czesil: Jeszcze będą następne :)
2014-05-22 20:32:58 (12 lat temu)
vstrone
 
do grzegorzem: Z budowy pawilonu VII?
2014-05-22 21:02:05 (12 lat temu)
Stenek
 
do grzegorzem: no to dajesz ;-) - spokojnie poczekam
2014-05-22 21:09:47 (12 lat temu)
do vstrone: Z tej budowy chyba jeszcze jedno zdjęcie. Podobnie- dwie fotki z budowy innego szpitalnego obiektu :)
2014-05-22 21:42:13 (12 lat temu)
czesil
 
Śliczne!
2014-06-16 07:48:57 (12 lat temu)
Stenek
 
Te balkony potem nieraz się pacjentom przydały.
Będzie więcej takich zdjęć?
2014-06-16 23:39:10 (12 lat temu)
do Stenek: Jeszcze fotka z budowy innego szpitalnego obiektu.
2014-06-17 16:03:10 (12 lat temu)
Stenek
 
do grzegorzem: Fajnie, czekamy :-)
2014-06-17 23:22:44 (12 lat temu)
Jorg
 
Jeździłem tu na saneczkach już w latach 50-tych i powiem, że bardzo się w tym czasie ta górka nie zmieniła jak na tym powyższym zdjęciu. Jedynie więcej na trasie było drzewek.
2016-04-12 20:22:22 (10 lat temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
Zaliczyłem tutaj 10 dniowy pobyt w lutym 1973 roku ( kamica nerkowa ). Ordynatorem był wówczas dr. Andrzejewski.
2023-10-15 11:20:35 (2 lata temu)
czesil
 
Tu już mocno obrośnięty bluszczem.
2019-01-15 20:27:14 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet