| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Stare Miasto

Zdrowie
Zieleń
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Edukacja
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1617następna
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To raczej do "Przedmiotów".
2024-05-22 20:48:09 (2 lata temu)
Star z kabiną N23 od 1952-go.
2024-07-10 21:51:23 (rok temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Deszcz potęguje brzydotę tego miejsca. Ależ trafiliście! Podziwiam samozaparcie, ja w deszczu nie wystawiała nosa.
2013-07-16 22:16:35 (12 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
Kamienica na zdjęciu ma numer 60. Numer 58 widoczny na bocznej elewacji dotyczy posesji znajdującej się po prawej stronie.
2024-06-07 08:50:10 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Zrobiliśmy sobie czwartek i piątek wolny od pracy. Kiedy zobaczyłem prognozy pogody przed wyjazdem to myślałem że szlag mnie trafi !@#@ - standardowy schemat w tym roku - środek tygodnia piękny - weekendy w 90% kiepskie a najgorsze tam dokąd właśnie jadę. Plan był taki, że na rowerach zjeździmy Częstochowę wzdłuż i wszerz. No i plan udało się częściowo zrealizować - dzień zaczęliśmy od szukania folii przeciwdeszczowych na ulicy św. Barbary bo tam w budkach z paciorkami zawsze tego mają pod dostatkiem. Ledwo zajechaliśmy pod Jasną Górę a zerwała się potężna ulewa z gradem i piorunami. Miły pan z budki zaciągnął nas do środka bo powiedział, że za chwilę ulicą będzie płynąć rzeka no i po paru minutach ulica św. Barbary zamieniła się w rzekę. Po 20 minutach opad zmalał, płaszcze kupiliśmy - wszyscy zaczęli je wyciągać z kartonów i na rowerach jeździliśmy w czerwonych foliach przy padającym (ale coraz słabiej) deszczu.

Na drugi dzień jeszcze gorzej - ulewa od rana do 15 - ja z aparatem, Agatka z parasolem a parasol nad aparatem - po godzinie czasu Agatka się poddaje bo jej buty zaczęły przemakać. Po obiedzie przestało padać - pojeździliśmy 2 godziny i "klops" - złapałem taką gumę, że po napompowaniu dętki powietrze schodziło z niej w ciągu 20 sekund. To już chyba czwarta przebita w tym roku - to przez opony, szukam 20 calowych we Wrocławiu i nie mogę znaleźć... Wymieniłem przed chwilą dętkę i kosztowało mnie to całą masę bąbli po komarach - plaga!

Mimo kiepskiej pogody udało się zrobić jakieś 350 zdjęć - niezłe klimaty w tej Częstochowie - im głębiej w te zaułki - tym ciekawiej. Wysiedlone domy, frontowe ściany bez "środka" domu, opuszczone zakłady przemysłowe, jezdnie wyłożone kamieniem polnym - rewelacja! Tam jest tyle do obfotografowania, że jeszcze kilka takich sesji trzeba będzie zrobić żeby jako - tako to uwiecznić.
2013-07-16 22:50:19 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Też zazdroszczę teko zaparcia. Ja miałem w poniedziałek być kilka godzin w Krakowie. Zabrałem zapasowe baterie, by zrobić wiele zdjęć, ale przez pogodę skończyło się na dłuuuuugim posiedzeniu w McDonaldzie i tylko szybkim obiegnięciu kilku ulic niedaleko mechanika od citroena.
2013-07-16 23:15:13 (12 lat temu)
x xx
 
+4 głosów:4
do Andrzej G: XENNA, na zaparcie działa, jak natura chciała.
2013-07-16 23:33:47 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Andrzej G: Mnie tylko śnieg teraz zatrzyma - jak na Wielkanoc - też spędzoną w Częstochowie, akurat Śląsk najmocniej wtedy zasypało... Na deszcz już mam foliową pelerynę, myślę o jakiejś mini-parasolce przykręcanej do aparatu ;), jeszcze kaloszy brakuje ale to standardowe wyposażenie Fotopolanina. Łopata i druciana szczotka też oczywiście się czasem przydają.
2013-07-16 23:43:10 (12 lat temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
do x xx: Dobre. Popłakałem się o mało co ze śmiechu.
2013-07-16 23:35:13 (12 lat temu)
x xx
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: no i Xenna.
2013-07-16 23:44:59 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki za poprawienie.
2024-06-07 14:42:32 (2 lata temu)
Budynek ma adres Przesmyk 2.
2024-06-04 17:53:22 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do da signa: Podziękował, przeniosłem bez uszczerbku kamienicy
2024-06-04 18:44:44 (2 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
Częstochowa - Narożnik Nowego Rynku z wylotem ulicy Warszawskiej

To samo co tutaj
2019-09-09 17:36:04 (6 lat temu)
4elza
 
Skorygowałam przypisanie.
2023-12-02 07:46:42 (2 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Przeniosłem na Warszawską.
2023-12-02 18:36:25 (2 lata temu)
fantom
 
do ylooC: Zgadza się ;)
2019-09-09 17:52:23 (6 lat temu)
To nie jest oficyna kamienicy nr19, tylko 15/17 - teren kościelny. Przenoszę.
2024-06-05 12:44:21 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Zdjęcie przedstawia ofiary krwawego poniedziałku z 4 września 1939 w Częstochowie.
2021-11-06 21:44:09 (4 lata temu)
4elza
 
Dopisałam do wydarzenia.
2023-12-02 07:50:26 (2 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
2024-06-05 16:50:10 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Usunięty.
2024-06-06 07:37:29 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Naniosłam znacznik.
2024-06-09 23:09:19 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Podejrzewam, że powyższe zdjęcie przestawia ten budynek :
2024-06-08 23:04:40 (2 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do da signa: Zupełna metamorfoza po przebudowie.
2024-06-08 23:12:03 (2 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Przeniosłam do odpowiedniego obiektu, którego nazwę i status skorygowałam.
2024-06-08 23:19:14 (2 lata temu)
170 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Stare Miasto
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet