| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
TEMATY - 1939-Kampania wrześniowa Śląsk Cieszyński

Wysadzenie mostu 1 września 1939 r.

Wysadzenie mostu 1 września 1939 r.

Wysadzenie mostu 1 września 1939 r.

OBIEKTY - 1939-Kampania wrześniowa Śląsk Cieszyński

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

1939-Kampania wrześniowa Śląsk Cieszyński

1 subskrypcja
W ostatnich dniach sierpnia wojsko polskie zaminowało wszystkie ważne mosty i tunele w Śłąsku Cieszyńskim. Wojna była nieuchronna i społeczeństwo było tego ...
dodano: 2023-08-27, autor: vetinari
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Podmiana na lepsza skan.
2023-08-17 15:15:24 (2 lata temu)
2023-06-15 19:42:14 (3 lata temu)
Woj11
 
do vetinari: Jednak jak na obóz jeniecki za dużo cywili. Chyba też w samym Cieszynie obozu dla polskich jeńców w tym czasie nie było.
2023-06-15 21:01:09 (3 lata temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do vetinari: To zdecydowanie widok z cieszyńskich koszar. Po lewej widoczny fragment magazynu mundurowego i żywnościowego. Jaką rolę budynek pełnił w tamtych czasach - nie wiem, ale w czasach WOP i Straży Granicznej na 100% pełnił tę funkcję.



Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2023-06-15 23:08:36 (3 lata temu)
do Woj11: Ewidentnie obóz tymczasowy....
2023-06-15 21:37:08 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: Na Śląsku Cieszyńskim tak, ale w Cieszynie nie (dwa opracowania o tym milczą, może uda się coś jeszcze wyszperać)
2023-06-15 21:43:14 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Woj11: Poprostu "pozbieraly" elite narodu, nauczycieli, profesorów, lekarzów....tak ja robili Niemcy po calej Polsce. Pytanie tylko czy to jest w Cieszynie. Mieszkam tu dopiero pare lat, moge się pytać po czeskiej stronie, po polskiej mam troche braky w kontaktach, niestety....
2023-06-15 21:47:01 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: To jest prawdopodobne.
2023-06-15 21:51:57 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do paulus60: Bardzo dziękuję, nie ma jak to pomocna ręka podana w prawy czas ☺
2023-06-15 23:18:01 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Tego jeścze niemamy...dziękuję....☺
2023-06-15 19:54:57 (3 lata temu)
labeo7
 
do vetinari: Dzięki!
2023-06-15 20:58:05 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Most Jubileuszowy
2023-06-15 21:20:06 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Woj11: ☺☺☺
2023-06-15 21:34:30 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Dopisalem, znaczniky i poprawa opisu ☺ Dziękujemy za perelky....
2023-06-16 09:18:28 (3 lata temu)
labeo7
 
do vetinari: Dzięki!
2023-06-16 18:24:57 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Co moglem, to dopisalem ☺
2023-07-03 21:25:42 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dziękuje, dorzuciłem jeszcze jedno zdjęcie tej drogi.
2023-07-03 21:42:57 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do labeo7: Musie się tam kiedyś wybrać z aparatem i zdokumentować co tam jeścze pozostalo...dla tego przypisalem tylko do tej drogy...☺
2023-07-03 21:44:35 (2 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
zupełnie niepotrzebnie. aż szkoda mówić. ludność napotkała na pewne utrudnienia. Sorry.Wojsko się bawi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wwwwwwwwww
2023-08-11 01:26:46 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-08-11 06:20:49 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: zaś ten Jezus coś bredził :)
2023-08-15 18:49:33 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-08-11 06:23:06 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Veti, postaw znaczników ile tylko chcesz :)
2024-03-01 19:05:20 (2 lata temu)
stoik
 
2024-03-01 20:28:29 (2 lata temu)
do Dana : Dodane ☺☺☺
2024-03-03 16:59:03 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Taki romantyczny blues do wysadzenia mostu?
2024-03-02 10:54:33 (2 lata temu)
Dana
 
do vetinari: To mnie zawsze cieszy :)
2024-03-03 17:32:21 (2 lata temu)
do Dana : Niebylo mnie w domu, więc dopiero teraz coś dorobilem ☺
2024-03-03 17:52:20 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Podmiana na lepszy skan
2024-06-27 07:54:55 (2 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
nie mam nic do polskich saperów. ale jak Polska wycofywała się przed Niemcami, to mieli rozkaz, żeby wysadzać po drodze wszystkie mosty jak leci. zazwyczaj tak się robi w czasie wojny. ale na mocy tego mocno ucierpiał mój macierzysty kościół św. Jerzego, gdzie w wyniku wybuchu mocno ucierpiała sama bryła kościoła. macierzysty w sensie że tam otrzymałem chrzest i chodziłem na religię. niezmiernie a wręcz klinicznie tęsknię za Fantomem. odczuwam ból fizyczny. a coś ostatnio przestał fantomizować swoją obecnością.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-06-03 22:08:53 (rok temu)
Pokaż na mapie
54 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Przeprawa Wehrmachtu przez rzekę Olzę. Najprawdopodobniej w okolicach Kocobędz - Boguszowice.
Witryny kawiarni Avion wybite 1.września 1939 r. fala uderzeniowa zpowodowana wysadzeniem mostu w powietrze przez wycofujące się Wojsko Polskie.
1939
-
1939
1939
-
1940
1939
-
1940
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1940
1939
-
1943
1939
-
1943
1939-Kampania wrześniowa Śląsk Cieszyński - obiekty i wydarzenia
1939-Kampania wrześniowa Śląsk Cieszyński w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet