| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Tramwaj Falkenried Maximum
1901
1925
1930
1928
1934
1949
2015

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Tramwaj Falkenried Maximum

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1901
W 1901 roku, kilka lat po przebudowie trakcji konnej na elektryczną przedsiębiorstwo B.S.E.G. zakupiło roku 50 długich, czteroosiowych wagonów motorowych typu „ Maximum Drehgestell ” o wymiarach 11 540 mm długości, 3 310 mm wysokości i wadze 11,5 tony. Wozy te nosiły w B.S.E.G. numerację 301-350.
Ich specyfiką były dwie wzdłużne ławki na 28 miejsc siedzących oraz 16 stojących. Posiadały one zawieszenie w tzw. systemie pulmanowskim, niezbędne do funkcjonowania tak dużych jednostek. Poważnym mankamentem, oprócz ciężaru była ich długość utrudniająca jazdę po wąskich i krętych ulicach wrocławskiego centrum.
Zakładani produkującymi te tramwaje była firma „Waggonenfabrik-Falkenried” z Hamburga. W latach 1928-1934 zostały one przebudowane w warsztatach
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789następna
Do Tramwajow we Wroclawiu z tym. To Falkenried Maximum 343 (BSEG).
2013-12-07 10:43:41 (12 lat temu)
Fonik1
 
Oryginalna data wrzucenia jako 2003 rok... Tak z ciekawości- ile lat ten portal już wzbogaca internet?? :)
2023-12-16 01:50:08 (2 lata temu)
esski
 
do Fonik1: Fotopolska o kilkunastu lat, zaś moje wrzuty rozpocząłem w marcu 1995, na ówczesnej stronie, dzś nie istniejącej www.travel.to/wroclaw. Całość od 1995 ewoluowałą na kilka odskoczni.
2023-12-16 02:37:23 (2 lata temu)
Licho
 
To samo w kolorze: – warto by uzgodnić datowanie.
2021-10-14 11:37:59 (4 lata temu)
Wózek dla Tereski
2021-10-14 14:11:32 (4 lata temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Zdjęcie na pewno przedwojenne (reflektor tramwaju bez zaciemnienia). Autobus z "gapą" - stawiam na 1935-1939 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-10-14 14:18:52 (4 lata temu)
To zdjęcie (i jego kolorowa wersja) jest z pewnością przedwojenne - trudno sobie wyobrazić taki parking w warunkach obowiązującego od wybuchu wojny racjonowania benzyny i ograniczeń/zakazu poruszania się samochodów prywatnych. Wygląd pojazdów wskazuje na drugą połowę lat 30-ych.
2023-11-26 15:19:06 (2 lata temu)
do Licho: Coś mało wojskowych na rynku jak na lata czterdzieste.Brak hitlerowskiej symboliki to raczej przed 1933.
2021-10-14 14:13:14 (4 lata temu)
TW40
 
do Dürgoy Marcin : Za mały by pomógł w datowaniu (na oko po 1936 r.).
2021-10-15 00:22:46 (4 lata temu)
Dana
 
do TW40: Byłoby szkoda, gdyby były przeoczone.
2016-02-12 13:26:32 (10 lat temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Spotkałam z datownikiem z 3.11.1912.
2026-01-19 20:05:59 (5 miesięcy temu)
Hanf75
 
+1 głosów:1
2011-10-19 11:11:10 (14 lat temu)
W centrum wydarzeń - wóz Maximum nr 2024 od Falkenrida.
2013-06-29 18:59:29 (12 lat temu)
matomi
 
To jest Maximum a nie LH.
2024-02-11 15:34:53 (2 lata temu)
ylooC
 
do matomi: Do którego Maximum go dopisać? Dopisałem do ogólnego, ale zapewne to któraś z podkategorii.... możecie wskazać?
2024-02-11 15:45:18 (2 lata temu)
matomi
 
do ylooC: no 2024.. Bym musiał do książki zajrzeć.
2024-02-11 20:27:46 (2 lata temu)
ylooC
 
do ylooC: Dobra, to mi wygląda na M30 ten zmodernizowany Maximum... i tak przypisuję. Proszę tych znających się o stosowną korektę lub potwierdzenie.
2024-02-11 22:33:06 (2 lata temu)
esski
 
do matomi: jakiej książki? tytuł, rocznik.. itp
2024-02-11 20:36:05 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To nie Jedności Narodowej a Drobnera.
2020-04-15 09:55:21 (6 lat temu)
esski
 
Tak czy siak, to już trzecia wersja tego widoku w naszych zbiorach.
2020-04-15 22:25:24 (6 lat temu)
Dana
 
Podmiana na szerszy skan. Prośba o postawienie znaczników na kamienicach z prawej.
2024-08-18 11:23:05 (rok temu)
Dana
 
Dziękuję, ale jeszcze drobna poprawka bo teraz jest 2xkamienica "Pod księżycem"
2024-08-18 11:42:44 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Gotowe, dzięki!
2020-04-15 09:57:44 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Jeszcze podpis, Drobnera to też dawna Matthiasstrasse ;-)
2020-04-15 11:17:56 (6 lat temu)
Dana
 
do ZPKSoft: No cóż, dziś jakoś "myję się często" :))
2020-04-15 12:07:45 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : ;-)))
2020-04-15 21:29:26 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Gotowe.
2024-08-18 11:42:08 (rok temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Już nie ;-)
2024-08-18 11:44:14 (rok temu)
Tomek od tej słynnej książki o tramwajach i Bogut.
2022-10-31 17:36:18 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
No i mamy Boguta na pierwszym planie :) Bardzo fajny kolega który sporo wie o tramwajach - wcześniej prowadził tramwaje, obecnie jest księdzem.
2022-10-31 17:33:17 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-10-31 17:42:08 (3 lata temu)
atom
 
Musieliśmy się tam spotkać przy tym tramwaju - pewnie Cię mam na którymś zdjęciu, tylko nie wiem, jak wyglądasz :-)
2022-12-21 08:54:43 (3 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do atom: Jak to nie wiesz jak wygląda? Przy nazwie użytkownika jest zdjęcie. Jest podobny do lisa, abo… jest lisem. Warto by to ustalić.
2022-12-21 13:26:33 (3 lata temu)
atom
 
do mooz: Był taki w rudej kurtce skórzanej, może to on 😃
2022-12-21 14:03:28 (3 lata temu)
6 jeździła wtedy do Muzealnej a 4 do cm. Grabiszyńskiego.
2024-10-30 08:30:49 (rok temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Aresztu tu nie widać natomiast sąd jak najbardziej. Zmieniłem przypisanie.
2024-10-30 08:42:19 (rok temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Jak się dobrze przyjrzeć, to nie ma tu wagonów typu LH-Standard. Oba wozy to Falkenriedy Maximum. 6-ka to wóz Falkenried Max. nr 2042. Należałoby zmienić przypisanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: autopoprawka
2024-10-30 12:01:32 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
To końcówka na ulicy Powstańców Śląskich, w szybie widać budynek restauracji
2025-04-25 09:23:13 (rok temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
To Falkenried Max., taki jak ten Wypada dopisać.
2025-04-25 14:10:09 (rok temu)
Panowie z torbami i szczypcami do kasowania biletów to konduktorzy. W czapach i płaszczach z futrzanymi kołnierzami to motorniczy ? Odkryte pomosty sugerują że obsługa w chłodniejszym okresie miała cieplejsze ubrania?
2025-04-26 21:30:39 (rok temu)
do Neo[EZN]: Podwójne dzięki, zmodyfikowałem podpis i przypisania. Być może warto założyć obiekt tej końcówki? Kilka zdjęć z tego co widziałem by się znalazło.
2025-04-25 19:04:40 (rok temu)
Pokaż na mapie
81 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Tramwaj Falkenried Maximum - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet