| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Śródmieście

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1516następna
4elza
 

jw podają rok 1915, 1900-1920 to trochę za szeroko chyba.
2022-10-31 06:41:42 (3 lata temu)
do 4elza: Na pewno poniżej 1918.
2022-10-31 06:53:53 (3 lata temu)
4elza
 
do da signa: Czyli 1915-18 możemy wpisać.
2022-10-31 07:00:20 (3 lata temu)
Dana
 
Mariuszu, dodałam inny skan, nieco większy, tego zdjęcia. Może masz możliwość powtórnego zeskanowania z lepszą rozdzielczością? Wtedy ja swój usunę.
2023-11-26 08:28:48 (2 lata temu)
Dana
 
Podmiana na większy skan, zmiana źródła i drobna korekta datowania (wyd. POLONIA Kraków)
2023-04-16 09:19:28 (3 lata temu)
Spy007
 
+1 głosów:1
Datowanie do zmiany,to 1936 tylko 1946 :)
2022-06-10 17:23:36 (4 lata temu)
Spy007
 
+2 głosów:2
Chodziło mi o blachy. Gdyby zdjęcie zostało wykonane w 1936 roku rejestracje pojazdów wyglądałyby tak: KL (od województwa kieleckiego) i do tego liczba od 70001 do 71000. Zresztą widzimy na zdjęciu Opla Blitz,którego (jak mi wiadomo) w II RP nie sprzedawano. A obok Opla,od jego prawej widać autobus Bussing-NAG, który w takiej wersji był produkowany tylko dla Deutsche Reichspost.
2022-06-16 19:53:04 (4 lata temu)
jasiekjanow
 
+3 głosów:3
A miejsce jest do poprawki. To dzisiejszy parking vis-a-vis Urzędu Miasta, przy skrzyżowaniu Waszyngtona i Śląskiej. W tle kamienice Śląska 4 i 6.
2023-02-22 15:51:32 (3 lata temu)
do Spy007: Po czym to można poznać ?
2022-06-15 12:24:11 (4 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Nie wiem, co Spy007 miał na myśli, ale tablice rejestracyjne wydają się pasować do zasad z roku 1946.
2022-06-15 14:43:37 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Jednak nie widzę wyróżnika województwa i zbyt duża liczba cyfr (środkowy pojazd) jak na wzór 1946.ponadto po prawej białe blachy. Ja obstawiam lata 1937-39.
2022-06-15 15:55:12 (4 lata temu)
Jazzek
 
do Woj11: No właśnie w pierwszych zasadach 1946 przewidziano białe blachy,
2022-06-15 16:47:08 (4 lata temu)
Woj11
 
do Jazzek: Ćwieka mi zabiłeś :). Sam już mam wątpliwości.
2022-06-15 17:26:24 (4 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Spy007: Teraz jasne. Dziękuję!
2022-06-16 20:45:26 (4 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do jasiekjanow: Dzięki! Masz rację. Opis foto był tak przekonujący, że nie sprawdzałem.
2023-02-24 20:48:40 (3 lata temu)
MarekR
 
+2 głosów:2
Drukarnia Oderfelda i Kohna, rozbiórka 2010r.
2023-01-08 23:08:36 (3 lata temu)
do MarekR: A co tam działało w PRLu ?
2023-01-09 11:25:12 (3 lata temu)
fantom
 
W tle budowa obecnego dworca, więc to będą okolice roku 1990. A rozbierane właśnie akwarium to dworzec tymczasowy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Litery
2022-10-30 06:30:46 (3 lata temu)
4elza
 
do fantom: Dzięki za wszystkie.
Chciałabym założyć obiekt (podobiekt) "Dworzec tymczasowy - Akwarium", /...rozpoczęcie budowy w 1967, autorzy projektu: Maria Markiewicz-Migalska i Wojciech Zaleski/, ale nie bardzo wiem do czego go przypiąć i jak przypisać. Pomożesz?
2022-10-31 04:57:25 (3 lata temu)
fantom
 
do 4elza: Chyba do Placu Rady Europy tak jak obecny dworzec. Stał on mniej więcej w tym samym miejscu.
2022-10-31 05:38:26 (3 lata temu)
4elza
 
do fantom: Ok, thx.
2022-10-31 05:46:35 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
"Tymczasowo" spędziłem w tym miejscu sporo czasu.
2022-11-10 10:55:47 (3 lata temu)
Za szybą dawny dom naczelnika stacji.
2022-11-10 10:59:24 (3 lata temu)
4elza
 
Czy to może być "Akwarium", widok od Piłsudskiego, czy zupełnie inny budynek?...
Datowanie do ewentualnej korekty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełn.
2022-10-31 06:11:46 (3 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do 4elza: Akwarium było po jednej stronie torów, a ten blaszak po drugiej.
2022-10-31 06:32:30 (3 lata temu)
fantom
 
To dom naczelnika oddziału drogowego. Stał w miejscu dzisiejszego Placu Rady Europy.
2022-10-31 19:19:48 (3 lata temu)
4elza
 
do fantom: Dzięki, gotowe, ale bez znacznika...
2022-11-01 05:17:03 (3 lata temu)
jasiekjanow
 
+3 głosów:3
Budynek za samochodem to kamienica przy Wolności 48 (nieznacznie przebudowana). Fotograf stał tyłem do torów kolejowych. Zabudowania z prawej to przyległości dawnego "węglobloku", aktualnie autohandel.
2023-03-15 15:02:25 (3 lata temu)
labeo7
 
do jasiekjanow: Dzięki.
2023-03-17 19:33:59 (3 lata temu)
157 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Śródmieście
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet