| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Kopalnia Węgla Kamiennego "Gabriela"

Katastrofa górnicza w KWK "Gabriela" 11-13.04.1924

OBIEKTY - Kopalnia Węgla Kamiennego "Gabriela"
Obiekty w okolicy
Armii Czechosłowackiej
352
m
Karwina (Karviná)
Apteka "Przy św. Barbarze"
364
m
Karwina (Karviná)
Pomnik poległych w I wojnie świato...
397
m
Karwina (Karviná)
Pomnik ofiar II wojny światowej (P...
408
m
Karwina (Karviná)
Staw "Pod farą - Pod farou"
454
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopalnia Węgla Kamiennego "Gabriela"

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1854
Zlikwidowano: 2004
Dawniej: Gabrielenzeche, UNRRA, KWK Mír
Zabytek: 12976755
Na terenie kopalni w 1852 r. wykonano pierwsze otwory wiertnicze, na podstawie których podjęto decyzję o budowie kopalni. Na głębokości 104 m wywiercono szew 79 cm. Koncesję na wydobywanie kopalni nabyto w 1854 r., a w tym roku została również utworzona kopalnia. Własność kopalni została podzielona na Franciszek Handwerk (25%) i hrabia Zierotin (75%). Kopalnia została nazwana po hrabinie Gabrieli Zierotin. 16 stycznia 1856 r. doszło do eksplozji gazu, zabijając 17 osób. W 1859 r. wybuchł pożar, który zniszczył drewniany sprzęt w kopalni i na powierzchni. Ponieważ obecni właściciele nie mieli środków do naprawy, kopalnia została opuszczona, a w 1862 r. sprzedana arcyksięciu Albrechtowi. Po sprzedaży kopalni arcyksięciu Albrechtowi wznowiono wydobycia a w 1865
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
augiasz
 
+1 głosów:1
Podmiana na lepsze
2018-04-14 09:58:10 (8 lat temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Autor "F. Huml"
2026-06-11 20:53:40 (16 dni temu)
do Schomberg: Dzięky za info, dopisalem...☺
2026-06-11 21:14:53 (16 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ten koścól w tylu..popatrze na mape i napewno się uda zlokalizować ten szyb...☺
2020-06-25 15:26:42 (6 lat temu)
To jest szyb Garbiela w Karwinie. Z tyłu widać kościół św Piotra z Alkantary z pierwotnym baniastym nakryciem wieży.
2020-07-12 12:25:57 (5 lat temu)
2020-07-12 13:32:25 (5 lat temu)
do tatranclimber: Jesteś pewien ? Ten "okrągly" ksztal wieźy kościola mi tam niepasuje.
Tu masz link na galerie tego kościóla
2020-07-12 13:25:33 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do tatranclimber: Przeniosłam fotke do KWK Gabriela w Karwinie. Dzięki za identyfikację :)
2020-08-08 03:46:18 (5 lat temu)
do vetinari: Te wszystkie zdjęcia są z 20 w. Kościół wybudowano 1736 r. w stylu barokowym i pierwotnie miał taki właśnie baniasty dach.
2020-07-12 13:29:55 (5 lat temu)
do tatranclimber: To pierwsze zdjięcie ma datowanie 1899 ☺☺☺ Ale racjia, kościól byl wybudowany w stylu barokowym i coś tam pamietam o trąbie powietrznej która go uśkodzila, moźe wtedy doszlo do przebudowy dachu.
2020-07-12 13:37:30 (5 lat temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Autor "F. Huml"
2026-06-11 20:51:52 (16 dni temu)
Dana
 
do Schomberg: Dzięki, uzupełnione.
2026-06-11 21:37:32 (16 dni temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Autor "F. Huml"
2026-06-11 20:53:18 (16 dni temu)
Dana
 
do Schomberg: Wpisany, dzięki :)
2026-06-11 21:34:16 (16 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Podmiana na lepszy skan.
2021-02-16 15:57:01 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dodalem znacznik na mapie, o ile pamietam, to obiekt centralnej płuczky byl przy kopalni "Barbora" Te dwa szyby po lewej jest KWK "Gabriela"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2020-09-11 15:17:55 (5 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki :)
2020-09-12 05:55:01 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Jeśli któreś budynki przetrwały, zapraszam do postawienia znaczników.
2020-09-26 09:10:46 (5 lat temu)
do Dana : Postaram się, napewno to jest widok z kopalni Gabriela w kieruku Kościóła św. Piotra z Alkantary do którego dopisuje to zdjięcie. Ogólnie ciekawe ujiecie, tego tu jeścze niemamy, Dziękue za Zaolzie ☺☺☺
2020-09-26 09:32:34 (5 lat temu)
do Dana : Piękne, juź się ciesze na wieczór kiedy będe editowal i dodawal znaczniky ☺☺☺ Napewno to jest starsza data, max 1920 ale wieczorem będę wiedzial więcej.
2020-09-26 09:46:47 (5 lat temu)
Dana
 
do vetinari: W dacie zrobiłam błąd - paluszek zamiast na "0" wylądował na "9". Kartka była wysłana 22.9.1920 roku. Już poprawiłam, ale jak znajdziesz, że to zdjęcie zrobione jeszcze wcześniej, to oczywiście popraw.
2020-09-26 10:00:44 (5 lat temu)
do Dana : OK, ☺☺☺
2020-09-26 10:10:01 (5 lat temu)
do Dana : No, jedynne co moglem doeditować, to znacznki szybu Franciśka na horizoncie. I poprawielm datowanie, bo niewydacz szybu o konstrukciji stalowej przy tej kopalni. Byl dobudowany dopiero w 1911r.,Niewydać ani linii tramwajowej i inne obiekty o których wiem. Chodzi więc o zdjięcie, które powoli bedzie doeditowawane, kiedy się znajdą nowe informacjie na tą okolice.
2020-09-26 14:34:38 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: I tak udało Ci się dużo zaznaczyć, a przy takich zdjęciach jest to bezcenne :)
2020-09-27 13:35:27 (5 lat temu)
do Dana : Dziękuję, na tych terenach jest bardzo trudne coś zidentifikować. Obecnie są puste, i brakuje mi czasu źe bym latal po archiwach. Tak jak pisalem wcześniej, to zdjięcie jest wyjątkowe i unikalne i jego czas dopiero przyjdzie. Jeścze 2 lata i będe fotopolan zawodowy ☺☺☺
2020-09-27 22:24:42 (5 lat temu)
do Dana : Poprawiam datowanie, znalazlem konkretną date. W archiwum jest panorama zrobiona z wieźy szybu Gabriela z datowaniem 1915r. To zdjiecie jest jednym z kawalków tej "sklejąnky"
2020-11-20 22:20:34 (5 lat temu)
Dana
 
Do "vetinari": Nie chcę ci dokładać roboty, ale dobrze byłoby to gdzieś przypisać - nie mam pojęcia, która to kopalnia :(.
2020-12-30 13:32:41 (5 lat temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
2021-01-02 01:29:47 (5 lat temu)
Dana
 
do tatranclimber: Przypisane - sedecznie dziękuję :)
2021-01-02 08:32:52 (5 lat temu)
do tatranclimber: Dziękuę....☺☺☺
2021-01-02 09:44:34 (5 lat temu)
Dopisalem do Gabriely ☺
2021-08-31 20:12:00 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zagapiłam się, dzięki :)
2021-08-31 20:43:55 (4 lata temu)
do Dana : No, ja teź....☺☺☺
2021-08-31 20:45:56 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 16 dni temu)
Kopalnia Węgla Kamiennego "Gabriela" na innych zdjęciach
Kopalnia Węgla Kamiennego "Gabriela" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet